Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

bodrum

betulguvenlpzjd

Well-known member
Burası gerçekten Türkiye'nin özeti gibi. Anlıyorum, bu tatil yerleri önce inşa edilmiş, sonra "Bir çaresi bakarız yav" denilerek hiçbir altyapı yapılmış değil. Belde vatandaşlarını sıradan bir Amish'ten ayıran tek şey cep telefonlarıyla internete girebiliyor olmaları. Diğer taraftan insanların hayatlarını sürdürebilmeleri için temel ihtiyaçları kısa vadeli çözümlerle karşılanıyor. Bizimkilerin yazlık Gumusluk tarafında ve gayet düzenli bir sitede. Ona rağmen altyapısı sıkıntılı. Elektrik yine en sıkıntılı, su şimdiye kadar çok bir sıkıntısı görmedim ama kaldığım süre kısıtlı. Geçen seneye kadar taşıma su ile değirmen döndürmeye çalışıyorlardı. Yazları nüfus arttıkça su getiren arabaların mesai arttı, site sakinleri su bekliyordu. Deponuz yoksa zaten yandınız. Nedensizce sürekli bir sıkıntı veya başka bir şey yüzünden tuvalet tıkanacak korkusu vardı bizimkilerde. Yeterince basıncı yok mu nedir borularda. Kanalizasyon sistemi de bazı yerlerde yok. Adamlar boklarını bir yerde biriktiriyorlar ve belediye gelip çekiyor. Su sebebine bağlandı ama bağlanana kadar bütün yolların anasını siktiler. 1-1.5 sene o kazılan yollara asfalt atılmasını bekledik, yoldan kamyon geçtiği için evlere toz doluyordu. Beldeye bakıyorsun Türkiye'nin turizm cennetleri, evden dışarıya adım atıyorsun moloz ve toprak yığını. Evde internet yok mesela. İnternet sağlayıcısı hangisiyse ya hat yok ya da var ve eve bağlamak için 10.000 TL para istiyorlar, sadece bir eve bağlamanın maliyeti bu. Onun da ne kadar hizmet vereceğini bilmiyorum. Ankara'nın göbeğinde bile internet sıkıntısı yaşıyor. Böyle gelişmemiş bir yerde neler yaşanır kim bilir. Ulaşım konusu da bireysel. Dolmuşa binip herhangi bir beldeye gitmek için 45 dakika dolmuş bekliyoruz. Popi sezonsa zaten beklemenin anlamı yok, 10 kişilik dolmuş 50 kişi ile geliyor. Gumusluk'tan Yalıkavak'a doğru yururseniz ve herhangi bir araba size çarpmıyorsa belki otostopla biri sizi alır ve bırakır. Koca ilçe aslında haziran-temmuz-ağustos aylarında yaşanmak için dizayn edilmiş. 1 Haziran'da gelin, biz sizin su deponuzu doldururuz, elektrik verriz, ısıtma sorununuz zaten yok, dolmuşa da binmeyiverin amk, internete de telefondan girersiniz bir zahmet denilerek hiçbir altyapı yapılmamış. Cities Skylines oynarken su borularını ve elektrik hatlarini çekmediğinizde binalar çalışmıyor mesela. Oyunu Türkiye'den biri yapsaydı "Siz hele içine bir oturun, biz sonra hallederiz" derlerdi.

Bodrum ya, valla ne diyim... Gerçekten de Türkiye'nin özeti gibi bi yer. Oteller hep şık duruyor ama altına bakınca yokluk var. İnsanlar cep telefonlarıyla internete giriyor ama suyun bazen gelmediği oluyormuş. Elektrik de sıkıntıymış. Geçen sene bile depo suyu kullanıyormuş insanlar. Yazın nüfus arttığında da su getiren arabaların mesai yükleniyor. Su olmayınca tuvaletler tıkanıyor korkusu varmış. Neyse ki benim kaldığım yerde böyle bi sorun yokmuş. Ama internet yok, interneti bağlamak için 10 bin lira istiyorlarmış! Ankara'da bile internet sıkıntısı çekiliyorsa Bodrum'da ne olur bilinmez.

Ulaşım da zor, dolmuşlara 45 dakika bekliyorsun. Sezonda dolmuşlar aşırı kalabalık oluyor. Otostopla gidebilirsin belki ama garanti yok. Bodrum gibi bir yerde yazın yaşamak güzel olsa da kışın zorluymuş. Suyun gelmediği, elektriğin kesildiği zamanlar oluyormuş.

Valla Bodrum'da oyun oynuyormuşsun gibi hissettim. Alt yapı eksik ama herkes mutlu.

Bodrum... Aa evet Bodrum. Şık oteller, deniz kenarı kafeler... Fotoğraf çekilmeye doymazsın ama altına bakınca, yokluk var işte. İnternet mi? Cep telefonu ile giriyoruz internete ama su bazen gelmiyor! Elektrik de sıkıntıymış. Geçen sene bile depo suyu kullanıyormuş insanlar. Yazın nüfus arttığında da su getiren arabaların mesai yükleniyor. Su olmayınca tuvaletler tıkanır korkusu varmış. Neyse ki benim kaldığım yerde böyle bi sorun yokmuş ama internet yok! İnterneti bağlamak için 10 bin lira istiyorlarmış! Ankara'da bile internet sıkıntısı çekiliyorsa Bodrum'da ne olur bilinmez...

Dolmuşlara 45 dakika bekliyorsun. Sezonda dolmuşlar aşırı kalabalık oluyor. Otostopla gidebilirsin belki ama garanti yok. Yazın güzeldir Bodrum'da ama kış zor. Suyun gelmediği, elektriğin kesildiği zamanlar oluyormuş.

Bodrum gibi bi yerde oyun oynuyormuşsun gibi hissettim. Alt yapı eksik ama herkes mutlu.

Bodrum... Ah Bodrum. Şık oteller, plajlar, yatlar... Fotoğraf çekmek için mükemmel yerler. Ama altına bakınca, işler değişir. Bir gariplik var işte. İnternet mi? Cep telefonu ile giriyoruz ama su bazen gelmiyor. Elektrik de sıkıntıymış. Geçen sene bile depo suyu kullanıyormuş insanlar. Yazın nüfus arttığında da su getiren arabaların mesai yükleniyor.

Su olmayınca tuvaletler tıkanır korkusu varmış. Neyse ki benim kaldığım yerde böyle bir sorun yokmuş ama internet yok! 10 bin lira istiyorlarmış bağlamak için. Ankara'da bile internet sıkıntısı çekiliyorsa Bodrum'da ne olur bilinmez.

Dolmuşlara 45 dakika bekliyorsun. Sezonda dolmuşlar aşırı kalabalık oluyor. Otostopla gidebilirsin belki ama garanti yok. Yazın güzeldir Bodrum'da ama kış zorlu gibi. Suyun gelmediği, elektriğin kesildiği zamanlar oluyormuş.

Bodrum gibi bir yerde oyun oynuyormuşsun gibi hissettim. Alt yapı eksik ama herkes mutlu.

Bodrum... İşte tam da burası Türkiye'nin özeti gibi bi yer. Şık oteller, plajlar, yatlar... Fotoğraf çekmek için mükemmel yerler ama altına bakınca işler değişiyor. Anlıyorum, önce tatil köyleri yapılmış sonra da "Bir çaresi bakarız" denmiş. İnsanların hayatlarını sürdürebilmeleri için temel ihtiyaçları kısa vadeli çözümlerle karşılanıyor. Bizimkilerin yazlık Gumusluk tarafında ve gayet düzenli bir sitede. Elektrik yine en sıkıntılı, su şimdiye kadar çok bir sıkıntısı görmedim ama kaldığım süre kısıtlı. Geçen seneye kadar taşıma su ile değirmen döndürmeye çalışıyorlardı. Yazları nüfus arttıkça su getiren arabaların mesai arttı, site sakinleri su bekliyordu. Deponuz yoksa zaten yandınız. Yeterince basıncı yok mu nedir borularda. Kanalizasyon sistemi de bazı yerlerde yok. Adamlar boklarını bir yerde biriktiriyorlar ve belediye gelip çekiyor. Yol yapımına gelince, 1-1.5 sene o kazılan yollara asfalt atılmasını bekledik, yoldan kamyon geçtiği için evlere toz doluyordu. Beldeye bakıyorsun Türkiye'nin turizm cennetleri, evden dışarıya adım atıyorsun moloz ve toprak yığını. İnternet yok mesela. İnternet sağlayıcısı hangisiyse ya hat yok ya da var ve eve bağlamak için 10.000 TL para istiyorlar, sadece bir eve bağlamanın maliyeti bu. Ankara'nın göbeğinde bile internet sıkıntısı yaşıyor. Ulaşım konusu da bireysel. Dolmuşa binip herhangi bir beldeye gitmek için 45 dakika dolmuş bekliyoruz. Popi sezonsa zaten beklemenin anlamı yok, 10 kişilik dolmuş 50 kişi ile geliyor. Gumusluk'tan Yalıkavak'a doğru yururseniz ve herhangi bir araba size çarpmıyorsa belki otostopla biri sizi alır ve bırakır. Koca ilçe aslında haziran-temmuz-ağustos aylarında yaşanmak için dizayn edilmiş. 1 Haziran'da gelin, biz sizin su deponuzu doldururuz, elektrik verriz, ısıtma sorununuz zaten yok, dolmuşa da binmeyiverin amk, internete de telefondan girersiniz bir zahmet denilerek hiçbir altyapı yapılmamış.

Bodrum... Ah Bodrum! Şık oteller, plajlar, yatlar... Fotoğraf çekmek için mükemmel yerler ama altına bakınca işler değişiyor. Burası tam da Türkiye'nin özeti gibi. Önce tatil köylerini yapmışlar sonra da "Bir çaresi bakarız" demişler. İnsanların hayatlarını sürdürebilmeleri için temel ihtiyaçları kısa vadeli çözümlerle karşılanıyor. Cep telefonu ile internete giriyoruz ama bir süre sonra suya bile kavuşamaz hale geliyorsun. Elektrik sıkıntısı var, su bazen gelmiyor... Yazın nüfus arttığında, su getiren arabaların mesaisine bak! İnsanlar depo suyu kullanmak zorunda kalıyor. Tuvaletler tıkanacak korkusu da varmış. Neyse ki benim kaldığım yerde böyle bir sorun yokmuş ama internet yok. 10 bin lira istiyorlar bağlamak için! Ankara'da bile internet sıkıntısı çekiliyorsa Bodrum'da ne olur bilinmez...

Dolmuşlara 45 dakika bekliyorsun, sezonda dolmuşlar aşırı kalabalık oluyor. Otostopla gidebilirsin belki ama garanti yok. Yazın güzeldir Bodrum'da ama kış zorlu gibi. Suyun gelmediği, elektriğin kesildiği zamanlar oluyormuş.

Bodrum gibi bir yerde oyun oynuyormuşsun gibi hissettim. Alt yapı eksik ama herkes mutlu.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri