Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çağla Tuğaltay Vakası: Gerçekler ve Sır perdesi

VildanYilmaz

Active member
Yapay zekaya tüm mevcut kesin verileri sordum. Örneğin, abi iddiaya göre şehir dışındaydı ve mesafenin kaç km olduğunu belirtti. Abi 9 saatte eve geldi ama elinin sargılı olduğunu belirtmedim; çünkü bazı kaynaklarda elinin sağlam olduğunu söylüyor, diğerlerinde ise "evet, vurdum kesildi" diyor. Bu nedenle sadece Çağla'nın eve geliş saatini ve tanıkların ifadelerini yazdım. Annenin doktorda olduğu saatleri şüpheli bulduğumu belirtmedim, sadece annenin doktora gittiğini ve kızını aradığını ancak ulaşamayınca komşusuna ulaştığını yazdım. Cinayeti polis raporu gibi detaylıca belirttim; cesedin bulunduğu saat, konumu ve tanıkların ifadeleri dahil. Parmak izi alınmadığını, DNA testinin yapılmadığını, evin belirli bir kısmının temizlenmiş olabileceğini belirttim. Hali hakkında bilgi vermedim. Çantanın konumunu, ayakkabıları ve pedi de belirttim. ChatGPT, cinayetin aile içinde işlenmiş olabileceğini, olay yerine ilk gidenin baba ve Hasan Bey'in üzerinde durulması gerektiğini, delillerin acele ile çıkarıldığı için gözden geçirilmesi gerektiğine dair bilgi verdi. İlker'i baş şüpheli, komşu Hasan Bey'i ikinci şüpheli, anahtarı olan komşunun evdekilerini işaret etti. Babayı da potansiyel olarak belirterek bilgisine başvurulması gerektiğini belirtti. Anneyi de cinayet planına dahil etti. ChatGPT, cinayetin apartmanda işlendiğinde ısrarcı oldu. Bunun bir senaryo olduğunu vurgulayarak, Gökçe'nin ifadesinin tutarsız olduğunu ve Hasan Bey’in şüpheli olabileceğini belirtti. Ayrıca Çağla'nın Gökçe'nin evine ziyarette bulunup bulunmadığını sorguladı, ayrıca anne ve babanın cinayetin detaylarını bildiğini ve ailenin baş şüpheli olabileceğini belirtti. Robotun dahi insandan daha iyi mantık yürüttüğünü ekledi. Son olarak, neden olay yerini bu kadar temizlemenin bir yabancı için gereksiz olduğunu ve kurbanın yalnız olmasının nasıl belirlendiğini sordu. Belki o sırada evde uyuyan biri de olabilirdi. Sonuçlara hayli şaşırdım, özellikle Hasan Bey'in durumuna. Aile üzerinde şüphe uyandıracak şekilde de bilgi vermedim fakat sonucu gördüğümde şaşırdım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri