Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

bir erkeğin yardım çığlığı

alibeyaz01hzy

Well-known member
Merhabalar, karşı tarafın bu başlıkta beni anlamaması için açtığım bir yardım arayış başlığıdır. kendisiyle evliyiz ve bir çocuğumuz var. Daha önce boşanmak istedik ve benim tarafından öncelikle çekişmeli dava açtım ve o da davaya karşılık verdi ama çocuğumuz küçük olmasından dolayı bu yoldan vazgeçerek birlikte bir araya geldik. Geldik ama evlilik içerisinde yaşanılan sorunların aynısı devam etti. Artık doğru yanlış gözetmeksizin, çocuğumuz cidden zarar gördüğünü farkettim. Keza eşime bir kere bile vurmadım. İlk boşanma davasında çocuğumuzun velayetini almak için bana hagb aldırdı. Mağlum avukatım bu konuda beni yeterince savunamamış olsa gerek ki ben bunu daha sonra öğrendim. Barışmadan sonra eşim olacak kişi yaptığı olaylar gırla devam ediyor... İlişkimizden dolayı rahatsızlanan babamın hastalığı ile alay etmesi, ailemin evine gelip bağırması ve onların balkondaki eşyalara zarar vermesi, çocuğumuzun önünde çığlık atması, işyerime gelip beni rezil etmesi, kendi ailesine karşı cinsel ilişkimizle alay ederek konuşması .... gırla devam ediyor. Evet kesinlikle bu evlilik bitmeli ama neden bitmiyor? Gerçekten inanın ki beni psikolojik olarak mahvetmesinden dolayı. Zaten sürekli bana senin hayatını kaydıracağım, seni çocuğumuza karşı kışkırtacağım tehditleri beni ciddi anlamda yordu. (Kesinlikle evlilikte hatalarım oldu ama anlayışlı bir insanın alttan alacağı durumlardı.) Bu arada çocuğumuzun ufaklığından beri ben bakmaktayım.

Esas konum şu artık, ben daha önceki boşanmada hagb aldım ve konu kapandı ama ne yazık ki aynı şehirde yaşamaya başladığımızdan beri (çocuk ben bakmaya başladığımda kendisi şehir dışında yaşıyordu ve belli süre sonra evladımla yaşadığım şehre geldi) olaylar kesilmedi. Yer yer birlikte yaşasak ta sürekli kavga oluyordu ve evladımla beni evden uzaklaştırıyordu. Artık en son evleri ayırdık ama kirasını hala ben ödüyorum çünkü evli kaldığımız sürece o hiç kira parası vermeyecekmiş. Resmi evlilik içerisinde bunu sorun etmiyorum ama vurmadığım halde kendini yaralayarak ''kadının beyanı esastır'' yasasını kullanarak hagb'm bozulması ve bununla birlikte iş hayatımın bitmesi için uğraşıyor şimdi.

Bulunduğunuz ile geldiğinden beri 2 adet asliye dosyam oldu. Her tartıştığında darp raporu alıp şikayetçi olunması sonucunda, olayın artık sicilime işlemesi ve iş hayatımın bitmesi ciddiyetini görünce her iki dosya için eşim itiraf ederek bana vurmadı diye mahkeme dosyasına dilekçe verdi. Ne yazık ki biz barıştık ya da ben korkudan ne yapacağımı bilemedim. O iki asliyeden birinde beraat ettim ama diğeri devam ediyor şu an. Ve olay şurada başlıyor. Hiçbir şey yapmadığım ve bir kere dokunmadığım halde evde kendisine zarar verip ve kafasını duvara vurup yine darp raporu alarak hakkımda şikayetçi olmuş. Şimdi karakoldan çağırdılar, Haziran ayında sonuçlanmış bir beraat dosyam var, devam eden bir asli dosyam var (aynı şekilde darp etmediğim halde aldığı rapordan dolayı) ve şu an karakolda yine kasten yaralamadan darp raporu alınmış ve ifademi bekleyen dosya var.

İnanın evladıma bakıyorum ve kızın kendi ailesi bile artık kendi evlatlarından lanet etmeye başladı. Eşim de olsa tedavi olması için çabaladım ama mesleği gereği korkusundan devam etmedi. Yalvarırım bana yardım edin, sadece 2022 yılında ciddi şekilde avukat parası ödedim ve ödeyecek halim kalmadı. Bu durum için yol gösterici yardımlarınızı rica ediyorum. İnanın beni çevremdeki herkes bilir, ama bir kadın gerçekten erkeği böyle tehdit etmemeli. Yasalar o kadar buna açık ki, ne yapacağımı bilemez haldeyim. Belki eksik ya da açık kalacak konu vardır ama önemli olan şu ''bir kere dokunmadığım halde kendini yaralayarak darp raporu alıp benim hagb bozulması için uğraşılması. Lütfen yardım edin.

Edit 1: İnanın karşı tarafın ailesi bile kızından nefret ediyor. Ben ne yapacağımı bilemedim. Cidden yardım edebilecek birisi varsa mesaj atmasını rica edeceğim. Cidden büyük bir çıkmazın içindeyim. Artık sesim duyulsun istiyorum. 3 gün önceki karakola şikayete gittiğimde polis memuruna allah aşkına bakın şuna darp etmedim neresi darp edilmiş dedim. Bakın defalarca açılmış dosya ve pişman olmuş dilekçesi var yapmayın etmeyin dedim. Polis bana bizi ilgilendirmez ifade alırız, göndeririz dedi. Ben orada artık pes ettim. Sesimi sosyal medyada duyurmak istiyorum. İnanın kadın tarafından bir erkeğe şiddetin alası yapılıyor. Ve ben korkudan burada gizli konuşmak zorunda kalıyorum. Bitmesi gereken net bir evlilik ama mahkemeye gitsen en az 2 yıl diyor avukatlar. Tamam dedim başlattım bu sefer karşı taraf beni kandırdı. Birisinde evladımız için diye, ikincisinde psikolojik diye. Bir örnek vereyim, barışalım dedik ikimiz bi araya geldik konuştuk. 3 gün sonra karakola gidip tecavüz etti diye şikayetçi olmuş. Olduktan sonra ailesinin evine gidip ciddi zararlar vermiş ve evladımızı ailesinin yanında bırakıp gelmiş.

Edit 2: Ben barışmak istemiyorum. Gerçekten boşanıp, evladımla yaşayıp hayatıma devam etmek istiyorum. Sürekli taciz, rahatsız etmek. Evladıma ben bakıyorum. Anneliğine laf edince ki haklı olarak fikirlerimi söylüyorum. Evladımı iş yerime bırakmakla tehdit ediyor ve çocuğa sen bakacaksın diyor bana.

Edit 3: Paragraflara ayırdım ve mesaj atan herkese geri dönüş yaptım. Kendisi beni aradı ve şikayetini geri çektiğini söyledi. Karakolu aradım, karakola gidip yine de ifade vermemi söyledi. Bu konuda ne yapabilirim?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri