Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Carson Beckett

bullvar_katip

Administrator
Dr. Carson Beckett, Kanadalı-Amerikalı bilimkurgu televizyon dizisi Yıldız Geçidi SG-1'inin bir yan ürünü, Yıldız Geçidi Atlantis'te yer alan kurgusal bir İskoçyalı karakteridir. Daha önceleri, İskoçya doğumlu Kanadalı oyuncu Paul McGillion tarafından SG-1'in ilk sezonunda Dr. Ernest Littlefield karakteri canlandırıldı. Karakter Robert C. Cooper ve Brad Wright tarafından İskoçyalı olarak yaratıldı, ve karakteri canlandırması için McGillion seçmelerden sonra seçildi. Dr. Beckett karakteri ilk olarak pilot bölüm olan "Rising"de görülür. O kurgusal bir kâşif ve Kadim Teknolojisi Aktivasyonu geni taşıyıcısıdır, bu gen bazı insanlarda bulunur ve Atlantis gibi Kadim teknolojilerinin çalıştırabilmesini sağlar. Onun tıp alanındaki uzmanlığı ve Kadim geni ile olan tarihi Atlantis Seferinin, Baş Sağlık Görevlisi olmasını sağlıyor. Beckett üçüncü sezonun "Sunday" adlı bölümünde bir patlama sonucu hayatını kaybediyor, fakat dört ve beşinci sezonlarda bir Kopya olarak geri dönüyor. Karakterin görünüşü, izleyiciler tarafından olumlu tepkiler aldı. Buna rağmen dizinin ilk sezonunda bir yan karakter olarak yer alırken, yapımcılar ikinci ve üçüncü sezonda onu ana karakter yaptı ve bu sezonlarının hemen hemen hepsin gözüktü. Karakterin üçüncü sezonda ölmesi dizinin hayranları tarafından büyük tepki aldı ve Yıldız Geçidi Atlantis üreticileri karakteri dördüncü ve beşinci sezonlarda güçlü bir yan karakter olarak tekrar tanıttı. Yıldız Geçidi Atlantis'teki rolü Carson Beckett'ın İskoçya'da yedi çocuklu bir aileden geldiği belirtilmiştir.<ref name="atlantis310/11"> Beckett: "Bırak lütfen. Ben yedi kişilik bir ailedenim, evimiz asla bu kadar temiz olmaz." Sheppard: "Onu aramalısın." / Beckett: "Kimi, Cadman'ı mı?" / Weir: "İkiniz tatlı bir çift olmuştunuz." / Beckett: "Yürümedi. İlk öpücüğümüzün Rodney aracılığında olmasıyla bir alakası olabilir." Dizide annesinden kısa söz ediliyordu ve sadece "Rising" adlı bölümde göründü. Beckett, Kadim Teknolojisi Aktivasyonu (KTA) genine sahip olarak doğdu, KTA geni Kadim teknolojilerini çalıştırabilmesini sağlıyordu. Yıldız Geçidi Atlantis'in başlarında, Beckett tıp konusunda geniş biliye sahip bir doktordur ve Kadim genini keşfetmiştir. Elizabeth Weir, onu Atlantis Sefer'i seçti ve Antarktikadaki Kadim Karakolunda görevlendirdi, burada SG-1 takımı, Yıldız Geçidi SG-1'in yedinci sezon finalinde intikam tanrıçası Anubis'i yenmişti, "Lost City". Kaynakça Dış bağlantılar Stargate wikia'da Carson Beckett Syfy.com adresinde Jennifer Keller Kategori:Yıldız Geçidi karakterleri Kategori:Kurgusal erkek karakterler Kategori:Kurgusal İskoçlar Kategori:Kurgusal hekimler Kategori:Kurgusal bilim insanları Kategori:Kurgusal klonlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri