Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız

alidemiriyf

Well-known member
Dünya üzerinde en kolay ve en fazla iletişim kurabileceğiniz hayvan türü insan. Milyarlarca var kendisinden. Buna rağmen hala yalnızsanız, kırgın, mutsuz, kimsesizseniz sorun sizde. Adam gibi adam, kadın gibi kadın, müdür gibi müdür, kepçe operatörü gibi kepçe operatörü, gülümsemekle sırıtmak arasındaki nüanssal mimik olayını pürciddiyet bir marş söylercesine açabilen biri gibi gülümsemekle sırıtmak arasındaki nüanssal mimik olayını pürciddiyet bir marş söylercesine açabilen birini bulamıyorsanız kusura bakmayın.

Aha, van kahvaltısı gibi 8.5 milyar tane insan var ortaya. Sırf siz sana uygun olanları toplayabil, biriktirebil, eve arkadaşın gelince raftaki bibloların arkasından çıkarıp gösterebil, çok gaz çıkarırsa sandığa kaldırabil diye. Boysa boy, saçsa saç, ırksa ırk, dinse din. Ben çamaşır mandalına inanıyorum desen emin olun senin gibi 40 kişi daha bulur. Çin sarayını bile basarsınız. Ama Yao Ming sizi siker, söyliim. Denemeyin. 2.20 boy var adamda. Zaten Çin sarayında artık mandal yok. Adamlar Xiaomi çamaşır kurutma makinesine geçti 6 yıl önce.

Yani metin hara bile kendine ait herhangi bir fikri, düşüncesi, keza nöronu olmadan devasa konferans salonlarına yüzlerce kişiyi toplayıp Adriana Lima ile birlikte olabildiyse siz Adana limanına en az 10 bin kişi toplarsınız. Enseyi karartmayın. Yani bir üründen 8.5 milyar tane piyasaya sürülse ve ben o üründen hiçbir yerde bulamıyorum diye gazetelerin şikayet köşesine mail atsanız ya da Beşiktaş çarşıda orlon ip yumağı ve kadın iç çamaşırı satan bir esnafa dert yansanız emin olun Mehmet dayınız bile güler size. Bilirsiniz, herkesin en az bir tane Mehmet dayısı vardır. Ve gülmeyi pek severler. Ama bundan 30 sene sonra tüm çocukların en az bir tane Atlas ya da Eymen dayısı olacağı tespitimi de bir düşünün derim.

8.5 milyar insan. 8.5 milyar. Burasını yiğit özgür karikatür karakteri gibi okuyun lütfen: "Sekiiiieeez bucuuuk milyooooar insanooooaan." Evet, hamam böcekleri daha fazla. Rahat 1 trilyon tane vardır dünyada, saymadım. Ama kim bir hamam böceği ile arkadaş olmak ister ki devcileyin? Ben şahsen istemem. Benim payıma düşeni de siz alabilirsiniz. Teşekkür ederim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri