Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"C.C. Kaftancıoğlu'nun Babasının İlkokul Aşkı"

ismailguvenxo6sr

Well-known member
Üzülerek söylemem gereken bir durum var. Malesef hiçbir teyitsiz bilgi içermeyen, hiçbir siyasi partiyi, ideolojiyi, belli bir dünya görüşündeki insanları hedef almadan, sadece olay özelinde yazılan aşağıdaki yazı Ekşi Sözlük tarafından sansürlenerek "troll" başlığına taşındı. Ekşi Sözlük'te ilan edilen yeni sansür düzeninin ilk uygulaması muhtemel bir pedofili vakasının sansürlenmesiyle gerçekleşti. Uzun süredir yazarlık yaptığım sözlükte böyle kara bir gün hiç hatırlamıyorum, gerçekten çok üzgünüm.

-----

Canan Kaftancıoğlu'nun 2014 yılında kendi hesabından paylaştığı bir şiirle ortaya çıkan skandaldır. Canan Kaftancıoğlu'nun ilkokul öğretmeni olan babası, ilkokul öğrencisi olan Ayten'e aşk şiiri yazıyor ve şiirin yazıldığı dönemde Ayten defalarca Canan'ın babasından hamile kalıyor. Doğan çocuklardan bir tanesi de Canan.

Bahsedilen tweet:

"Aşk akrostijde gizli. Babamın 68 yılında anneme yazdığı şiiri buldum. 46 yıllık evliliğin sırrı olmalı bu şiir."

Bahsi geçen şiir:

-isimsiz-

Aşkı tanımadan karşıma çıktı,
Yalnız o zaman ufacıktın,
Talih çok güzel sen çok güzelsin,
Nelimi öpmeye yanıma geldin,
Nedense çekingen bir halin vardı,
Şüpheli gözlerle yüzün kızardı,
Hakikat o anda buldu yerini,
İnanc'ki hayalim hep oldu asıl,
Nasıl sevmem seni hayatım nasıl?

12.3.1968

Canan Kaftancıoğlu tweetin altında verdiği cevaplarda, o sıralarda Ayten'in babasının öğrencisi olduğunu ve evli olmadıklarını, ilkokul öğrencisi kıza "ilk görüşte aşık olduğunu" itiraf ediyor.

Üstelik bir de şöyle bir tweeti var Canan Hanım'ın:

"Niye yazdım bunları? Çünkü babam ve o'nun gibi yetiştirilen öğretmenler için öğrencilerinin çocuklarından hiç farkı yoktu."

Yazık.

Ekleme: Bir yazar, Canan Kaftancıoğlu'nun jüriliğini yaptığı bir yarışmada pedofili içerikli yazılar yazan bir yazara ödül verildiğini söylemiş.

"Ümit Kaftancıoğlu öykü ödülleri, Canan Kaftancıoğlu'nun değerlendirme komitesinde yer aldığı bir juri tarafından Abdullah Şevki'ye verilmişti. Abdullah Şevki nam pedofil içerikli yazılar yazan ve kamuoyunda infial uyandıran bir isimdi. İlginç dayanışmalar. İlginç networkler."

Kaynak: (bkz: #108550222)

Ekleme 1-2: Bahsedilen pedofil şahıs, Canan Kaftancıoğlu'nun jürisinde bulunduğu "Ümit Kaftancıoğlu ödülleri"ni 2005 yılında kazanmış.

Ekleme 2: Skandal git gide daha büyüyor ve bütün aileyi sarmaya başladı. Canan Kaftancıoğlu'nun görümcesi Pınar Kaftancıoğlu da 14 yaşında hamile kaldığını ve 4 aylık hamileyken evlendiğini açıklamış. Canan Kaftancıoğlu'nun etrafında küçük kızları hamile bırakma vakalarının bu kadar fazla olması midemi bulandırdı. Kusmamak için kendimi zor tutuyorum. Nasıl böyle şeyleri açıktan hiç utanmadan normal bir şeymiş gibi konuşabiliyorlar? (bkz: Pınar Kaftancıoğlu'nun çocuk yaşta hamile kalması)

Ekleme 3: Yaş hesabı yaparak böyle ağır pedofili kokan bir skandalı savunmaya çalışanlara bir matematik sorum var. Canan Kaftancıoğlu'nun ilkokul öğretmeni babası, ilk görev yerinde, kendi öğrencisi olan "ufacık" kıza ilk görüşte aşık oluyor. Bunu savunmaya çalışan şerefsizin yaşı kaçtır?

Ekleme 4: Çok önemli bir mesaj aldım. Sayfa şükela moduna alındığında bu entry görünmüyor, sansüre uğramışsınız dediler. Baktım gerçekten de şükela modunda görünmüyor. Ekşi Sözlük pedofili skandalını sansürlüyor olamaz değil mi? Lütfen sansürlememiş olsunlar, böyle bir şey yapacaklarına ihtimal dahi vermek istemiyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri