Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cem Kozlu

bullvar_katip

Administrator
Cem Kozlu, (d. 1946, İstanbul), Türk siyasetçi, ekonomist, iş insanı. Orta ve lise öğrenimini Robert Kolej'de, lisans öğrenimini Denison Üniversitesi'nde, yüksek lisans öğrenimini (MBA) Stanford Üniversitesi'nde ve doktora öğrenimini ise Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Amerika Birleşik Devletleri, Ohio’da National Cash Register Co. Pazarlama Uzmanı olarak başladığı kariyerine İsviçre Cenevre’de Procter & Gamble Pazarlama Müdürlüğü, Komili Pazarlama ve Dış Ticaret Genel Müdürlüğü ve Komili Holding İcra Direktörlüğü görevleri ile devam etti. 1988-1991 yılları arasında Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1990’da Avrupa Havayolları Birliği (AEA) Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1997-2003 yılları arasında da THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak kamu hizmetini sürdürdü. 1996 yılından bu yana Coca-Cola şirketinde farklı görevlerde bulunan Dr. Kozlu, en son Viyana merkezli Orta Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu Grup Başkanlıkları görevinde 51 ülkeden sorumlu olan Kozlu, 2007-2015 arasında The Coca-Cola şirketinde Avrasya & Afrika Grubu danışmanı olarak görev yaptı. Kozlu’nun "21.Yüzyılda Uluslararası Pazarlama", "Uluslararası Pazarlama", "Türkiye Mucizesi için Vizyon Arayışları ve Asya Modelleri", "Kurumsal Kültür", "Sogo-Şoşa" (Dışa Açılmada Bir Japon Dersi), "Öfke'den Çözüm'e", "Bulutların Üstüne Tırmanırken", "Liderin Takım Çantası", "Liderin Kitaplığı", "Avrupa’ya Hayır Diyebilen Türkiye" adlı eserleri bulunmaktadır. Çok sayıda makaleleri de bulunan Kozlu günlük gazetelerde köşe yazıları ile de yer aldı. Dr.Cem Kozlu, halen Coca-Cola içecek A.Ş, Anadolu Endüstri Holding; Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş.; Kamil Yazıcı Yönetim ve Danışmanlık A.Ş., Pegasus Hava Yolları (bağımsız üye), Arçelik A.Ş(bağımsız üye) ve Şişecam A.Ş. (bağımsız üye) ile Viyana merkezli Do&Co Aktiengesellschaft’ın yönetim kurullarında görev yapmaktadır. Anadolu-Johns Hopkins Sağlık Merkezi,Anadolu Vakfı, Muhtar Kent Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ve İstanbul Modern Sanatlar Vakfı’nda da mütevelli heyeti üyesi olan Kozlu, Global İlişkiler Forumu Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. TBMM XIX. Dönem İstanbul Milletvekilidir. Kaynakça Kategori:Robert Lisesinde öğrenim görenler Kategori:TBMM 19. dönem İstanbul milletvekilleri Kategori:TBMM Dışişleri Komisyonu Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Anavatan Partisi mensubu siyasetçiler Kategori:Resim aranan siyasetçiler Kategori:Türk iş insanları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri