Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Bilmediği bir erkeğe nazikçe 'Merhaba' diyen kadın"

melihguzel3xi

Well-known member
"Vak Vak Diyor Kızlar, Ama Anlamını Bilmiyoruz!"

Geçenlerde başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Bir kafede tek başıma oturuyordum ve karşımda boş masalar vardı. Birden bir kızın beni kesip, bana baktığını fark ettim. Bir an göz göze geldik ve içimde garip bir heyecan uyandı. Kız da benim bu halimi fark etmiş olacak ki, ayağa kalktı ve yanıma geldi. Kulağıma eğilerek usulca "Vak vak vak" dedi ve uzaklaştı. Hesabı ödeyip oradan ayrıldım ama içimde garip bir his kaldı. "Vak vak" demesinin anlamı neydi? Sadece bir selam mı yoksa başka bir anlama mı geliyordu?

Bu olaydan sonra "vak vak" diyen kızların peşine düştüm diyebilirim. Araştırdım ve öğrendim ki, bu ifade aslında eski çağlardan beri kullanılan ve genellikle gizemli, büyülü güçlerle ilişkilendirilen bir selamı ima ediyormuş. Peki, modern dünyada bu ifadeyi kullanan kızlar ne demek istiyor olabilir?

Bazı uzmanlara göre, "vak vak" diyerek aslında bir tür flört sinyali gönderiyor olabilirler. Bu ifade ile dikkatimizi çekmeye ve bize ilgi duyduklarını ima etmeye çalışıyor olabilirler. Belki de bu kız, kafede bana bakarak ve "vak vak" diyerek, benimle ilgilenmemi ve onunla tanışmamı istemiş olabilir.

Fakat bazı psikologlar da bu ifadeyi tamamen masum bir selam olarak görüyor ve abartmamamız gerektiğini söylüyor. Onlara göre, "vak vak" demek, sadece bir selamlama şekli ve bunda herhangi bir gizli anlam aramak doğru olmayabilir.

Peki, sizce "vak vak" diyen kızların amacı ne olabilir? Bu ifadeyi duyduğunuzda nasıl tepki verirsiniz? Belki de bu gizemli selamın farklı anlamlara gelebileceğini kabul etmeli ve her durumda derinlemesine düşünmemeliyiz. Kim bilir, belki de bazen sadece bir selam vermek istiyorlar!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri