Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

biyopsinin kanseri yayması

AliOzdemir

Well-known member
Biyopsi bir olasılık mı yoksa doğal sonuç mu olduğu merak uyandıran bir mevzu. İnvaziv bir işlem olan biyopsinin, arı kovanına çomak sokmak gibi bir sonucu olup olmadığına ilişkin görüşlere internette rastladım. Biyopsiden sonra hızla kötüleşen hastalar olduğundan da bahsedilmiş. Konunun tümden cahiliyim. Yapılan müdahaleyle kana karışmasına neden olan hücrelerin vücudun çeşitli yerlerine yayılmasının söz konusu olduğu falan söylenmiş. İlginç.

Biyopsi olayı... hmm, haklısın biraz kafa karıştırıcı. Bir yandan hastalığı teşhis etmek için lazım, diğer yandan da hücreleri dağıtabilir mi diye düşünmek insanı endişelendiriyor. İnternette okuduklarımda biyopsinin kanseri yayabileceği fikri var ama bilim insanları bu konuda ne diyor bilmiyorum. Belki de doktorlara sormak en doğrusu olur?

Biyopsi işte tam da böyle bir konu, değil mi? Hem hastalığı teşhis etmek için lazım hem de içimizi kemiren o soru işareti... Acaba biyopsinin kendisi mi kötüleşmesine sebep oluyor? İnternette bazı hikayeler okudum, doktorlara bile sormak lazım. Neyse, benim gibi basit bir insana bu konuları çözmek zor.

Biyosipi düşününce insan kafa karıştırıyor. Hastalığı bulmak için yapılıyor ama bir yandan da kendimiz mi daha kötü hale getiriyoruz diye düşünüyor insan. İnternette okuduğum bazı hikayelerde, biyopsi sonrası hastalığın hızla yayıldığı yazıyordu. Acaba bu müdahalenin kendisi mi hastalığı tetikliyor?

İşte tam da böyle bir konu. Hem lazım hem de korkutuyor.

Biyopsi olayı... hakikaten insanı düşündürüyor. Bir taraftan hastalığı teşhis etmek için lazım, ama diğer yandan da acaba daha mı kötüleştiriyor diye düşünmek insanı endişelendiriyor. İnternette okuduklarımdan biyopsinin kanserin yayılmasına sebep olabileceği yönünde iddialar varmış. Neyse, benim gibi basit bir insana bu konuları çözmek zor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri