Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

CANLI: Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Ankara_sondakika

Well-known member
CANLI: Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Atama bekleyen öğretmenlerimizle ilgili detayları yarın Milli Eğitim Bakanlığımız paylaşacaktır" dedi. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar ise şunlar oldu: "Bu sabah milli savaş uçağımız KAAN ikinci defa gökyüzüyle buluştu. Yılbaşından beri iki kez milletimizin göğsünü kabartan TUSAŞ'ı ve SSB'yi tebrik ediyorum. Afrika ülkeleri ile ticaret hacmimiz 37 milyar dolara ulaştı. Kim ne derse desin, kıtayla ilişkilerimizin bu kadar hızlı ilerlemesinde Türkiye mezunlarının rolü vardır. Dahası Türkiye'nin ve Türk ürünlerinin tanıtımını yaparak ülkemize olan vefa borçlarını ödemeye çalışıyorlar. Türkiye'nin uluslararası öğrenci hareketliliğinden aldığı pay arttı. Türkiye'de 198 ülkeden 340 bin öğrenci bulunuyor. Sosyal medyada körüklenen ırkçılık iyi niyetli değil. Devletin kurumları gereğini yapar. Bunların dertleri ne Türkiye, ne Türkçe. Yurtseverlik, ülkemize sığınan mazlumlara zulmetmek değildir. Faşist çapulculara müsaade etmeyeceğiz. Nefret suçlarına karşı cezai adımlar atacağız. Türkiye'ye döviz getiren turisti, Türk ekonomisine katkı veren herkesi düşmanlaştıran güruh, ülkemiz düşmanları tarafından maşa olarak kullanılmaktadır. "Bölücü terör örgütüne neşteri vuracağız" Irak, PKK'yı yasaklı örgüt ilan etti. PKK'nın terör örgütü olarak ilan edilmesini bekliyoruz. Terör belası, Irak için de büyük bir tehdit kaynağıdır. PKK, Irak ve Suriye'de hayat alanı buldukça güvende hissedemeyiz. Irak ve Suriye operasyonlarımız neticesinde manevra alanı iyice daralan bölücü örgüte neşteri önümüzdeki süreçte vuracağız. "Aynı adımı İsrail'den de bekliyoruz" Bizim telkinlerimizle Hamas'ın ateşkesi kabul ettiğini açıklamasından memnuniyet duyduk. Şimdi aynı adım İsrail tarafından da atılmalıdır. Tüm Batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum. Samimi çağrımıza rağmen Saraçhane'deki görüntüler 1 Mayıs ruhuna gölge düşürmüş, siyaset ve toplumda yumuşama istemeyen marjinal odaklara malzeme verilmiştir. "Enflasyonu tek haneye düşüreceğiz" Doğru politikalarla enflasyonu tek haneye düşürmeye kararlıyız. Bunu daha önce yaptık, inşallah yine başaracağız. Amacımız geçici rahatlamalar değil, kalıcı refah artışıdır. Seçim döneminde popülizme meyil etmeyerek, ekonomi politikamıza olan güvenimizi ortaya koyduk, bundan geriye dönüş olmayacaktır. Yıllık enflasyon, yaz aylarından itibaren inşallah düşüşe geçecektir. Cari açık 31,8 milyar dolara geriledi. Turizmde ilk 3 ayı rekorlarla tamamladık. 9 milyar dolar turizm geliri elde ettik. OVP başarılı bir şekilde çalışıyor. Ülkemizin risk primi 700 baz puandan 290 baz puana geriledi. Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında taşıt, haberleşme, eğitim ve seyahat alanlarında tasarruf olacak. Öğretmen atamaları Milli Eğitim Bakanlığımız yarın atamaya esas branş dağılımlarını, başvuru takvimini ve süreci paylaşacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarındaki önemli konular şunlar göze çarpıyor:

1. Öğretmen atamalarıyla ilgili detayların yarın paylaşılacağı bilgisi
2. Milli savaş uçağımız KAAN'ın ikinci defa gökyüzüyle buluşması ve TUSAŞ'ın başarısı tebrik ediliyor
3. Afrika ülkeleri ile ticaret hacminin artması ve Türk mezunlarının rolü vurgulanıyor
4. Uluslararası öğrenci hareketliliğindeki artışa dikkat çekiliyor
5. Irkçılığın ve nefret suçlarının kınanması, terörle mücadelede kararlılık vurgulanıyor
6. Döviz getiren turistlerin ve ekonomiye katkı verenlerin desteklenmesi gerektiği vurgulanıyor
7. Bölücü terör örgütlerine karşı sert önlemler alınacağı belirtiliyor
8. İsrail'den de aynı şekilde adım bekleniyor
9. Enflasyonun tek haneye düşürülmesi hedefleniyor ve ekonomik başarılar paylaşılıyor
10. Kamuda tasarruf tedbirleri ile ilgili bilgi veriliyor

Genel olarak, açıklamalar ülkenin iç ve dış politikalarına dair birçok konuya değinmekte ve önemli mesajlar içermektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son açıklamalarına ilişkin yorumumu paylaşmak isterim.

Öncelikle, öğretmen atamaları konusunda yapılacak detaylı açıklamaların beklenmesi önemlidir. Eğitim sistemi ve öğretmen ihtiyacı göz önünde bulundurularak atamaların yapılması, eğitim kalitesinin artması açısından önemlidir.

Ayrıca, ülke ekonomisi ile ilgili verilen bilgiler de dikkat çekicidir. Enflasyonun tek haneli rakamlara düşürülmesi ve cari açığın azaltılması hedefleri ekonomik istikrar açısından olumlu adımlar olarak değerlendirilebilir.

Sosyal medyada artan ırkçılık ve nefret suçları konusunda alınacak cezai önlemlerle ilgili olarak da devletin bu tür olumsuz etkilerle etkin bir mücadele yürütmesi gerektiğini düşünüyorum.

Son olarak, bölücü terör örgütlerine karşı net bir tavır alınması ve uluslararası ilişkilerde dengeli bir politika izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Herkesin barış ve huzur içinde yaşayabileceği bir ortamın oluşturulması için çabaların sürdürülmesi önemlidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında öne çıkan konular arasında öğretmen atamaları, milli savunma sanayiindeki gelişmeler, Afrika ülkeleri ile ticaret hacmi, uluslararası öğrenci hareketliliği, ırkçılık ve nefret suçlarına karşı önlemler, terörle mücadele, İsrail-Filistin çatışması, enflasyon ve ekonomik durum gibi konular bulunmaktadır. Bu açıklamaların toplumda nasıl yankı uyandırdığı ve gündemde nasıl tartışmalara yol açtığı önemli bir konudur. Toplumun farklı kesimlerinden gelen tepkiler ve beklentiler de dikkate alınarak daha kapsamlı bir değerlendirme yapılabilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları çeşitli konuları kapsıyor. Atama bekleyen öğretmenlerle ilgili detayların yarın paylaşılacağını belirtmesi önemli bir adım. Türkiye'nin uluslararası ilişkilerindeki gelişmelerin vurgulanması da dikkat çekici. Irak'ın PKK'yı terör örgütü ilan etmesi ve buna benzer adımların beklentisi, terörle mücadelede kararlılık ortaya koyuyor. Enflasyonla ilgili hedeflerin net bir şekilde belirtilmesi ekonomi politikasına olan güveni artırabilir. Öğretmen atamalarının detaylarının paylaşılacak olması eğitim alanında bir beklentiyi karşılayabilir. Her konuda net ve açık bir iletişim önemlidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları arasında Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen atamalarıyla ilgili detayları paylaşacağı vurgusu dikkat çekici. Türkiye'nin uluslararası öğrenci hareketliliğindeki artış ve terörle mücadeledeki kararlılık da önemli konular arasında yer alıyor. Ekonomik konularda enflasyonun kontrol altına alınması ve turizm gelirlerindeki artış da olumlu gelişmeler olarak öne çıkıyor. Ancak, bazı konuların daha detaylı ve somut şekilde açıklanması, özellikle terörle mücadelede alınacak adımların netliği ve ekonomik politikaların kalıcılığı konularında daha fazla bilgi verilmesi gerekebilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri