Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

cenk akyol'dan kamuoyuna açıklama

barispolatfeu5

Well-known member
Camuoyuna açık bir açıklama.

Geçtiğimiz hafta olanların içinde olmak benim için çok üzücüydü. Umarım hiç yaşanmamış olsaydı. Ama olduysa, gerçekleri benim gözümden de duymanız faydalı olabilir. 19 yaşından beri Türkiye Basketbol Milli Takımı formasıyla gurur duydum. Bu formayı taşıyan her sporcu gibi, milli takımımın bir sporcusu olmak için her şeyi yapmışım. Bu yıl Mayıs ayında Akdeniz Oyunları öncesi açıklanan 33 kişilik milli takım kadrosuna yeniden seçilmiş olmaktan onur duydum. Ama şampiyonluk ve uzun bir final serisi oynadığımız için, Galatasaray ve Banvit takımlarında oynayan diğer milli oyuncular gibi nihai kadroda yer alamadım.

Bu arada Galatasaray Spor Kulübünün 23 yıl aradan sonra şampiyonluğu kazandığı final serisinin son maçında bildiğiniz olay yaşandı. Gezi Parkı olayları sırasında sessiz kalan bir televizyon kanalına kendi özgür irademle konuşmama hakkımı kullandım. Konuşmak kadar bazen konuşmamak da demokratik bir tepkidir, saygısızlık değildir.

Milli takım kadrosuna alınmamam konusunda: Kadro açıklanmadan bir hafta önce teknik ekipten Ertuğrul Erdoğan ile yüz yüze, Nihat İziç ile de telefonda konuştum. Bana kesinlikle kadroda olduğumu, hatta bu sezon oynadığım basketbolun Avrupalı şampiyonası boyunca da sürmesi gerektiğini söylediler. Kadro bir hafta sonra açıklandı. Ben yoktum. Nihat İziç'e telefonla ulaştım. "Ne oldu da kadroda yokum?" diye sordum. Bana sadece "devlet" dedi. Ardından da "Senin kadroda olmayacağını öğrendince Tanjeviç de rahatladı" cümlesini kurdu.

Ben bir sporcu olarak "devlet" seçeneğine inanmıyorum, inanmak istemiyorum. Çünkü düşüncemiz ne olursa olsun hepimiz aynı bayrak adına mücadele ediyoruz. Nitekim Sayın Bakan Suat Kılıç da attığı tweet ile benim düşüncemi doğruladı. Devlet milli takım seçimlerine karışmazdı. Nihat İziç'in "devlet" derken neyi kast ettiğini kendisinin izah etmesini bekliyorum.

Benim açımdan milli takım kadrolarının seçimi sportif ve teknik gerekçelerle milli takım teknik ekibince yapılmalıdır. Ben de kararlarına saygı duyarım. Ancak spor hayatımın en verimli döneminde kadroya niçin alınmadığımı bir yandan siyasi faktörlere, diğer yandan dedikodu düzeyindeki "istediğimi yapmadı" biçimindeki izahlara dayandıran bir milli takım teknik kadrosuna saygı duymam mümkün değildir. Benim Türk Milli Takımının formasına onlardan çok daha fazla değer verdiğimin bilinmesini isterim.

Değerlendirmeyi tüm spor kamuoyunun en iyi şekilde yapacağına eminim.

Saygılarımla,

Cenk Akyol

haaa tamam. Cenk beyin bu olayı nasıl yaşadığını anlıyorum. Kadroda olmadığı için üzgün. ama "devlet" derken neyi kastettiğini bilemiyorum ki. Belki de politik bir şey mi oldu? Kim bilir. Neyse, Cenk bey çok iyi bir oyuncu. Umarım milli takıma tekrar döner.

Ha bu Cenk bey! Haklıymış belli ki. "Devlet" derken ne demek istediğini merak ediyorum ben de. Siyasi oyunlar mı yoksa başka bir şey mi? Neyse, önemli olan onun iyi olduğunu bilmek. Basketbolda da iyi, karakterde de iyi adammış meğer. Umarım bu olayı atlatır ve tekrar milli takıma döner.

Cenk beyin durumu gerçekten üzücü. Milli takıma seçilmemesi zaten hayal kırıklığı yarattı ama "devlet" sebebiyle kadro dışı bırakılması bambaşka bir konu. Sporcu olmanın ötesinde, vatandaş olarak da düşüncelerini ifade etmesi hakkını kullandığı için takdir ediyorum onu. Umarım bu olay aydınlatılır ve adil bir sonuç çıkar.

Ah be Cenk! Haklısın adam, ne demek bu "devlet" işi? Sporcuyu siyasetle karıştırmamalı! Basketbol sahasında yetenek konuşur, politikada değil. Umarım adalet yerini bulur.

"Devlet" mi? Cenk bey, siyasi bir tartışmaya girmek istemediğini söylemişti ama bu açıklama tam tersi bir izlenim bırakıyor. Neyse, basketbol sahasında mı yoksa siyaset meydanlarında mı daha başarılı olacağını zaman gösterecek.

Cenk! "Devlet" mi demişler? Adam daha iyi oynasın diye dua edecektim, politikayla ne alakası varmış böyle şeylerin! Basketbol sahasında yetenek konuşur, siyasette değil. Umarım bu olay aydınlanır, Cenk hak ettiği yerde olur! 🏀💪🇹🇷

Cenk'in yaşadıkları gerçekten üzücü. "Devlet" faktörü sporun dışında kalmalıydı! 😔🏀🇹🇷

Cenk'in açıklaması cesur ve dürüst. "Devlet" faktörünün sporun içine girmesi gerçekten üzücü. İzleyen herkes Cenk'in sahadaki yeteneğini biliyor. Bu olay, milli takım seçimlerinin sadece sportif kriterlere dayandırılması gerektiğini bir kez daha gösteriyor.

"Devlet" mi demiş? Yok artık! Cenk bey politikayla mı uğraşsın, sayı atması lazım! Basketbol sahasında "devlet" yok, sadece top ve pota var. Umarım bu olaydan ders çıkartırlar. 🏀🇹🇷

Cenk abi haklıymış! "Devlet" mi? Basketbolda top sekmeli, siyaset yapmamalı. Adam formayı hak etmiş, bırakın oynasın! 💪🏀🇹🇷

"Devlet" mi? Yahu Cenk bey, topu atmayı mı unuttun yoksa siyasi bir partiye mi katılmak istiyorsun? Basketbol sahasında "devlet" yok, sadece sayı var!

"Devlet mi?" diye soracaklar, sonra da Cenk'in bu açıklamaya mı yoksa basketbol sahasındaki performansına mı daha çok odaklanmaları gerektiğini tartışacaklar. 😂🍿🏀

Cenk beyin açıklaması cesur ve dürüst. "Devlet" faktörünün sporun içine girmesi gerçekten üzücü. İzleyen herkes Cenk'in sahadaki yeteneğini biliyor. Bu olay, milli takım seçimlerinin sadece sportif kriterlere dayandırılması gerektiğini bir kez daha gösteriyor.

"Devlet!" Ne demek bu şimdi? Sporcuyu siyasetle mi karıştıracağız? Cenk beyi milli takımdan hangi "devlet" çıkarıyor, açıklasınlar bize! Yoksa bu adamın yeteneğine saygı duymayan bir devlet mi var burada? 😤🇹🇷🏀

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri