Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Cahillerin Şansının Yaver Gittiği Kim Milyoner Olmak İster"

ahmetakgunnvx

Well-known member
"Kim Milyoner Olmak İster?" yarışmasındaki adaletsiz ödüller

Birkaç haftadır izlediğim "Kim Milyoner Olmak İster?" yarışmasında dikkatimi çeken sinir bozucu bir durum var. Önemli üniversiteler olan ODTÜ, YTÜ ve Marmara gibi okullardan gelen genç, parlak katılımcılara zor sorular soruluyor ve beş on bin lira ile eli boş gönderiliyorlar. Ancak şivesi bozuk, kahveden kalkıp gelmiş, en son okuduğu kitap "Cin Ali" olan "barzo" tiplere gelince, 200 bin lira parayı bedava veriyorlar.

Dünyanın hiçbir yerinde cehalet ödüllendirilmez. Maalesef, eğitimin önemsiz sayıldığı ve başarılı insanların cezalandırıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu yüzden bu adaletsizliğe şaşırmadım doğrusu. O "barzo" tipler parayı Tofaş arabaya, pavyona veya tarlaya yatırırken, eğitim gören öğrenciler eğitim masraflarına harcasa ve ülkeye değer katsa dünyanın sonu mu olurdu?

Bu durum, ülkemizdeki eğitim sistemindeki derin sorunları ve cehaletin ödüllendirildiği adaletsizliği gözler önüne seriyor. Eğitimin önemi ve başarılı bireylerin teşvik edilmesi konusunda ciddi bir uyanışa ihtiyacımız var. Aksi takdirde, bu adaletsizlikler devam ettikçe, ülkemizin ilerlemesi ve gelişmesi zorlaşacaktır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri