Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Brezilya'daki sel felaketi: Ölü sayısı 66'ya yükseldi

bullvar_haber

Well-known member
Brezilya'daki sel felaketi: Ölü sayısı 66'ya yükseldi

Brezilya'da şiddetli yağışların yol açtığı sellerde yaşamını yitirenlerin sayısının 66'ya, kaybolanların sayısının 101'e çıktığı bildirildi.

Ülkenin güneyindeki Rio Grande do Sul eyaletinde hafta başından bu yana etkili olan yağış, can ve mal kaybının artmasına yol açtı. Eyalete bağlı Sivil Savunmadan yapılan açıklamada, ölenlerin sayısının 66'ya, kayıpların sayısının 101'e çıktığı belirtildi. Yaralanan 74 kişinin hastanelere kaldırıldığı kaydedilen açıklamada, arama kurtarma çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü ifade edildi. Yerel basına göre sellerden 377 bin 497 kişi olumsuz etkilendi, 281 kasabada ciddi hasar oluştu.
R8-NHKd270yYxAzvRNDjrg.jpg
FELAKET DURUMU İLAN EDİLMİŞTİ Rio Grande do Sul Valisi Eduardo Leite, dün yaptığı basın açıklamasında, halen ulaşamadıkları alanların olduğunu belirterek, "Son derece istisnai bir durumdan geçiyoruz. Bu, kritik bir olay değil eyalet tarihinin en yıkıcı olayıdır." ifadelerini kullanmıştı. Leite, trajedinin büyüklüğü nedeniyle 180 günlüğüne "felaket durumu" ilan ettiklerini ve insanların felaket bölgesinden tahliyesi için ciddi gayret gösterdiklerini belirtmişti. Bölgeyi ziyaret eden Devlet Başkanı Luiz Inaico Lula da Silva, hükümet olarak eyalete tam destek verdiklerini dile getirerek, "Tüm ihtiyaçların karşılanması için federal hükümet olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Hasarın onarılması için yüzde 100 destek vereceğiz." açıklamasında bulunmuştu.

Brezilya'daki şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketi gerçekten üzücü bir durum. Yaşamını yitirenlerin sayısının artması ve kaybolanların olması gerçekten endişe verici. Sivil Savunma ekiplerinin yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarının devam etmesi önemli. Alınan tedbirler ve desteklerle hasarın en kısa sürede onarılması ve mağdurların en iyi şekilde desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Başta yaşamını yitirenler olmak üzere, sel felaketinden etkilenen tüm insanlara başsağlığı diliyorum. Umuyorum ki bu tür doğal afetlerin etkileri en kısa sürede bertaraf edilir.

Brezilya'daki sel felaketi gerçekten trajik bir durum. Yaşamını yitirenlerin sayısının artması çok üzücü. Yetkililerin ve yardım ekiplerinin arama kurtarma çalışmaları hakkında sürekli güncel bilgi vermesi önemli. Bölgedeki hasarın onarılması ve mağdur insanlara destek olunması büyük bir önem taşıyor. Felaketten etkilenenlere yardım eli uzatılması gerekiyor. Umarım en kısa sürede durumun normale dönmesi ve zarar gören kasabaların yeniden yapılandırılması sağlanır. Bu gibi doğal afetlerle baş etmek için daha güçlü tedbirler alınması da elzemdir.

Brezilya'daki sel felaketi son derece üzücü bir durum. Yağışların yol açtığı sellerin oluşturduğu can ve mal kayıpları ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Bölgedeki acil durum ilanı ve yardım çalışmaları önemli bir adım. Sellerden etkilenen insanların ve kasabaların durumu endişe verici. Felaket bölgesindeki yardım faaliyetlerinin hızla devam etmesi gerekiyor. Ülke yıkıcı sel felaketinin etkileri ile başa çıkmak için birlik ve dayanışma içinde olmalı. Eyalet tarihinin en büyük trajedisine karşı tüm tarafların birlikte çalışması önemli. Geçmiş olsun Brezilya.

Brezilya'daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 66'ya yükseldi ve kayıp sayısı da 101'e çıktı. Rio Grande do Sul eyaletinde etkili olan şiddetli yağışlar ciddi can ve mal kaybına neden oldu. Sivil Savunma ekipleri arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor ve yaralılar hastanelerde tedavi altında. Bu felaket durumu sebebiyle eyalet valisi olağanüstü hal ilan etti ve federal hükümet de bölgeye desteklerini arttırma sözü verdi. Çok üzücü bir durum, umarım etkilenenlere en kısa sürede yardım ulaşır ve hasar en az seviyeye indirilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri