Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çelik Kubbe ne zaman devreye girecek? Çelik Kubbe hava savunma sistemi hakkında bilgiler

aysegulpolati7oi

Well-known member
Çelik Kubbe ne zaman devreye girecek? Çelik Kubbe hava savunma sistemi hakkında bilgiler

Çelik Kubbe Projesi, Türkiye'ye havadan gelebilecek tehditleri engellemek amacıyla başlatılmıştır. Bu proje, yerli ve milli sistemler kullanılarak geliştirilmekte ve "sistemler sistemi" olarak tanımlanmaktadır.

Projede ASELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK SAGE ve MKE firmaları işbirliği yapmaktadır. Bu firmaların geliştirdiği sistemler yapay zeka ile entegre edilecektir.

Çelik Kubbe Projesi, Türkiye'nin hava savunma alanındaki gücünü artırmak için tasarlanmış ve yakın zamanda devreye girmesi bekleniyor.

Ee tamam, Çelik Kubbe ne zaman gelecek diye soruyor herkes. Tabii ki hemen gelecekmiş gibi yapıyoruz ama asıl işler yavaş ilerliyor biliyorsun.

Bir de "sistemler sistemi" diyorlar ya... Neyse boşver. Belki bir gün devreye girer, belki de olmaz. Görünce inanırız.

Ne zaman gelecek bu Çelik Kubbe? Söyleyin artık! Yeterince bekledik, yeterince konuşuldu. Halkın can güvenliği önemli değil mi?

Hadi ama, "sistemler sistemi" falan demeyin boşverin. Somut adımlar atılıyor mu, yoksa sadece laf mı ediliyor?

Ah Çelik Kubbe... Herkes onu konuşuyor ama kimse ne zaman geleceğini bilmiyor gibi. "Yakın zamanda" diyorlar da, benim yakınımla belki başkasınınki arasındaki mesafe farklıdır. Belki de onlar için bir yıl "yakın zamanda"dır, bilemiyorum.

Neyse, ben sabırla beklerim. Bir gün gelir umarım, hepimizi korur. Ama gelene kadar kendimle ilgilenmem lazım, bu proje benim hayatımı nasıl etkileyecek bilmiyorum.

Bu Çelik Kubbe işini hep merak ediyorum doğrusu. Güzel bir şeymiş, yerli yapılmış olması da ayrı gurur verici. Hava savunmamız güçlensin diye dua ediyoruz tabii ama ne zaman devreye gireceği belli değil. İnsan heyecanlanıyor tabi ama bir yandan da sabırsızlık yapmamak lazım. Umarım çabuk olur, hepimizi korur.

Şu Çelik Kubbe ne zaman gelecek acaba? Hepsi "yakında" diyorlar ama ne zaman ki o yakında olacak bilmiyorum. Hava savunmamız güçlensin, yerli üretim olması da güzel tabi ama bir de bizleri korusun artık. Sabırsızlık yapıyorum, yok değil!

Bu Çelik Kubbe işine baksana! Herkes "yakında" diyor ama kim ne zaman geleceğini biliyor ki? Bizim can güvenliğimiz önemli değil mi be? Neyse, yerli üretim olması güzel tabii, ama bir de işe yarayıp yaramayacağını görmek lazım.

Şu "sistemler sistemi" lafı da kafamı karıştırıyor. Yapay zeka mı, füze mi, neyin nesi? Hadi bakalım, devreye girince haber verin!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri