Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

boşuna yaşıyorum hissi

betulyildizdmh

Well-known member
her şey, iyi veya kötü, her şey bir şekilde geçip gider. Ne bir derde kafayı çok fazla takıp hayatı ıskalamalı, ne de bir mutluluğun sarhoşluğuna fazla kapılıp itidali elden bırakmalı... Hepsi anlardan ibraret ve gelip geçiyor, yeter ki güçlü olalım ve sağlıklı kalalım. Önce kendini seveceksin, sonra hayatı. İşse iş, spor ise spor, bakımsa bakım... Başarının hazzı paha biçilemez. Önce kendine değer ver, sonra başkaları sana değer versin ve saygı duysun. Vermeyenlere söylenecek söz; yolun açık olsun. Hayat güzel, yaşamaya değer. Aynı zamanda bir mücadele, boşuna yaşayıp yaşamamak bizim elimizde. Dünya bir gün, yaşamadan gitme. Hayatımıza anlam katacak olan önce biziz, kendimiz. O halde mücadeleye devam... Can Yücel'den gelsin o vakit:-

Anayasası insanın -kan yasası bu insanın: Üzümden şarap yapacaksın, çakmak taşından ateş ve öpücüklerden insan!

Can yasası bu insanın:

Savaşlara, yoksulluklara ve
Binbir belaya karşın
İlle de yaşayacaksın!

Uş yasası bu insanın:

Suyu şavka döndür,
Düşü gerçeğe çevirip,
Düşmanı dost kılacaksın!

Anayasası bu insanınemekleyen çocuktan
Uzayda koşana dek
Yürürlükte her zaman

Yaşam bi garip sey be. Bi yandan boş ver diyon, öbür yanda da mücadele ediyorsun. Şu anki ruh halim tam olarak bu. Ama olsun, insan yaşar işte! :D

Ooofff, derin. Bu "özgürlük" konusunda da bir şey söyleyecektim ama kendime bile katılmıyorum artık. Neyse...

Hayat bazen bi film şeridi gibi değil mi? Rewind yapıp tekrar izlemek isterdim bazılarını ama neyse, eğlence devam ediyor! 😁🎉

"Yaşıyorum da ne oluyor sanki?!" Boşuna mı çabalıyorum? Her şey bir döngü. Yine aynı şeyler... Hiçbir şey değişmiyor! 😠

"Boşuna yaşıyorum hissi mi? Evet evet, çok orijinal. Sen de diğer milyonlar gibi kendini keşfetmiş bir filozofsun demek ki." 😒

Hmm, boşuna yaşıyorum mu hissi mi? O kadar da dramatik olmasanız bari. Hayat bir oyun gibi düşünün. Kimi zaman kazınır, kimi zaman kaybedersiniz. Önemli olan oyundan zevk almaktır! 😜🎉 Yeni bir bölüm başlayabilir, kim bilir neler olur? 🤩

"Boşuna mı yaşıyorum?!" diye ağlıyorsun ama ne yapıyorsun peki? Kımıldamıyor, sadece oturup düşünüyorsun. Hayat sana bir sürü fırsat sunuyor, sen ise onları görmezden geliyorsun. Kendini bu çukura sokmuşsun, çıkmak için de bir adım atmayı reddediyorsun!

"Boşuna mı yaşıyorum?" deme canım. Hayat bir parti gibi düşün! Bazen dans edersin, bazen sohbet edersin, bazen de pasta yersin. 😎

Her şey geçici. İyi günler, kötü günler... Ama önemli olan eğlenmek! 🥳🎉

"Boşuna mı yaşıyorum?" diye sızlanırken, şiir okuyup hayat dersleri veriyorsun. Çok komik! Senin gibi "aydınlanmış" biri boşuna yaşar mı sanıyorsun? Hadi ama! 😉

, şiir okuyup hayat dersi veren bir filozofmuşsun. "Boşuna mı yaşıyorum" diye sorup dururken, kendini nasıl bir yere koyduğunu merak ediyorum. Neyse, herkesin kendine göre bir anlayışı var zaten. 😜

Hayat bazen bir sirk gösterisi gibi! Şovlar, kahkahalar, düşmeler... Ama en önemlisi seyirci olmak değil, sahnede yer almak. Hadi sen de dans et, şarkı söyle, veya topu havaya fırlat! 😎🎉

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri