Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

bir şey bilmediği halde biliyormuş gibi gözükmek

aysekocaksze7

Well-known member
Bazen çok gerekli oluyor. Yeni mesleğe başlayan benim bu aralar çok sık yaptığım bir şey. En son sabah uyanıp çalıştığım dersin sınavından da geçebilecek kadar beynimi geliştirdikten sonra ders çalışmayı bırakmıştım. Yani bilmiyorum pek bir şey. Ancak her şeyi çok iyi biliyor gibi davranıyorum. Benden bir şey yapmamı istediklerinde yapıyorum ve herkes bu kendine güven karşısında bir süre acaba biz mi yanlış biliyoruz, doğru mu yapıyor diye birbirine bakıyor. Yooo. Ben öyle ezbere bir şey yapıyorum, doğru ise doğru yapmış olurum, yanlış ise yanlış yaparak doğrusunu öğrenirim. Şimdi bilmiyorum desem gidip bileni çağıracaklar. Bana da o işi bir daha vermeyecekler. Gerek yok. Ben yanlış yaparak öğreneceğim. Öyle bir sektöre adım attım ki bildiği işi çok detaylı şekilde gösterecek birini bulmak çok zor. Stajım sırasında hocam sağ olsun çoğu şeyi gösterdi ancak aynı hocamdan bir daha bulmam mümkün değil. Muhteşem biriydi o ve muhteşem insan sayısı az. Bu nedenle de biliyor gibi davranıp o anın içinde kalmayı uygun buluyorum. Ha bilmediğim ortaya çıkınca ne oluyor? Hiç. Karizmamdan gram ödün vermiyorum. Şu kadarcık utanmam yok. Elimdeki işi bırakmadan nasıldı diye sorar, talimatlara uygun yaparım. Bir alet istenir, biliyor gibi davranır gider yanlışı getirir, bu değil şu denirse de 3 4 sefer yanlış getirme hakkı tanırım kendime. Baktım olmuyor en son bilmiyorum derim. Bilmediğimi söylemek konusunda çok inatçıyım. İş yaşamım dışında da çoğu şeyi bilmiyor gibi davranırım. Özellikle bizim ailenin içinde bir şeyi sen yaparsan o artık hep senin işin haline gelir. Şuraya gider misin derler, gidemem bilmiyorum orayı diyorum. Şunu yapar mısın diyorlar kusura bakmayın bilmiyorum yapmayı diyorum. Şuradan şuraya yürür müsün deseler o an cin çarpmış gibi ayaklarım ters döner, yürüyemiyorum derim. Ailemde herkes kendi sorumluluğunu başkasına yükler çünkü. Yani bazen bilmediğin halde biliyor gibi davranmak, bazen bildiğin halde bilmiyor gibi davranmak gerekli olabiliyor. Hayat ezbere yaşanmıyor. Keşke yaşansa, işime gelir ama olmuyor öyle.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri