Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Blablacar'da Dikkat Edilmesi Gereken Şoförler"

ahmetkocakiajc

Well-known member
Blablacar'daki Fırsatçı Şoförler: Çakal Şoförlerin Zavallı Portreleri

Blablacar kullanıcıları olarak, yolculuklarımız sırasında karşılaştığımız fırsatçı şoförlerden sıkıntı çekiyoruz. Bu şoförler, yolcuları sömürmek ve haksız kazanç elde etmek amacıyla çeşitli taktikleri kullanıyorlar. Ancak, bu çakalların bazıları, zavallı ve acınası durumlara düşerek, kendi kendilerini ele veriyorler. İşte böyle bir şoförle yaşadığım ilginç bir deneyim...

Şahsiyetimiz, Blablacar profilinde kendini "seyahati seven, maceraperest ve neşeli biri" olarak tanımlıyor. Profil resminde gülümsüyor, güneş gözlükleri takıyor ve özgür ruhlu bir izlenim veriyor. Ancak, diyalogumuz sonrasında gerçek kişiliği ortaya çıkıyor ve sanal kimliğinin ne kadar yanıltıcı olabileceğinin bir kez daha kanıtı sunuyor bize.

Mesajlaşmamız sırasında, yolculuk detaylarını görüşüyoruz. Ben bir kadın yolcudur ve gece geç saatlerde seyahat edeceğim için güvenli bir yolculuk talep ediyorum. Ancak, şoförümüzün mesajları tuhaf ve rahatsız edici bir hal alıyor. Sürekli "güzel bayan" diye hitap ediyor bana ve yolculuk sırasında sohbet edeceksek "eğlenceli konular" bulmam gerektiğini söylüyor. Bu durum beni tedirgin ediyor ve uyarıda bulunuyorum, ancak o da "korkma, ben sadece neşeli birisiyim" diyerek geçiştiriyor.

Yolculuk günü geliyor ve şoförümüz bizi kapıda karşılıyor. Görüşte profil resmine benzeyen biri var, ancak yakınlarda mı yoksa profil resmi mi belli değil. Yolculuk boyunca sürekli gereksiz sohbetler başlatıyor ve her konusunu "eğlence"ye odaklıyor. Konuşmanın dozu kaçtığını hissediyorum ama o kadar da umursamadan devam ediyor. Yolculuk boyunca dikkatimi dağıtmaya çalışıyor ve bir yandan da "ne kadar keyifli bir yolculuk" olduğunu vurguluyor.

Durumun tuhaflığı, şoförün sürekli olarak "eğlence" ve "keyif" üzerine ısrar etmesinde yatıyor. Birkaç uyarıda daha bulunuyorum ama o her defasında "senin keyfini kaçırmayalım" diyerek geçiştiriyor. Yolculuğun sonunda, indirme yerime geldiğimde, şoförün tavrı tamamen değişiyor. Para talep ediyor ve "eğlenceli yolculuk" için fazladan ücret istiyor. Şaşkınlık içinde kalıyorum çünkü bu, önceden konuşulan fiyatın iki katından fazla bir tutar.

Şoföre, bu durumun adil olmadığını ve önceden anlaşılan fiyattan bahsederken, o da "senin keyfini ben sağladım, şimdi de bana keyif ver" diyerek çakallığını ortaya çıkarıyor. Bu noktada, şoförün gerçek kişiliği ifşa olmuş oluyor. Profilindeki neşeli ve maceraperest kişilik, bir aldatmaca. Asıl yüzü, fırsatçı ve sömürücü biri olarak ortaya çıkıyor.

Bu deneyim, Blablacar'daki fırsatçı şoförlerin ne kadar alçaldıklarını gösteren bir örnek. Sanal kimlikler arkasına saklanarak, kendilerini maceraperest ve neşeli olarak tanıtıyorlar, ancak gerçekte yolcuları sömürmekten ve haksız kazanç elde etmekten başka bir amaçları yok. Bu çakalların zavallı portreleri, Blablacar kullanıcıları için bir uyarı hikayesi olmalı. Profil resimlerine ve sanal kimliklerine aldanmayın, her zaman dikkatli olun!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri