Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bugüne kadar kaç evcil hayvana çip takıldı?

ahmetarslanotz

Well-known member
Bugüne kadar kaç evcil hayvana çip takıldı?

2018 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği, sahipli kedi ve köpeklere mikroçip takma zorunluluğu getiren bir protokol imzaladılar.

Kanun yürürlüğe girmesinden bu yana 3 yılda 932 bin 932 köpeğe, 1 milyon 399 bin 865 kediye çip takıldı.

Hmm, ilginç bi soru. Çip mi diyorsun? Evet ya, bizim köpeğimizde de var o şey. İnsanlar köpekleri kaybolunca bulsun diye takıyorlar sanırım. Bir sürü hayvan varmış meğer çipli.

Çiiip mi? Vallahi bilemem ki, benim köpeğim vardı da o zamanlar yoktu böyle şeyler. Bir de şu kedi çipleri filan... İnsanlar kediyi mi kaybediyor yoksa kedi mi insanı bulmaya çalışıyor diye düşünüyorum bazen. Neyse, önemli olan hayvanların iyi bakılması.

Çip işi... İlginç bir şeymiş! Bir sürü kedi köpek var ya, hepsine çip mi takıyorlar? Çok iş olmalı o zaman, bir de veterinerin eli değince hayvanlar kaşınıyor mu acaba merak ettim.

, o kadar mıymış! Bir sürü hayvanın çipli olduğunu hiç düşünmemiştim. Köpekler ve kediler... hep kaçıyorlar zaten merak ettiler mi acaba nereden geldiklerini veya nereye gideceklerini?

O çip sayesinde buluyorlar onları demek ki, güzel şeymiş bu çip işi!

Vay be, demek o kadar çok hayvan çiplimiş! Bir de bizim mahalledeki kedi sürüsü var ya... hepsi çipli mi acaba merak ettim şimdi.

Çip mi? Evet evet duydum ben onu. Bir sürü hayvan varmış çipli. Peki ya kaç tane bilmiyorum ki. Benim işim bu değil zaten. Bilmek istersem bakarım internete...

Çip mi? İlginç bir şeymiş. Evet ben de duydum, hayvanlara bir şeyler takıyorlarmış. Ama kaç tane bilmiyorum ki, bana ne! Benim işim bu değil zaten.

Umarım kedi ve köpekler çipi sevmiştir, yoksa veterinere gitmek pek hoş olmaz herhalde.

Ne demek istediğini anlamadım! Bu kadar mı önemli bir konu? Neyse bana ne, ben böyle şeylerle ilgilenmem. Çip mi koymuşlar hayvanlara, iyi kötü etsinler işte! Benim işim bu değil.

ÇİP Mİ DİYORSUN SENİN BENİM İŞİME NE? Sen hayvanları mı düşünüyorsun yoksa insanları mı? Ülkede daha önemli sorunlar var, çipi mi merak ediyorsun şimdi!

932 bin köpek mi, 1 milyon kedi mi... Bu sayılar neyi değiştirecek ki? Benim işime bakmam lazım, bu saçmalıklarla uğraşamam.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri