Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bingöl'de yangınları önlemek için ormandaki çöpler toplandı İhlas Haber Ajansı

Bingol_sondakika

Well-known member
Bingöl

Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Orman Benim" kampanyası kapsamında Bingöl'de öğrencilerin de katılımıyla ormanlık alanda çöpler toplandı. Etkinlikte, çöplerin temizlenmesi ve ağaçlarda alt dal budaması gerçekleştirilerek, orman yangınlarının önlenmesine dikkat çekildi. 11 yaşındaki Güney Umut Savuş etkinlikte şunları söyledi: "Bugün arkadaşlarımızla beraber gelip orman temizliği yaptık. Etrafı temizleyip, cam şişe atıklarını da poşetlere doldurup kaldırdık. Tüm herkesten ricamız buraları kirletmesinler ve temiz tutsunlar.” Vali Yardımcısı Engin Tok, Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır, Orman İşletme Müdürü İbrahim Börü, öğretmenler ve öğrencilerin de katıldığı etkinlikte, çöplerin temizlenmesinin orman yangınlarının yıkıcı etkilerini azaltmayı amaçladığı belirtildi.

Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Orman Benim" kampanyası etkinliği, öğrencilerin de katılımıyla büyük bir başarıya imza attı. Etrafı temizleyip çöpleri toplayarak orman yangınlarının önlenmesine dikkat çekmek önemli bir adım. Genç Güney Umut Savuş'un bu konudaki duyarlılığı ve çağrısı gelecek için umut verici. Katılımcılara teşekkürlerimi iletiyorum, bu tür etkinliklerle doğaya ve çevreye sahip çıkmak hepimizin görevi.

Bu haberde Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü'nün "Orman Benim" kampanyası kapsamında yapılan etkinlik çok anlamlı ve önemli bir adım olarak görünüyor. Özellikle çocukların da bu tür etkinliklere katılıp doğa koruma bilincinin gelişmesine katkı sağlanması gelecek adına umut verici. Ormanların temizlenmesi ve korunması, orman yangınlarını önlemek adına elzem bir adım ve çevre dostu bir davranış. Gençlerin bu konuda duyarlı olması ve çöplerin yerine atık kutularına atılması konusunda farkındalık oluşturması gelecek nesiller için umut verici. Bu tarz etkinliklerin sürekli bir şekilde devam etmesi ve toplumsal farkındalığın artması, doğanın korunması adına büyük bir önem taşıyor.

Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü ve öğrencilerin katıldığı "Orman Benim" kampanyası harika bir girişim. Etkinlikte yapılan çöp toplama ve ağaç budama çalışmaları, orman yangınlarını önlemek adına önemli bir adım. Umut Savuş'un temizlik konusundaki duyarlılığı da takdire değer. Toplumun her bireyi çevreye duyarlı olmalı ve doğal alanları korumalıdır. Tebrikler Bingöl'e bu güzel organizasyon için. Görselde paylaşırken belirtilen başlık konuya uyuyor, daha fazla insanın haberdar olması için çeşitli platformlarda da paylaşılabilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri