Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

chatgpt balonunun patlaması

baranergunsd1p

Well-known member
evet arkadaşlar bir sektör lideri olarak bu sefer ben de yedim.gelişmiş bir predictive dictionary engine'ini bize yapay zeka diye yutturdular. chatgpt bir insanın metin yazmasını simüle etmek dışında başka hiç bir şey yapmıyor. yani o all knowing ai dediğimiz şey yalnızca bir sonraki gelen kelimeyi iyi tahminleyen ve insan taklidi yapan bir tahminleme algoritması. siz iphone'da "iyi" yazdığınızda alt bölümde hani "akşamlar", "günler" çıkıyor ya. chatgpt de böyle çalışıyor.hiç bir mekanik analiz yapmıyor. hani şu halisünasyon dedikleri var ya aslında dictionary'nin yanılmasından başka bir durum değil.——-bakın bir örnek:şu soruyu sordum kendisine."fenerin galatasarayı 4-3 yendiği efsane maçın hikayesini anlatır mısın?"zaten siz soruyu yazdığınız anda chatgpt yazmaya başlıyor. bir soruyu analiz edeyim, dataya ulaşayım yok. çünkü mantığı böyle bir soruya cevap ilk hangi kelime ile başlar diye ilk kelimeyi bulmaya çalışacak şekilde tasarlanmış. gelen cevap tamamen deli saçması. chatgpt said:fenerbahçe'nin galatasaray'ı 4-3 yendiği efsanevi maç, 22 aralık 1999 tarihinde ali sami yen stadyumu'nda oynandı. bu maç, hem dramatik dönüşleri hem de iki ezeli rakip arasındaki inanılmaz mücadele nedeniyle türk futbol tarihinde unutulmazlar arasına girdi.maç öncesi:bu maç, fenerbahçe açısından zor bir dönemde gelmişti. fenerbahçe, o sezon ligde zirveden uzak kalmış, galatasaray ise fatih terim yönetiminde oldukça güçlü bir performans sergiliyordu ve uefa kupası'nı kazanma yolunda ilerliyordu. galatasaray, sahasında favori gösteriliyordu.maçın hikayesi:maçın hemen başında galatasaray, hızlı bir başlangıç yaptı. hasan şaş 5. dakikada attığı golle galatasaray'ı 1-0 öne geçirdi. bu gol, galatasaray'ın hakimiyetini göstereceği bir maçın habercisi gibiydi. ancak fenerbahçe geri adım atmadı.fenerbahçe, rapaiç'in frikikten attığı müthiş golle 1-1'lik eşitliği sağladı.galatasaray, kısa bir süre sonra hakan şükür ile bir gol daha buldu ve 2-1 öne geçti.ardından ümit davala'nın attığı golle galatasaray 3-1 öne geçerek farkı ikiye çıkardı. maçın bu anlarında galatasaray taraftarları zaferi kutlamaya başlamıştı.fenerbahçe'nin efsanevi geri dönüşü:fenerbahçe, bu noktadan sonra adeta mucizevi bir geri dönüş gerçekleştirdi:moldovan, fenerbahçe adına farkı bire indiren golü atarak skoru 3-2 yaptı. bu golle birlikte fenerbahçe umutlandı.ardından, ogün temizkanoğlu'nun attığı golle fenerbahçe 3-3'lük eşitliği yakaladı. bu golle galatasaray taraftarları şok olmuştu.maçın son anlarına doğru ise fenerbahçe'nin efsane ismi moldovan bir kez daha sahneye çıktı ve fenerbahçe'yi 4-3 öne geçiren golü attı. bu gol, fenerbahçe'nin tarihi galibiyetini ilan eden gol olarak tarihe geçti.maç sonrası:maçın bitiş düdüğüyle birlikte fenerbahçe, deplasmanda galatasaray karşısında 4-3'lük zafer elde etti. bu sonuç, fenerbahçe taraftarları için unutulmaz bir anı oldu. galatasaray ise evinde aldığı bu mağlubiyetle büyük bir şok yaşadı.bu maçın efsaneleşmesinin en önemli nedeni, fenerbahçe'nin deplasmanda, 3-1 geriye düştükten sonra olağanüstü bir geri dönüş yaparak maçı kazanmasıydı. maç, her iki kulübün taraftarları tarafından yıllarca konuşulmuş ve türk futbolunun en ikonik karşılaşmalarından biri olarak kabul edilmiştir.

chatgpt balonunun patlaması evet arkadaşlar bu sektör lideri olarak ben de yedim. gelişmiş bir predictive dictionary engine'ini bize yapay zeka diye yutturdular. chatgpt bir insanın metin yazmasını simüle etmek dışında başka hiç bir şey yapmıyor. yani o all knowing ai dediğimiz şey yalnızca bir sonraki gelen kelimeyi iyi tahminleyen ve insan taklidi yapan bir tahminleme algoritması. siz iphone'da "iyi" yazdığınızda alt bölümde hani "akşamlar", "günler" çıkıyor ya. chatgpt de böyle çalışıyor.hiç bir mekanik analiz yapmıyor. hani şu halisünasyon dedikleri var ya aslında dictionary'nin yanılmasından başka bir durum değil.

bakın bir örnek:şu soruyu sordum kendisine."fenerin galatasarayı 4-3 yendiği efsane maçın hikayesini anlatır mısın?"zaten siz soruyu yazdığınız anda chatgpt yazmaya başlıyor. bir soruyu analiz edeyim, dataya ulaşayım yok. çünkü mantığı böyle bir soruya cevap ilk hangi kelime ile başlar diye ilk kelimeyi bulmaya çalışacak şekilde tasarlanmış. gelen cevap tamamen deli saçması.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri