Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ben Heine

bullvar_katip

Administrator
Ben Heine Belçikalı çok disiplinli görsel sanat sanatçısı ve müzik yapımcısıdır. Sanatçının adı “Pencil Vs Camera (“Kalem Kameraya Karşı”) adlı yeni bir sanat türünü bulmasıyla 2010 yılında tanınır hale gelmiştir. Heine, hem sanat hem de tasarım dünyası içerisinde yoğun bir şekilde yer alan sayısız çalışmaya imzasını atmış başarılı bir çizimci ve fotoğrafçıdır. Heine, aynı zamanda "Digital Circlism" ve "Flesh and Acrylic" gibi diğer şahsına münhasır sanat serilerinin de yaratıcısıdır. Heine, 1983 yılında Fildişi Sahili'nde doğdu ve şu anda Belçika’da yaşamaktadır. Ben;Gazetecilik dalında diploma sahibidir. Ben;çizim, fotoğrafçılık vemüzik alanında kendi kendini eğitmiş bir sanatçıdır. Eserleri büyük gazete, dergi ve kitaplarda dünya çapında yer almıştır. 2010 yılından beri çalışmaları Avrupa, Asya ve Rusya’daki sanat galerileri ve müzelerinin popülaritesini artırmaya başlamıştır. Heine, 2009 senesinde siyasi sanat eserleri yapmayı kalıcı durdurmuştur. 2012 yılında çalışmalarıyla alakalı bir belgesel çekilmiştir. Bir oğlu ve bir kızı bulunmaktadır. Heine, 2012 yılında müzik bestelemeye ve yapmaya başlamıştır, ayrıca davul ve piyano da çalmaktadır. . Kariyeri boyunca Heine, Samsung ve Mazda gibi ünlü markaların elçiliğini de yapmıştır. İlk yılları ve eğitim Ben, anne babası ve üç kardeşiyle hayatının ilk yedi yılını geçirdiği Abidjan, Fildişi Sahili'nde 1983 yılında doğdu. Ailesi 1990 yılında Belçika’nın Brüksel şehrine yerleşti. Babası işletme mühendisiydi. Annesi ise koreografi ve dans öğretmeniydi. Heine, çizim yapmaya 11 yaşındayken başladı. O çağlarda görsel sanatlara olan merakı en büyük hevesiydi. 1988 ve 2006 yılları arasında Fildişi Sahili, Belçika, Birleşik Krallık ve Hollanda gibi birçok farklı ülkede çalışmalarını devam ettirdi. Brüksel’de yer alan Notre Dame de La Trinité ilkokuluna gitti. Genç bir kişi olduğunda müzik ve atletizm üzerine çizim, resim ve şiir konularına ilgi duymaya başladı.]2007 senesinde Ben, Gazetecilik alanında diploma aldı, Université Libre de BruxellesIHECS üniversitesine başladı ve Utrecht University of Applied Sciences üniversitesinde eğitimini tamamladı. Ben, aynı zamanda Hastings College of Arts and Technology ve Académie Royale des Beaux Arts de Bruxelles üniversitelerinde Sanat Tarihi, Heykelcilik ve Resim üzerine çalışmalar yürüttü. Akademik eğitimi boyunca davul, djembe ve piyano gibi müzik enstrümanlarını çalmayı öğrendi. İletişim üzerine olan sevdası ve yaptığı çalışmalar Fransızca, İngilizce, Hollandaca, Polonyaca, İspanyolca ve Rusçadillerini içeren 6 farklı dili öğrenmesini sağladı. 2007 yılı ile 2009 yılının sonu arasında Heine, hayatını devam ettirmek için farklı alanlarda çalışmalar yürüttü. Belçika’da iletişim firmasında metin yazarlığı ve sonrasında Brüksel yakınlarındaki okullarda yaptığı dil öğretmenliği ve koçluğu bunlardan bazılarıdır.Süper markette kasiyer olarak da çalıştı. Yaptığı bu işlere rağmen Ben’in her zaman önceliği yaratıcı projelerindeydi. Her gece çizim ve resim işleriyle uğraşıyordu. Kalem Kameraya Karşı ve Digital Circlism gibi ana sanatsal çalışma serileri üzerine çalışmaya başladığı 2010 senesi Heine için önemli bir yıldı. 2010 yılından günümüze kadar Heine dünya genelindeki önemli sanat fuarlarında, müzelerinde ve sanat galerilerinde sanatsal çalışmalarını sergiledi. 2011 senesinden bu yana müzik tarzını geliştirmeye de devam etmektedir. Sanat Pencil Vs Camera küçükresim|Ben Heine Brüksel Erişebilir Sanat Fuarında Bu serideki sanat çalışmalarında özel bir konum üzerinden ressamın çizdiği ve fotoğrafladığı el çizimi 2D skeçler gösterilir. Bu çalışmalar, yeni sürreel, hayali veya romantik bir dile sahip sıradan bir manzaradan ilham alan fotoğraf ve çizimleri bir araya getirir. Gerçek bir fotoğrafın bir kısmı üzerine el ve kalemle bir araya getirilen çalışmalar Heine’ye gerçekliği yansıtma ve hayali dünyasına kapıları açma fırsatı tanımıştır. Renk ve kara kağıdı 2012 yılında konseptin içerisine getirmesiyle Heine bazı yenilikleri sanat dünyasına kazandırdı. 2010 ve 2016 seneleri arasında Heine’nin eserleri sergilerde ve önemli medya araçlarındaki haber makalelerinde geniş bir insan portföyüne ulaşmıştır. Heine'nin ilk Pencil vs Camera resmi, internet ortamında çabucak popülarite kazandı ve haber programları ve özel uluslararası sanat siteleri tarafından olumlu eleştiriler almıştır ve bu da sanatçıya uluslararası bir fırsat sunmuştur. Dünya genelindeki okul öğretmenleri öğrencilerinin yaratıcılığını geliştirmek için onun konseptini kullanmaya başladı. Heine’nin Pencil vs Camerakonseptini öğreten bazı ilk ve orta devlet okulları şunlardır: International School of Beijing, ColegioMenor in Quito, Dover College, Ecole Lamartine, Ecole de Scorbé-Clairvaux, Ecole Renaudeau, Collège La Bruyère Sainte Isabelle ve diğerleri. 2012 senesinden bu yana birçok sanatçı ve ressam benzer 3D sanat çalışmaları oluşturmak için Heine’nin yeniliklerinden yararlanmaktadır. Flesh and Acrylic küçükresim|Brüksel Doğal Bilim Müzesinde Flesh and Acrylic canlı performansı Bu seriler 2011 yılında başladı, Heine, geniş bir tahta panel üzerine akrilik resimler yapmaktadır. Sürreel bir soyut görünüm içerisine karışım yaptığından bitirilmiş çalışmalarında insan figürünün nerede bittiğini ve arka “kanvasın” nerede başladığını, ilk bakışta söylemek zordur. Son kompozisyonun fotoğraflarını çeker ve böylece bu fotoğraflar yazdırılıp daha sonra sergilenebilir. Heine, İtalyan yönetmen Davide Gentile tarafından filme alınan bir belgesel için 2011 senesinde model Caroline Madison ile ilk “Flesh and Acrylic” projesini gerçekleştirdi. 2012 ve 2017 yılları arasında Heine bir dizi Flesh and Acrylic performansı sergiledi. Digital circlism küçükresim|Ben Heine, Digital circlism sergisinde Heine’nin 2010 senesinde geliştirdiği yeni yaratıcı tekniğe verdiği isimdir. Bu teknik, Popüler Sanat ve Pointilizm arasında bir karışımdan oluşmaktadır. Bu projede Heine, genellikle kara bir zemin üzerine düz daireli dijital araçlarla ünlülerin ve kültürel ikonların. portrelerini yapmaktadır. Her bir daire tek bir renk ve tek bir tona sahiptir. Trends Hunter, Digital Circlism’i şöyle ifade ediyor: "Grafik yazılım ve tamamen yaratıcılık yoluyla Ben Heine, çeşitli boyut ve renk daireler çizerekdinamik ve 3 boyutlu bir görünüm vermek maksadıyla tarihin ve popüler kültürün ikonik simalarını yaratabilmektedir". Sanatçı Heine’nin 15 yıldan fazla bir süredir portreler yapmakta olduğunu ve bu orijinal tekniği geliştirmesinin de uzun bir süre öncesine dayanmadığını ifade etmektedir. "Son zamanlarda dijital araçlarla çalışmalar yapıyor olduğum için bu teknik kendiliğinden ortaya çıktı. Popüler Sanatın ve Pointilizmin büyük bir fanıyım. Digital Circlism bu iki tekniğin karışımıdır". Etkiler Heine, Belçika Sürrealizm’den, Alman Expressionism’deni Amerikan PopülerSanat’tan ve Sosyal Realizm’den etkilendiğini söylemektedir. Abduzeezo, Heine hakkında şöyle konuşuyor: "Galerileri harika çalışmalarla dolu ve birçok sanatsal yöntem arasında mutlu bir şekilde gezebilirsiniz, bu da yapmayı planladığı tarzda harika eserler ortaya çıkarıyor". Heine, eserlerinin arkasında yatan felsefe ile ilgili birçok röportaj da yapmıştır. Müzik Heine, elektronik müzik yapmaya, şarkı yazmaya, şarkı söylemeye ve bestelemeye2011 senesinde başladı. Heine, 2012 senesinden bu yana Belçika’da bir adet müzik stüdyosuna sahip. 2013 senesinde Heine’nin “Fly With You” parçası DMS tarafından Birleşik Krallık ’ta “Mesh 1.0” toplama albümüne alınmıştır. 2013 senesinden 2014 yılına kadar müzik teorisi ve piyano uygulama bilgisini geliştirmek için uğraş verdi. 2014 yılında Heine diğer müzisyen ve şarkıcılarla işbirliği içinde çalışmaya başladı. 2015 senesinde Heine’nin müziği ilk defa Moskova Planetarium’da, Arkhangesk Ulusal Müzesinde ve 2016 yılında Rusya’nın Tyumen Güzel Sanatlar Müzesinde itinerant solo sergisinin temeli olarak insanlara dinletildi. Ben Heine'nin ilk experimental albümü olan "Sound Spiral" 2015 senesinde piyasaya sürüldü. Mart 2016 yılında “Warsaw”, “I’am a Clown”, “Amour” ve “It’s Just aPlay” müzik parçaları “Wix Music” tarafından seçilipSXSW müzik festivalinde çalındı. İlk Sergiler 2017 "Ben Heine Art Jam", Jam Hotel, Brussels, Belgium 2017 "Flesh and Acrylic", Art Truc Troc, Bozar Museum, Brussels, Belgium 2017 "Pencil Vs Camera", Colorfield Gallery, Brussels, Belgium 2016 "Pencil Vs Camera Christmart", Colorfield Gallery, Paris, France 2016 "Ben Heine Art", Magic City, Dresden, Germany 2016 "Art and Music of Ben Heine", ArtMuza Modern Art Museum, Saint Petersburg, Russia 2016 "Art and Music of Ben Heine", State History Museum, Omsk, Russia 2016 "Digital Circlism", China Furniture Fair, Shanghai & Guangzhou en Chine 2016 "Ben Heine Art and Music ", Fine Art Museum, Tyumen, Russia 2016 "Surréalisme à la Belge", Centre Culturel des Roches, Rochefort, Belgium 2015 "Ben Heine", National Museum, Arkhangelsk, Russia 2015 "The Art & Music of Ben Heine", Moscow Planetarium, Russia 2015 "From Cocoa to Choco", Harbour City, William Chan Design, Hong Kong 2015 "Heine Mazda Car Design", Affordable Art Fair, Brussels, Belgium 2015 "Colorful Car Show", Mazda, Namur Les Bains, Namur, Belgium 2015 "Festival Dont Vous Etes le Héros", Université de Namur, Belgium 2014 "Parallel Universe", DCA Gallery, Brussels, Belgium 2014 "On The Draw, an Illustrated Journey", Promotur, Temporary Art Café, Turin, Italy 2014 "Pencil Vs Camera", Accessible Art Fair, Cercle de Lorraine, Brussels, Belgium 2014 "Museum Night Fever", Natural Science Museum, Brussels, Belgium 2014 "An Illustrated Journey in Tenerife", Promotur, Canvas Studios, London, United Kingdom 2014 "On The Draw, an Illustrated Journey", Promotur, Mercado San Anton, Madrid, Spain 2013 "The Universe of Ben Heine", Hyehwa Art Center, Seoul, South Korea 2013 "Pencil Vs Camera", Exhi-B, Event Lounge, Brussels, Belgium 2013 "Taste Buds & Pure Street", Culinaria, Tour et Taxis, Brussels, Belgium 2013 "Images Photo Club", Foto Museum, Den Haag, The Netherlands 2013 "Street Art Exhibition", Pavillon M, Tour de France Photo, Marseille, France 2013 "Saint Valentine Magic", Begramoff Gallery, Brussels, France 2013 "Wallonie Bienvenue", Ben Heine Studio, Rochefort, Belgium 2012 "The Best of Both Worlds", VIP Offices, Brussels, Belgium 2012 "Creative Sketching in Lisbon", Samsung Portugal, Lisbon, Portugal 2012 "Illusion and Poetry", The Art Movement, The Avenue, Brussels, Belgium 2012 "Digital Circlism", Print Art Fest, McCann Erickson, Bükreş, Romania 2012 "Creative Pro Show", Aurelia Holiday in, Rome, Italy 2012 "Animal's Portraits", The Art Movement, AAF Battersea, London, United Kingdom 2012 "Pencil Vs Camera, Digital Circlism", Exhi-B Autoworld, Brussels, Belgium 2012 "Imagination Vs Reality", Accessible Art Fair, Conrad Hotel, Brussels, Belgium 2012 "Pencil Vs Camera", Photokina, Köln, Germany 2012 "Ben Heine for Louise Nights", MontBlanc, Brussels, Belgium 2012 "Art Shop Disco", Exhi-B, L'Arsenal, Brussels, Belgium 2012 "Ben Heine for MontBlanc", MontBlanc, Amsterdam, The Netherlands 2012 "Celebrities Portraits", The Appart Gallery, Affordable Art Fair, Brussels, Belgium 2012 "Pencil Vs Camera", Gallery Garden, Affordable Art Fair, Brussels, Belgium 2012 "Drawings and Photos", The Art Movement, London Art Fair, London, United Kingdom 2012 "Pencil Vs Camera, Flesh and Acrylic", Art Event, Namur Expo, Namur, Belgium 2011 "Drawings for Cape Verde", Start Stuff&Art Gallery, Mindelo, Cape Verde 2011 "Another World", Radeski Art Gallery, Liège, Belgium 2011 "Space and Time", Gallery Garden, The Artistery, Brussels, Belgium 2011 "Creative Explorations", The Artistery, Bank Delen, Brussels, Belgium 2011 "Flesh and Acrylic", Accessible Art Fair, Conrad Hotel, Brussels, Belgium 2011 "Early Drawings", Gallery Garden, The Artistery, Brussels, Belgium 2011 "Pencil Vs Camera", The Art Movement, Affordable Art Fair, London, United Kingdom 2011 "Digital Circlism and Pencil Vs Camera", Berliner Liste, Berlin, Germany 2011 "Pencil Vs Camera", Art London, The Art Movement, London, United Kingdom 2011 "Simple Stories - Ben Heine Art", BAAF, Conrad Hotel, Brussels, Belgium 2011 "Pencil Vs Camera", The Artistery, Affordable Art Fair, Brussels, Belgium 2010 "Music For Life", Red Cross, The Artistery, Ronse, Belgium 2010 "Ben Heine World", Ten Weyngaert X-Po 54, The Artistery, Brussels, Belgium 2010 "Creative Art series by Ben Heine", Appart Gallery, The Artistery, Brussels, Belgium 2010 "Paintings and Pencil Vs Camera", Law Courts of Hosdent, The Artistery, Braives, Belgium 2010 "Digital Circlism and Pencil Vs Camera", Art Event, The Artistery, Antwerp, Belgium 2010 "Pencil Vs Camera and Digital Circlism", Appart Gallery - The Loft, Brussels, Belgium 2010 "Ben Heine Photography", Samsung D'Light, Seoul, South Korea 2010 "Pencil Vs Camera", The Next Gallery, Jacksonville, Florida, USA 2010 "Eye Catching Sketches", Accessible Art Fair, The Artistery, Conrad Hotel, Brussels, Belgium 2010 "Pencil Vs Camera", Le Coach, The Artistery, Brussels, Belgium 2006 "Early Paintings - Ben Heine", Les Coulisses Saint Jacques, Brussels, Belgium Sponsorlar ve Galeriler 2010 yılından 2013 yılına kadar Ben Heine Samsung Kamera ile işbirliği yapıyordu ve Heine, uluslararası fotoğrafçılar tarafından yeni Samsung kameraları test etmek için hazırlanan "Imagelogger" programına katıldı. Ben, Samsung’un en yeni NX kamera, lens ve farklı Galaxy NX lensleri kullandı. Samsung, aynı zamanda 2012 senesinde Lizbon’daki Samsung Note 10.1 ile alakalı projesine ve sonra da 2013 senesinde Seul’da yapılan “Hyehwa Sanat Merkezindeki” solo sergisine sponsor oldu. 2014 senesinde Heine Chromaluxe ile ortaklık yaptı. 2015 yılında Ben Heine aynı zamanda bir araba tasarımı yaratmak ve farklı etkinliklerde yer almak için Mazda ile ortaklık yaptı. Heine; Mazda markasının Belçika elçiliğini yaptı. Bu bağlamda Mazda ile alakalı etkinliklerde Mazda adına Atlanta ve Barcelona’ya seyahat etti. Belçika ve Fransa Colorfield Galerisi, Rusya Expomania, Birleşik Krallık Sanat Akımı, Güney Kore INMD, Hong Kong William Chan Design, Belçika Mahlstedt Galerisi, ABD iCanvas, Almanda Kare Design ve Belçika Begramoff Galerisi 2016 senesinde Heine’nin çalışmalarını sergileyen bazı sanat galerileridir. 2016 senesinde Heine, Samsung tarafından yapılan ve Galaxy S7 Edge ile ilgili fotoğraf çekimlerinin yer aldığı “OwnTheTwilight” projesinde yer alan Belçikalı sanata yön veren sanatçılar arasındaydı. Kaynakça Dış bağlantılar Ben Heine'nin Web Sayfası Ben Heine'nin Blogu Ben Heine's Flickr Sanat Sayfası Soundcloud Ben Heine Ben Heine MaTele Babel Cafe Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:1983 doğumlular Kategori:Belçikalı sanatçılar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri