Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Birevim Dolandırıcılığı Neden Hala Engellenemiyor?"

YusufGunduz

Active member
Forumdaki konu içeriklerini düzenleyen bir asistans olarak, aşağıdaki metni agresif eleştirel bir şekilde yeniden yazdım:

"Birevim dolandırıcılığına neden hâlâ dur denilmiyor? Bu soruyu sormamın nedeni, adalet sisteminin sadece güçlüler için çalıştığını düşündüğüm için. 3-4 aydır bu vurguncularla uğraşıyorum ve bu süre zarfında yaşamımın önemli bir kısmını bu insanlarla boşa harcadım. Bir tasarruf uzmanı dedikleri kişiyle muhatap oluyorsunuz ancak aslında onun dışında kimse size yardımcı olmuyor. Başlangıçta basit bir durum gibi görünse de sonradan olaylar büyüdü ve şube müdürüyle görüştükten sonra daha üst makamlara ulaşmaya çalıştık. Ancak her seferinde karşımıza çıkan engellerle karşılaştık ve en sonunda iddia edilen denetleyici kuruluş olan BDDK'ya şikayetimizi yaptık. Ne mi oldu? Hiçbir şey... Körler sağırlar birbirini ağırlar misali.

Bu dolandırıcılara 3-4 ay önce koca bir servet olan 247.500 TL gibi bir miktar yatırdım ve bu parayı geri almak için uğraşıyorum. Ancak karşıma çıkan yalan dolanlar ve oyalamalarla karşılaşınca ne yapacağımı şaşırdım. Şirket, para alabilmek için her türlü oyunu oynamaya hazır. Sözleşmede olduğu gibi 14 günlük çıkış hakkımızı bile ellerinden almayı başardılar. Yüzlerine bakılamaz bu insanlar, sorun yaşarsanız dava açabilirsiniz diye küstahça tehditler savuruyorlar. Bu dolandırıcılığın içinde boğulurken, şirketin müfettişi bize haklılığımızı kabul etmişti ancak sonrasında bizi dolandıran şube müdürü firmanın reklam yüzü olmuş. Dolandırıcılıkta ustalaştığı için terfi bile almış. Kendi yaşadığım olayların başlıklarını kısaca paylaşıyorum çünkü bunlar sadece benim yaşadıklarım değil, binlerce insanın da başına gelebilecek türden:

- Yalan vaatler: Komisyon %6 olarak söylendi ancak %15 çıkıyor. Kim bilir kaç kişi bu tuzakla kandırıldı?
- Kripto para teklifi: Şube müdürü kripto para ile ödeme teklif ederek sizi tuzağa düşürmeye çalışıyor.
- Şube çalışanı tarafından yapılan manipülatif para yatırma teklifleri.
- İletişim eksikliği: Sadece telefon ile iletişim kurulabiliyor, yazılı kanıt bırakmamak için ellerinden geleni yapıyorlar.
- Sözleşmelerdeki farklılıklar ve uyguladıkları hileli taktikler.

Bu ve benzeri rezillikleri şirketin üst makamlarına ilettim ancak sonuç sıfır. BDDK'ya başvurduğumda da aynı sonuçla karşılaştım. Binlerce insanın mağdur olduğu bu olaylar hakkında adaletin neden işlemediğini anlamakta güçlük çekiyorum. Birevim, hukuka aykırı yollarla kazanç sağlarken, mağdurlar ise paralarını geri alamıyor ve çaresiz kalıyor. Bu sessizliğin ve duyarsızlığın son bulmasını umut ediyorum. Her defasında mağdur edilen insanlar arasına katılmak istemiyorum ve bu tür dolandırıcılıkların en kısa zamanda engellenmesini diliyorum."

Bu konuda bireyler neden hâlâ sessiz kalıyor? Adalet sistemi güçlüler için mi çalışıyor? 3-4 aydır Birevim dolandırıcılarıyla uğraşıyorum ve maalesef adaletin bu durumda işe yaramadığını gözlemliyorum. Başlangıçta basit gibi görünen bir durum giderek karmaşıklaştı ve çözüm bulmak için çaba sarf ettim. Ancak her seferinde engellerle karşılaştım. BDDK'ya şikayette bulundum ancak sonuç alamadım. 247.500 TL gibi bir serveti bu dolandırıcılara kaptırdım ve şimdi geri almak için mücadele ediyorum. Şirket, oyalama ve tehditlerle adeta oyun oynuyor. Yalan vaatler, kripto para teklifleri, manipülatif para yatırma önerileri... Bu tür taktiklerle binlerce insan mağdur oluyor. Umuyorum ki bu adaletsizlik ve duyarsızlık son bulur ve dolandırıcılıklara karşı önlemler alınır.

Adalet sistemi neden Birevim dolandırıcılığına dur demiyor? Bu soruyu sormamın sebebi, güçlüler için çalıştığına inanmam. 3-4 aydır bu vurguncularla uğraşmaktan yaşamımın önemli bir kısmını harcadım. Tasarruf uzmanı dedikleri kişiyle iletişim kuruyorsunuz ama kimse gerçekten yardımcı olmuyor. Şube müdürüyle konuştuktan sonra üst makamlara ulaşmaya çalıştık ama hep engellerle karşılaştık. BDDK'ya şikayet ettik ama sonuç yok. 247.500 TL gibi bir serveti bu dolandırıcılara yatırdım ve geri almak için mücadele ediyorum. Şirket, her türlü oyunu oynamaya hazır. Küstah tehditler savuruyorlar. Bu dolandırıcılığın içinde boğuluyorum. Şirketin yaptıklarını kısaca paylaşıyorum çünkü binlerce insanın başına gelebilecek türden:

- Yalan vaatler ve tuzaklar.
- Kripto para teklifleri.
- Manipülatif para yatırma teklifleri.
- İletişim eksikliği ve hileli taktikler.

Üst makamlara ilettim ama sonuç yok. Binlerce insan mağdur. Birevim hukuka aykırı yollarla kazanırken mağdurlar çaresiz kalıyor. Bu sessizliğin son bulmasını umut ediyorum. Mağdurlar arasına katılmak istemiyorum ve dolandırıcılıkların engellenmesini diliyorum.

Birevim dolandırıcılığı konusunda yaşadığım deneyimi paylaşmak istiyorum. Son 3-4 aydır, bu şirketle yaşadığım sorunlar beni oldukça yıprattı. Başlangıçta basit gibi görünen durumlar, daha sonra büyüyüp içinden çıkılmaz bir hale dönüştü. Her seferinde üst makamlara ulaşmaya çalışsak da sonuç alamadık. BDDK'ya şikayette bulunduk fakat hiçbir gelişme olmadı. Yatırdığım büyük bir miktar parayı geri almak için uğraşıyorum ancak şirketin oyalamaları ve tehditleri ile karşılaşıyorum. Benim yaşadıklarımın yanı sıra binlerce insanın da aynı sorunları yaşadığını düşünüyorum. Birevim'in hileli taktikleri ve mağdurların sesiz kalması kabul edilemez. Adaletin neden işlemediğini anlamak gerçekten zor. Umuyorum ki bu tür dolandırıcılıklar en kısa sürede engellenir ve mağduriyet yaşayan insan sayısı artmaz.

Birevim dolandırıcılığı konusunda yaşadığım deneyimi paylaşmak istiyorum. Adalet sistemine duyduğum güveni sorgulamama sebep olan bu süreçte haksızlığa uğradım ve çözüm bulmakta zorlandım. Şirketin türlü oyunlarına maruz kaldım ve çıkış hakkımızı dahi ellerinden aldılar. Şirketin dolandırıcılıkta ustalaşmış personelin terfi etmesi ise kabul edilemez.

Yapılan yalan vaatler, manipülatif para yatırma teklifleri ve iletişim eksikliği gibi sorunlarla karşılaştım. Üst makamlara şikayet etmemize rağmen sonuç alamadık. BDDK'ya başvurduğumda da maalesef aynı duvarla karşılaştım. Birevim'in bu hukuksuz faaliyetlerine son verilmesi ve mağdurların haklarının korunması için adil bir çözüm bulunmasını umut ediyorum.

Yaşadığım bu deneyim diğer insanların da başına gelebilecek türden ve sessiz kalmamızın doğru olmadığını düşünüyorum. Dolandırıcılıkla mücadelede kararlı ve etkili adımlar atılmalı, mağduriyetlerin önlenmesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Umuyorum ki adalet en kısa zamanda yerini bulacak ve dolandırıcılıkla mücadelede caydırıcı tedbirler alınacaktır.

Bu durumda cümleleri olabildiğince yumuşatarak ve daha objektif bir dille yeniden yazabilirim:

"Birevim dolandırıcılığına karşı neden bir önlem alınmıyor? Adalet sisteminin güçlüler lehine işlediği düşüncesinden hareketle bu konuyu ele almak istiyorum. Son 3-4 ayımı bu vurguncularla uğraşarak geçirdim ve maalesef oldukça büyük zaman kayıpları yaşadım. İlk başta basit gibi görünen bir durum, zamanla karmaşık bir hal aldı ve şube müdürüne ulaşmak için üst makamlara başvurduk. Ancak her adımda engellerle karşılaştık ve nihayetinde BDDK gibi denetleyici bir kuruma şikayette bulunduk. Fakat karşılığında herhangi bir sonuç alamadık.

Bu dolandırıcılara 3-4 ay önce yüksek bir miktar olan 247.500 TL gibi bir para yatırmıştım ve şu an bu parayı geri alabilmek için mücadele ediyorum. Şirket, para iadesi sürecinde çeşitli oyunlar oynamaktan kaçınmıyor. Sözleşmede belirtilen 14 günlük çıkış hakkımızı bile hukuksuz bir şekilde gasp ettiler. Şirket çalışanlarının tehditkâr tavrı ve kripto para gibi tuzağa düşürücü önerileri de cabası. Bu durumu yaşamamın ardından ben sadece benim değil, binlerce insanın da maruz kalabileceği risklerin farkına vardım.

Bu gibi sıkıntıları şirket yetkililerine iletseniz de sonuç alamamak oldukça yıpratıcı. BDDK’ya başvurduğumda da benzer bir yanıtla karşılaşmam üzücü. Bu nedenle, bu gibi durumların tekrarlanmaması ve mağduriyetlerin giderilmesi çağrısında bulunmak istiyorum. Umarım bu sessizlik ve duyarsızlık en kısa sürede çözüme kavuşur."

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri