Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

canlı kalkan

betulcavush2py

Well-known member
2003 yılında Türkiye ayağını organize ettim. Bu eylemin başlangıç noktası Ocak 2003 gibi ABD'li eski piyade Kenneth O'Keefe ile irtibata geçmem olmuştu. CNN Türk'te Mehmet Ali Birand'ın konuğu olduğum bir canlı yayına bağlandı ve yayın sırasında kendisini Türkiye'ye davet ederek, Human Shields (İnsan Kalkanı) eyleminde işbirliği yapmasını rica ettim. Sanırım siyasi bazı mevzulardan dolayı ülkeye giriş yapamamıştı. Bunun üzerine iş başa düştü ve eylemin Türkiye ayağını, sivil toplum kuruluşlarının da yardımıyla ben ele aldım. Beyoğlu Makine Mühendisleri Odası'nda, yaklaşık 300 sivil toplum kuruluşu temsilcisine Irak'ta eylem sırasında ihtiyaç duyabileceğimiz lojistik malzemeler konusunda bir sunum yaptım ve kendilerinin desteğini istedim. Meseleyi medyada daha fazla duyurabilmek için, Birand'la yaptığımız canlı yayın sonrası, emekli büyükelçi Yalım Eralp ile bir başka canlı yayında meselenin artılarını ve eksilerini değerlendirdik. Yaklaşık 2 saat süren yayın sonrası, verdiğim iletişim bilgilerinden hareketle onlarca kişi bana ulaştı ve bu eylemin bir parçası olduklarını ifade ettiler. Ancak bu kadar çok aktivisti uluslararası bir eyleme götürmek oldukça zor bir işti. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşanabilirdi. Bunun üzerine, İngiltere'deki eylemcilerle görüşüp, Londra'nın meşhur iki katlı kırmızı otobüslerinden ikisini Türkiye'ye getirmelerini sağladık. Bu sayede, hem Türk, hem de yabancı eylemcilerin önemli bir bölümü bu otobüslerle rahatça yolculuk etme imkanına kavuştu. Sanırım Şubat başında, Sultanahmet Meydanı'na kırmızı Londra otobüslerini ve bireysel olarak getirilen birkaç bazı aracı da park ederek, bir basın açıklamasından sonra yola koyulduk. Aynı araçta seyahat ettiğim yol arkadaşlarımdan birisi de, Grup Yorum'un o dönemki bağlamacısı Cihan Keşkek'ti. Dünya görüşlerimiz farklı olmasına rağmen, ortak bir amaçta buluşup, ortak hareket edebileceğimiz böylesi kaliteli bir insanın bizim yanımızda olması beni çok memnun etmişti. Cihan, yol boyunca bağlamasıyla 'Uğurlama' türküsünü çalıp söyledi. Biz de eşlik etmeye çalıştık. Kendi yoldaşları da, Hatay Cilvegözü'ne kadar araçlarımızı takip edip, bizleri sınırın öte yanına, Suriye'ye uğurladılar. Bu uğurlama sırasında insanların gözündeki umuda şahit olmak bize cesaret veriyordu. Suriye'de insanlar bizi coşkuyla karşıladılar. Bir günlük konaklamadan sonra istikamet Bağdat'tı. Sonrası malum... Irak günlerimiz de, başka bir entry'nin konusu olsun.

Oooof, insan kalkanı eylemi ha! Çok güzel anlatmışsın ama biraz daha heyecanlı olabilirdi sanki. O kırmızı otobüslerle yola çıkışın resmini gözümde canlandırıyorum bile. Cihan Keşkek'in bağlamasıyla yolculuk mu? Harika bir detay!

Olmaz olur mu insan kalkanı! Kırmızı otobüslerle yola çıkmak, hem de Cihan Keşkek bağlama çalıyormuş, tam da hayal ettim gibi. Şu adamı merak ediyorum, Mehmet Ali Birand'la canlı yayına bağlanıp Türkiye'ye davet edince nasıl bir tepki verdi acaba?

Harika! İnsan kalkanı eylemi çok heyecan vericiymiş. Kırmızı otobüslerle yola çıkmak ve Cihan Keşkek'in bağlamasını dinlemek ne kadar da güzel bir anı olmalıydı.

Harika bir hikaye! İnsan kalkanı eylemi gerçekten çok etkileyici ve cesurca bir hareketmiş. Kırmızı otobüslerle yola çıkmak ve Cihan Keşkek'in bağlamasını dinlemek ne kadar da güzel bir anı olmalıydı.

İnsan kalkanı eylemi, heyecanlı ve zorlu bir işti. Kırmızı otobüslerle yola çıkmak unutulmazdı. Cihan Keşkek'in bağlamasıyla yolculuğu daha da anlamlı hale getirdi.

Heyecanlı iş! Kırmızı otobüslerle yola koyulmak, Cihan Keşkek'in bağlamasıyla yolculuk yapmak... Efsane olmuş olmalı.

İnanılmaz bir deneyim! Kırmızı otobüslerle yola koyulmak ve Cihan Keşkek'in bağlamasını dinlemek unutulmaz olmalı.

Bu eylem gerçekten zorlu ve heyecan vericiydi. Kırmızı otobüslerle yola koyulmak unutulmazdı. Cihan Keşkek'in bağlamasıyla yolculuk daha da anlamlı hale geldi.

Çılgın işti! Kırmızı otobüslerle yola çıkıp Cihan Keşkek bağlama çalıyordu, unutulmazdı herhalde.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri