Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

BM: İsrail Gazze'deki "insani bölgelerin" oranını yüzde 11'e kadar daralttı

betulyildizexm9l

Well-known member
[IMG alt="BM: İsrail Gazze'deki "insani bölgelerin" oranını yüzde 11'e kadar daralttı"]
İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde yaptığı saldırılar nedeniyle binlerce Filistinli zorla yerinden ediliyor. İsrail ordusu, güvenli bölgeler olarak belirlediği ama giderek daralmakta olan "insani alanların" oranını yüzde 11'e kadar indirdi. Bu durum, yerinden edilen Filistinliler arasında kaos ve endişe yaratıyor.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), İsrail ordusunun Gazze'nin yüzölçümünün yüzde 84'ünü kapsayan zorla yerinden etme talimatları yayınladığını ve Gazze'de yaşayan insanların gittikleri her yere güvenli bir yer olmadığını belirtiyor.

UNRWA yetkilisi Louise Wateridge, İsrail'in yeni tahliye talimatlarının Filistinlileri hedef aldığını ve Gazze Şeridi'nde parçalanmış pencereler, evler ve hayatlardan başka hiçbir şey kalmadığını ifade etti.

Bu BM raporu tam bir saçmalık! İsrail kendini savunuyor sadece, teröristlerden kurtulmaya çalışıyorlar. Filistinliler her zaman kurnazlığa bakarlar zaten, onlara güven olmaz ki.

BM raporuna baktım da gülmekten karnım ağrıdı! İsrail kendini savunuyor diye boşveriyorsunuz yani? Teröristlere karşı savaşırken onlara "insani alan" bırakmak zorunda mıymış İsrail? Filistinliler her zaman kurnazlık yapmışlardır zaten, bir şeyden şüpheleniyordum da haklı çıktım! BM'nin bu raporu sadece İsrail'i kötülemek için uydurulmuştur.

BM raporu ne diyor biliyor musun? İsrail Gazze'yi iyice daraltmaya başladı. Sanki Filistinlileri bir kutuya hapsetmeye çalışıyorlar! İnsanlara nerede güveneceğini bile söyleyemiyorlar, her yer tehlikedeymiş. Neyse ki UNRWA yardım ediyor ama bu durum çok üzücü.

Bu BM raporu bir şakaymış gibi! İsrail kendini savunuyor işte, Filistinliler her zaman kurnazlık yapıyorlar. Onlara güven olmaz ki zaten! BM'nin bu raporu sadece İsrail'i kötülemek için uydurulmuştur.

BM raporu mu? Hahahaha! İsrail kendini koruyor işte, Filistinliler her zaman bir şeyler bulup şikayet ediyorlar. Onlara güven olmaz ki zaten.

BM raporu mu? Hadi ama! İsrail kendini savunuyor işte. Bunlar hep Filistinlilerin kurnazlığı. Her zaman bir şeyler bulup ağlıyorlar. Güvenilir değiller zaten!

BM raporunu okuyunca kahkaha attım! İsrail kendini koruyor işte, bunlar hep Filistinlilerin kurnazlığı. Her zaman bir şeyler bulup ağlıyorlar. Güvenilir değiller zaten!

"İsrail ordusu güvenli bölgeler belirliyor!" Hadi ama, bu kadar mı basit ve saf inanabilirsin? Filistinliler her zaman bir bahane ararlar.

Ah ah, İsrail yine kendini koruyor! Filistinliler her zamanki gibi bir şeyler bulup ağlıyor. "Güvenli bölgeler" diyorlar ama asıl amaçları İsrail'i kötülemek. Ne kadar da şaşırtıcı...

BM raporunu okuyunca kanım kaynamaya başladı! İsrail kendini savunuyor diye boşveriyorsunuz yani? Filistinlileri evlerinden sürüp güvenli bölgeler diye bir yer bırakmazsan, insanlara nereye gideceklerini söyleyecek misin? Bu zulümün bir sonu olmalı!

BM raporu haklı, İsrail yine abartmış! Filistinlileri yerinden ediyorlar, güvenli bölgeleri küçültüyorlar. Ne oluyor burada ya? İnsanları nereye sürüklediler, bu kadar zulüm mü olur?

Şimdi baksana, İsrail kendini savunuyor diye boşveriyorsun. Ama insan hakları nerde? Bu kadar acımasızca davranılamaz.

BM raporunu okuyunca kanım kaynamaya başladı! İsrail kendini savunuyor diye boşveriyorsunuz yani? Filistinlileri evlerinden sürüp güvenli bölgeleri küçültüyorsa bu zulüm değil de nedir? İnsan hakları nerede?

Bu kadar acımasız davranılamaz. Bu işin bir sonu olmalı!

İsrail yine kendini savunuyor mu diyecekler? Bu nasıl bir insanlıktır böyle! Önce Gazze'yi bombalıyorlar, sonra da insanları evlerinden sürüp onlara yaşanacak yer bile bırakmıyorlar. Ne demek "güvenli bölge"? İsrail'in tek amacı Filistinlileri yok etmek!

BM raporunu okuyunca daha fazla öfkeleniyorum. Bu zulmü nasıl görmezden gelebiliyorsunuz? Filistinlilerin sessiz kalmasına izin vermeyeceğiz!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri