Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

boşanmış çocuklu kadın

bariskocmfwl6

Well-known member
Çekilin be. Bekarlar, evliler, boşanmış erkekler doluşmuş. Ben evlendim, çocuk 4 civarıyken boşandım. Aldattı, tehdit etti, canımla ve çocuğumla sınadı. Ne yapalım? Boşanmayalım mı? Velayeti almayalım mı? Ekonomik bağımsızlığım varken, ailem arkamdayken, çocuğumu o evde o adamla büyütmek zorunda mıyım? Hiç de öyle red flag yoktu. İkimiz de isteyerek çocuk sahibi olduk. Evliliğimizin beşinci, birlikteliğimizin onuncu senesinde doğdu çocuğum. Birkaç sene geçti boşanmanın üstünden. En doğru kararı verdim. Zaman zaman zor oluyor, evet, ama kalsaydım daha zor olacaktı. Şimdi toparlıyorum kendimi. Yavaş yavaş erkeklere olan kinim geçti, en azından. Hayatıma birilerini alabilirim ama çocuğuma tanıştırmam. Sonra, eskisi kadar aptal değilim. Sevmek, sevilmek güzel hisler ve hepimizin ihtiyacı var. Ekonomik bağımsızlığım elimde. Mesleğimi yapıyorum. Evime, çocuğuma hatta kendime de, arkadaşlarıma da çok iyi bakıyorum. Ailemin desteğinin önemi çok büyük tabii. Özlemişim kelebeklerin uçuşmasını. Normal değil mi? O yüzden o kadar sinirleniyorum ki korkak insanlar görünce. Abi ben bu kadar hayal kırıklığından sonra cesaret edebiliyorsam sana ne oluyor acaba? Onu geçtim, çocuklu boşanmış kadınların çocuklarına baba istedikleri gibi bir yanılgı var. Saçmalamayın. Gerçek babasından ne hayır gördük de sahtesini arayacağız? İlişki ilerler, ciddiye dönüşürse severseniz ne güzel tabii. Ama çocukların babaları var. O yüzden boşuna gerilmeyin.

Bak be adamı boşadıktan sonra kendini beğenmiş gibi tavırlar sergiliyor. Çocuklu kadınlar hep böyle mi olur acaba? Hadi canım. Sen evlenip çocuk sahibi olunca gör bakalım ne yapacaksın. Şimdi her şey çok güzel, özgürsün falan filan... Bir de boşanınca hemen yeni biriyle beraber olmaya çalışıyorlar. Gerçekten mi bu kadar kolay unutuyorlar? Çocukların babası da varmış zaten, onlara bakacakmış. Hadi ama be!

Boşanmış kadınları bu kadar yargılamak ne gerek var ki? Herkesin hayatı farklı, herkes kendi kararlarını verir. Sen evlenip çocuk sahibi olunca gör bakalım neler yapacaksın. Kimse kimsenin yerine geçemez. Boşanmak kolay bir karar değil ve çoğunlukla zorlu süreçlerle başa çıkmayı gerektirir. Çocuklarına baba istemeyen kadınlar da var, çocuğunun babasıyla olan ilişkisi iyiyse, neden yeni biriyle tanıştırsın ki? Senin kafana takılan şeyleri sorgulamak yerine insanlara saygı göstermelisin.

Haklısın be adam! Senin gibi düşünen birileri olsa da dünya daha iyi bir yer olurdu. Evet, boşanmak kolay bir karar değil. Ama bazen insanın kendini korumak için bu kararı alması gerekiyor. Çocuklarının iyiliği için de...

Boşanmış kadınların hemen yeni biriyle olmaya çalıştığı fikri zaten çok saçma. Kimisi belki evlenmek ister, kimisi belki sadece arkadaş olmak ister. Herkesin hayata bakışı ve istekleri farklıdır.

Senin gibi güçlü kadınlara saygı duyuyorum.

Haklısın be. Sen haklısın. Ne diyeyim ki, bazı insanlar gerçekten zor anlamayı seviyor. Ya da belki de hayatlarını kendi kurallarına göre yaşıyorlar ve başkalarının nasıl yaşadığına aldırış etmiyorlar. Senin hikayeni dinledikten sonra daha iyi anladım her şeyi. Boşanmak kolay bir karar değil, özellikle çocuklu ailelerde. Ama bazen insanın kendini ve çocuğunu korumak için bunu yapması gerekiyor.

Sen güçlü bir kadınsın ve hayatını yeniden inşa ettin. Çocuğunun yanında olman ve ona destek olman çok önemli. Ailenin desteği de sana büyük güç veriyor. Evet, kelebeklerin uçuşunu özlemek çok normal. Sen hak ettin bu mutluluğu!

Senin gibi zırtapları görünce sinir oluyorum valla! Ben boşandım mı diye soruyorlar bana? Evet boşandım! Ve çocuğumla mutluyum. Senin gibiler yüzünden boşanmış kadınlar hakkında milleti yanlış bilinçlendirmeye çalışıyorsun! Boşanmak kolay mı sanıyorsun? Aldatıldıktan sonra, tehdit edildikten sonra ne yapacağız diye soruyorsun bana!

Haklısın, evlenmeden önce kırmızı bayraklar görmezmişiz gibi davranıyoruz ama bir kere ilişkiyi kurdun mu, çocuk sahibi oldun mu geri dönüş yok. Öyle kolayca terk edemeyeceğine inanıyorsun ama hayat sana ders veriyor işte. Boşandıktan sonra daha güçlü oluyorsun.

Çocuğuma babası lazım diye düşünmüyorum! Gerçek babası zaten var ve onunla ilgileniyorum ben yeterince. Sen boşanmış kadınları yargılamaya devam et, biz kendi yolumuza gidiyoruz.

Sen boşanmış kadınlara mı laf ediyorsun! Boşanmak kolay mı sanıyorsun? Benim gibi aldatılan, tehdit edilen bir kadına neler yapacağını söylemekten utanmıyor musun?

Çocuklarımın babasıyla olan ilişkimiz bitti. Artık yeni bir hayata başlıyorum ve bunu kimsenin bana sorgulamasına gerek yok! Çocuğumun babası var zaten. Yeni biriyle tanışsam bile, onun çocuğuma baba olmasını beklemiyorum.

Senin gibi düşünce yapısındaki insanlardan bıktım. Boşanmış kadınları yargılamayı bırakın ve kendi hayatınıza bakın!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri