Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Benzemez Kimse Sana (televizyon programı)

bullvar_katip

Administrator
Benzemez Kimse Sana, Endemol Türkiye tarafından yapılan yarışma programı. Formatın uygulandığı orijinal program adı "Tu cara me suena" (Spain) olan yarışma. Her biri farklı bir vakıf adına yarışan ünlüler, çeşitli şarkıcıların, popüler şarkılarını canlı performanslarla ortaya koyup onların taklidini yaparlar. Eğitmenler arasında Attila Özdemiroğlu, Süeda Çil, Fatih Ertür ve Aytunç Bentürk yer almaktadır. Sezonlar 1. sezon (2012) 8 Haziran 2012'de Star TV'de yayınlanmaya başladı. Sunuculuğunu Murat Başoğlu'nun üstlendiği yarışmanın jüri koltuğunda Erol Evgin, Hande Ataizi ve Seyfi Dursunoğlu oturmuştur. 1. sezon, 8 Eylül 2012'de sona ermiştir. Ümit Erdim 13 haftanın sonunda birinci olmuştur. Başarı Puanlama Benzemez Kimse Sana yarışmasında Eurovision'daki puan sisteminin bir benzeri uygulanır. 3 jüri üyesi 8 yarışmacıya 4-5-6-7-8-9-10 ve 12 puan verir. Ondan sonra yarışmacılar birbirlerine beşer puan verirler. Oylama sonunda en çok puanı alan yarışmacı vakfına 10.000 Türk lirası verir. Sezon sonunda 13 haftanın puanları toplanır ve en yüksek puan alan vakfına 100.000 Türk lirası verir. Taklitler Her haftanın sonunda yarışmacılar ünlü dönergecine basar ve gelecek hafta kimi taklit edeceğini öğretir. 2. sezon (2013) Yarışmanın ikinci sezonu kanal değiştirerek 29 Mart 2013'te Show TV'de yayınlanmaya başladı. Değişiklik olarak Hande Ataizi'nin yerine jüri koltuğundaki üçüncü koltuğa Demet Akbağ geçti. İkinci sezonda yarışmacılar arasında Ayşin Zeren, Gamze Topuz, Ayşenur Yazıcı, Başak Akbay, Nuri Alço, Doğuş, İrfan Kangı ve Bahadır Efe yer almaktadır. Show TV'yi TMSF el koyduktan sonra bu programı yayından kaldırdı. Başarı 2. Hafta Ayşin Zeren'in ayağı burkulduğu için onun yerine yarışmacı olarak katılmıştır. Puanlama Geçen sezonki puanlama sistemi uygulanır ama ilk hafta Erkan Köse oylamaya girmediği için jüri hiç kimseye 4 puan vermedi. Taklitler Her haftanın sonunda yarışmacılar ünlü dönergecine basar ve gelecek hafta kimi taklit edeceğini öğrenir. Erkan Köse bu taklidi yaptıktan sonra yarışmadan çekilmeye karar vermiştir. 2. Hafta Ayşin Zeren'in ayağı burkulduğu için onun yerine Asuman Krause katılmıştır. O hafta Türkiye Eurovision'a katılmadıkları sene özel bir Eurovision haftası yaptılar. 18 Mayıs 2013'ten sonra Show TV'yi TMSF el koyduktan sonra bu program yayından kaldırıldığı için son 5 hafta yayınlanamayacak. Problemler Yarışmacı problemleri Yalnızca ilk bölümde yarışmacılar arasında yer alan Erkan Köse, yarışma esnasında yaşanan fakat ekrana yansıtılmayan bir durumdan dolayı yarışmadan ayrılma kararı aldığını açıklamıştır ve oylamaya girmemiştir. 2. haftada Erkan Köse'nin yerine Bahadır Efe geçmiştir. Ayşin Zeren 1. haftada yarıştıktan sonra ayağını burktuğu için 2. haftada onun yerine Asuman Krause geçmiştir. İleriki haftalarda Ayşin Zeren yarışmaya devam etmiştir. Yayın problemleri Yarışmanın başında Cuma ve Cumartesi günleri haftada 2 kez saat 20.00'de yayınlanıyordu, ama Show TV'nin diğer yarışma programı Ben Burdan Atlarım yüzünden yayın akışı sık sık değişti. Bu yüzden reytingleri düştü. Devam problemleri TMSF 18 Mayıs 2013'te Show TV'yi satın aldı ve satın alır almaz Benzemez Kimse Sana yarışmasını Seyfi Dursunoğlu'nun belden aşağı şakaları yüzünden programın bir kolajı yapıldı ve son 5 hafta gösterilmedi. 9. haftanın taklitleri belirlendi ama uygulanamadı. Konuklar Yarışmada her hafta ünlü ve halktan insanlar taklitleriyle birer gösteri sunar. 3. sezon (2015) 3. sezon, 24 Ocak 2015 tarihinden itibaren Star TV'de yayınlanmaya başlamıştır. Bu sezon jüride her zamanki gibi Seyfi Dursunoğlu yer almış, fakat Erol Evgin'in yerine geçen sezonun birincisi Ümit Erdim, Demet Akbağ'ın yerine de Nükhet Duru yer almıştır. Programın sunuculuğunu ise yine Murat Başoğlu yapmıştır. Başarı Puanlama Benzemez Kimse Sana yarışmasında Eurovision'daki puan sisteminin bir benzeri uygulanır. 3 jüri üyesi 8 yarışmacıya 4-5-6-7-8-9-10 ve 12 puan verir. Ondan sonra yarışmacılar birbirlerine beşer puan verirler. Oylama sonunda en çok puanı alan yarışmacı vakfına 10.000 Türk lirası verir. Sezon sonunda 13 haftanın puanları toplanır ve en yüksek puan alan vakfına 100.000 Türk lirası verir. Taklitler Her haftanın sonunda yarışmacılar ünlü dönergecine basar ve gelecek hafta kimi taklit edeceğini öğrenir. Dernekler Her yarışmacı bir derneği desteklemekte ve kazandığı parayı o derneğe vermektedir. 1. hafta Yarışmanın ilk bölümünde açılışa özel olarak Ümit Erdim Bülent Ersoy'un; Nükhet Duru Emel Sayın'ın taklidini yaptı. Sonra yarışmacılar, jüri ve sunucu Athena'nın Ben Böyleyim şarkısını söylediler. Oylama 2. hafta Yarışmanın ikinci bölümünde Nükhet Duru Beni Benimle Bırak şarkısını söyledi. Oylama 3. hafta Yarışmanın üçüncü bölümünde Nükhet Duru Sevda şarkısını söyledi. Oylama 4. hafta Yarışmanın dördüncü bölümünde Ümit Erdim Ayva Çiçek Açmış şarkısını söyledi. Nükhet Duru ise Seni Ben Ellerin Olsun Diye Mi Sevdim şarkısını söyledi. Seyfi Dursunoğlu Çile Bülbülüm şarkısını söyledi. Oylama 5. hafta Telif haklarının ödenememesi nedeniyle bu yarışma sona ermiştir. Bu haftadan sonraki haftalar yayınlanmamıştır. Oylama Yayın takvimi Kaynakça Dış bağlantılar Benzemez Kimse Sana performans videoları Kategori:Star TV Kategori:Show TV Kategori:Yarışma programları Kategori:Türkçe televizyon programları Kategori:Şarkı yarışmaları Kategori:2012'de başlayan televizyon programları Kategori:2015'te sona eren televizyon programları Kategori:Star TV yarışmaları Kategori:Show TV yarışmaları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri