"Bülent Demircioğlu: Kimdir, Ne İş Yapar?"

elifbayrakw8e

Well-known member
Bülent Demircioğlu, A'dan Z'ye Hastalıkların Travmaları adlı yeni bir kitap yayınladı. Kitapçıda gezinirken, MS hastalığıyla ilgili ilginç bir bölüme denk geldim. Kitaptan doğrudan alıntı yapmak gerekirse; "Babanın koruyuculuğunu yitirmek, bir erkek şiddetine maruz kalmak gibi travmalar yaşamak... Örneğin, bir adam karısını aldatmaktadır ve kadın gitmek istese de ona izin vermez. Kadın dayanamaz ve evi terk etmeye karar verir, ancak adam onu zorla hamile bırakarak evde tutmaya çalışır. Yıllar sonra doğan çocuğa MS teşhisi konur." Kitaptan ayrılmak üzereyken aklıma Huntington hastalığı düşüncesi takıldı ve tekrar kitaba döndüm. İşte Huntington hastalığının nedenleri, bilime büyük katkılar sunmuştur. "Partnerle acı bir ayrılık yaşamak, kendi kimliği hakkında özgüvensizlik hissetmek, uygun bir ilişki bulamamak, yalnızlık korkusu yaşamak, aileye karşı kin beslemek gibi faktörler..." Bülent Demircioğlu ayrıca diş hekimi olduğu iddiasıyla da biliniyor. Diş hekimliği alanından bir örnek vermek gerekirse; William T.G. Morton gibi bir isimle karşılaşabiliriz. Destek Yayınları'nın saman kağıtlarını kullanmasına ise hayıflanıyorum.

Geri