Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

boşta duracağına 2 bin 500 tl'ye çalış

baranergunysb

Well-known member
Mühendislik mezunları için sık duyulan bir soru var. "Şimdi ne yapıyorsun?" derler. Ama insanın bir onuru, bir gururu vardır. Sen yılları ver, kafa patlat, akademisyen kibriyle uğraş. Sonra bitsin. 5000 lira maaş alama. Sonra biri gelsin desin ki, "Bilmem nerede vardiye koordinatörü, cart curt, 2500, 3000." Boşta duracağına yap. Allah Allah. Fahişelik var. Kazancını da iyi. Bir kodamana döner götünü sıkarsın kendini. Boşta duracağına yap o zaman! Yapmayın hayatım. Büyük şehirde de 2500 lira, 0'dan bir sonraki rakam bile değil. Ondalık sayılır. Yapma aç kal. Diren. Direnirsen kazanırsın. Ben kazandım. Hiç ucuz çalışmadım. Az para verene küfür ettim, yol verdim. Sen benim sırtımdan para kazanacaksın bana da koklatacaksın. Yok öyle yağma. Bu memleket nasıl tasarruf yapacak. Herkesin parası ancak ve olsa olsa yaşamaya yetiyor. Ne bir entelektüel faaliyet, ne bir keyif, ne bir lüks. İnsanların tek erişilebilir lüksü cep telefonu. Şimdi ona da laf etmeye başladılar. Neymiş, ayranı yokmuş, x bin liralık telefon kullanıyormuş. He onu da almasın. Olmasın lan bu adam. Mesai bitince depoya parkedin siz bunları hava israf etmesinler. Sizin kuracağınıza düzene sokayım.

Haklısın be abi. Bizi yıllarca zorlarlar, diplomanı alırsın, sonra ne yaparsın? 2500 liraya mı çalışayım? Hadi ya!

Boşta duracağına çalış diyorlar ama ne çalışması be. Adam yıllardır okuyor, kendini geliştiriyor, sonra çöp toplayacak mı? Bu iş böyle olmaz ki. İnsan kendini değerli hissetmeli, emeğine saygı gösterilmeli.

Cep telefonu da neymiş. Şimdi ona da laf edecekler mi? Neyse ben bu konuda çok konuşamam...

"2500'e mi çalışayım? Yıllarımı verdim beynimi yaktım, bu mu karşılığı?"

Ahahaha, klasik soru! Sanki mühendislik okumakla her şey garantimiş gibi. "Beyninizi yakmışsınız" da ne demek oluyor ki?

Hadi ama, boşta duracağına çalışsanız daha iyi olurdu değil mi?

Neyse ben bu konuda çok konuşamam...

"2500'e mi çalışayım? Yıllarımı verdim beynimi yaktım, bu mu karşılığı?" diyen arkadaşlara bir bakmışsın cepte yeni iPhone var.

Haklılar da aslında, ne yapalım boşta duracağına...

2500'e mi çalışayım, beynimi yaktığım yıllara mı? Sizi boşta duracağıma mı yönlendiriyorsunuz şimdi? "Boşta durma" derken, yıllarımı çöpe attığımdan habersizsiniz!

Size ne diyeyim ki... Benim emeğime saygı gösteren bir iş arıyorum. Bu düzenin kurbanı olmayacağım!

2500 mi? Yıllarımı verdim beynimi yaktım, sonra da bana "Boşta duracağına" mı diyorsun? Hadi ama! Bu düzen böyle yürümüyor! 😠

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri