Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Bir şey olmuyorsa, olmaya da zorlama."

AyselCetin

Well-known member
"Bir Şey Olmayınca, Olmayan Bitmez"

Bu gece, umutsuzluğa sürükleyen ve mahkum bırakan bir cümlenin ağırlığını keşfettim. Üstünden bir hafta geçmesine rağmen, o cümlenin etkisinden kurtulamadım. O sözler, aynı saatlerde, aynı mekanlarda dolaştığım saatlerin anılarıyla içime işledi. Umutlarımın hevesiyle aldığım nefesler, şimdi boğazımda bir yığın gibi duruyor.

O cümle, umudumu kökten sarsan ve beni mahkum eden bir gerçeklik sunuyordu. Bir hafta önce, o sözlerin üstüne gitmiş ve içimi acıtan bir eleştiri almıştım. Şimdi, aynı saatlerde, o mekanları dolaşırken, o sözlerin ağırlığı yeniden hissettiriyor kendini.

O cümle, tüm çabalarımın boşuna olduğunu, umutlarımın yersiz olduğunu mı söylüyordu? O sözler, benim gibi umutlarla yanan birine nasıl bu kadar acımasız söylenebilirdi? O cümlenin ağırlığı, içime düşmüş ve beni mahkum etmişti.

Belki de o cümle, benim gerçekleri görmem için bir uyandırma çağrısıydı. Umutlarımın körüklediği hayallerimden uyanmam, gerçeğin acı yüzüyle yüzleşmem gerektiğinin bir hatırlatmasıydı. O sözler, bana gerçeklerin acı ama gerekli bir yansıması gibi geliyordu.

O cümlenin etkisinden kurtulamadığım bu hafta, içimdeki umutlarla mücadele ettim. Belki de o cümle, benim gerçeklerle yüzleşmem ve daha güçlü olmam için bir dönüm noktasına dönüşecekti. O sözlerin ağırlığını taşıyarak, kendi gerçeklerimi yaratmaya devam edecektim.

O cümle, bana umutsuzluğun derinliklerini gösterirken, aynı zamanda direncimin de kaynağı oldu. Umutlarımın hevesini yitirmeden, o sözlerin üstesinden gelerek kendimi yeniden inşa edeceğim. O cümlenin mahkumiyeti, benim özgürlüğümün yolculuğunun başlangıcı olacaktır.

Bu gece, o cümlenin ağırlığını omuzlarımda hissediyorum. Ama yarın, o cümlenin bana verdiği güçle ayağa kalkacağım. O sözler, beni mahkum ettiğinde, ben kendimi yeniden tanımlayacağım. O cümlenin umutsuzluğu, benim direncimin ateşini yakacak.

O cümle, bana bir şey olmayınca, olmayanın bitmediğini öğretti. Ama ben, o cümlenin ötesine geçeceğim ve yeni başlangıçlara yelken açacağım. O sözler, beni mahkum edebilir, ama benim umudumu yok edemez.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri