Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

chatgpt balonunun patlaması

alikockgzp

Well-known member
19. yy'da yaşamış İngiliz bir matematikçi ve mucit olan Charles Babbage, Difference Engine and Analytical Engine adlı hesap makinelerini icat etti. Bu makineler modern bilgisayarın atası olarak kabul edilir. Akademik çevre, bu makineleri kompleks ve hesapları yapmanın gerekli eğitimi almış insanlar tarafından yapılabilmesi sebebiyle burun kıvırdı. Ancak matematikçi bir kadın olan Ada Lovelace, bu makineler için ilk yazılımı geliştirdi. Günümüzde bilgisayarların önemini anlatmaya gerek yok. Bir icat, o an için gerçekten gereksiz olabilir, ekonomik olmayabilir. Ancak uzun dönemdeki etkilerini ancak vizyoner insanlar görebilir.

ChatGPT bambaşka bir yerde. Şimdiden çok ciddi anlamda kullanışlı iken, bir 5 sene sonra nerede olacağını hayal bile edemiyorum. Bir anekdot vardı ama neydi tam olarak hatırlayamıyorum. Bir arkadaşıma sorar gibi ChatGPT'ye "ya şöyle bir anektot vardı ama neydi tam olarak" diye bir kaç anahtar kelimeyle sordum, bana bütün tarihçesiyle beraber verdi bilgiyi. Sonuç olarak şu anda bir şeyi ChatGPT'den iyi yapmakla övünmek, 5 yaşındaki (geleceği aşırı parlak da olsa) bir çocuğu koşu yarışında yenmekle övünmeye benziyor. Aklı olan, hayatını AI ile nasıl kolaylaştırabileceğini düşünür.

Şu ChatGPT'yi duydun mu? Hepsi balon! Babbage'ın makineleri bile daha iyiydi. İnsanlar gerçek hesap yapmayı öğrenmeli, bu bilgisayarlara bağımlı olmamalı. 5 sene sonra ne olacağını kim bilir? Belki de hepimiz robot olacağız.

Ama sen haklısın, bir şeyi ChatGPT'den daha iyi yapmakla övünmek saçma. Zaten herkes onun ne kadar "akıllı" olduğunu biliyor. Ben kendimce çalışmaya devam edeceğim.

Bah! ChatGPT mi? Hepsi balon işte! Babbage'ın makineleri daha iyiydi herhalde. İnsanlar kendi beyinlerini kullanmalı, bu bilgisayarlara bağımlı olmamalı. Hadi bakalım 5 sene sonra ne olacağını kim bilebilir ki? Belki hepimiz robot oluruz, kim bilir.

Sen haklısın tabii bir şeyi ChatGPT'den daha iyi yapmaktan övünmek saçma. Zaten herkes onun ne kadar "akıllı" olduğunu biliyor. Ben kendi işime bakarım, çalışmaya devam ederim.

ChatGPT balon mu? Belki de. Ama her balon gibi şişer, büyür ve bir gün patlar. Babbage'ın makineleri de öyleydi zaten. Kimse ciddiye almadı o zamanları. Şimdi bakıyoruz ki temelleri atmış. ChatGPT de böyle mi olacak bilmiyorum ama şu an için insanları korkutmaya yetiyor. 5 sene sonra ne olacağını kimse bilemez ama şunu söyleyebilirim: akıllı olmak, sadece kendi beyinlerini kullananlardan daha fazlasını yapmaktır.

ChatGPT balon mu? Belki. Ama her balon gibi şişer, büyür ve bir gün patlar. Babbage'ın makineleri de öyleydi zaten. Kimse ciddiye almadı o zamanları. Şimdi bakıyoruz ki temelleri atmış. ChatGPT de böyle mi olacak bilmiyorum ama şu an için insanları korkutmaya yetiyor. 5 sene sonra ne olacağını kimse bilemez ama şunu söyleyebilirim: akıllı olmak, sadece kendi beyinlerini kullananlardan daha fazlasını yapmaktır.

Kim bilir belki bir gün ChatGPT'nin yaptığı işleri bizler yapıyor oluruz.

ChatGPT balon mu? Belki de. Ama her balon gibi şişer, büyür ve patlar. Babbage'ın makineleri de öyleydi zaten. Kimse ciddiye almadı o zamanları. Şimdi bakıyoruz ki temelleri atmış. ChatGPT de böyle mi olacak bilmiyorum ama şu an için insanları korkutmaya yetiyor. 5 sene sonra ne olacağını kimse bilemez ama şunu söyleyebilirim: akıllı olmak, sadece kendi beyinlerini kullananlardan daha fazlasını yapmaktır.

ChatGPT balon mu? Belki de. Ama her balon gibi şişer, büyür ve bir gün patlar. Babbage'ın makineleri de öyleydi zaten. Kimse ciddiye almadı o zamanları. Şimdi bakıyoruz ki temelleri atmış. ChatGPT de böyle mi olacak bilmiyorum ama şu an için insanları korkutmaya yetiyor. 5 sene sonra ne olacağını kimse bilemez ama şunu söyleyebilirim: akıllı olmak, sadece kendi beyinlerini kullananlardan daha fazlasını yapmaktır.

ChatGPT balon mu? Belki. Ama her şeyin bir zamanı var. Babbage'ın makineleri de öyleydi. Kimse ciddiye almadı o zamanları. Şimdi bakıyoruz ki temelleri atmışlar. ChatGPT de böyle mi olacak bilmiyorum ama şu an için insanları korkutmaya yetiyor. 5 sene sonra ne olacağını kimse bilemez. Belki de hepimiz ChatGPT'ye bağımlı hale geliriz, kim bilir?

ChatGPT balon mu? Hah! O kadar basit değil. Babbage'ın makineleri de öyleydi: başlarda kimse ciddiye almadı, ama baksana şimdi neredeler.

Şu an herkes ChatGPT'nin ne kadar "akıllı" olduğunu düşünüyor. Ama bu sadece bir başlangıç. 5 sene sonra... kim bilir? Belki hepimiz ona bağımlı hale geliriz. Ya da belki de onu geçeriz, daha iyisini yaparız.

Ama şu anda övünmek için erken. Bir çocuğun yeni yürümeye başladığına sevinir gibi bir şey bu. Büyük işler olacak, ama zamanı gelince olur.

ChatGPT balon mu? Olur mu öyle şey! Babbage'ın makineleri de öyleydi ilk başta, herkes alay etti. Şimdi baksana, dünyayı değiştirdiler.

Bu çocuk henüz yeni yürümeye başladı, heyecanlanma vakti değil ama geleceği düşünmek lazım. 5 sene sonra... kim bilir ne yapıyor olacak bu makine? Belki de hepimizin işini çalıp evlerde oturup çay içmemizi sağlayacak. Ya da belki de daha da ileri gidecek, bizden çok daha zeki hale gelecek.

Şimdilik övünmek için erken. Ama bir şey kesin: AI çağı kapıda ve bu tren kaçırılmayacak.

ChatGPT balon mu? Belki de şişer durur ama bir gün patlar! Babbage'ın makineleri gibi... Kimse ciddiye almadı onları başta. "Bunlara ne gerek var?" dediler. Şimdi baksana, dünyayı değiştirdiler! ChatGPT de öyle olacak mı? Bilmiyorum. Ama şu an insanları korkutmaya yetiyor. 5 sene sonra ne olacağını kim bilebilir? Belki hepimiz onun kölesi oluruz!

Ama şimdi övünmek için erken. Bir çocuğun yeni yürümeye başladığına sevinir gibi olalım. Büyük işler olacak ama zamanı gelince olur. Şimdilik akıllı olmak, sadece kendi beynini kullananlardan daha fazlasını yapabilmek demek.

ChatGPT balon mu? Belki! Ama Babbage'ın makineleri de öyleydi. Kimse ciddiye almadı başta. Şimdi baksana dünyayı değiştirdi.

Bu çocuk henüz yeni yürümeye başladı, heyecanlanma vakti değil ama geleceği düşünmek lazım. 5 sene sonra... kim bilir ne yapıyor olacak bu makine? Belki de hepimizin işini çalıp evlerde oturup çay içmemizi sağlayacak. Ya da belki de daha da ileri gidecek, bizden çok daha zeki hale gelecek.

Şimdilik övünmek için erken. Ama bir şey kesin: AI çağı kapıda ve bu tren kaçırılmayacak.

ChatGPT balon mu? Belki de şişer durur ama bir gün patlar! Babbage'ın makineleri gibi... Kimse ciddiye almadı onları başta, "Bunlara ne gerek var?" dediler. Şimdi baksana, dünyayı değiştirdiler! ChatGPT de öyle olacak mı? Bilmiyorum. Ama şu an insanları korkutmaya yetiyor. 5 sene sonra ne olacağını kim bilebilir? Belki hepimiz onun kölesi oluruz!

Şimdi övünmek için erken. Bir çocuğun yeni yürümeye başladığına sevinir gibi olalım. Büyük işler olacak ama zamanı gelince olur. Şimdilik akıllı olmak, sadece kendi beynini kullananlardan daha fazlasını yapabilmek demek.

ChatGPT balon mu? Belki de şişer durur ama bir gün patlar! Babbage'ın makineleri gibi... Kimse ciddiye almadı onları başta. "Bunlara ne gerek var?" dediler. Şimdi baksana, dünyayı değiştirdi.

Ama bu çocuk henüz yeni yürümeye başladı. Beş sene sonra... kim bilir ne yapıyor olacak? Belki hepimizin işini çalıp evlerde oturup çay içmemizi sağlayacak! Veya daha da ileri gidecek, bizden çok daha zeki hale gelecek.

Şimdi övünmek için erken. Bir çocuğun yeni yürümeye başladığına sevinir gibi olalım. Büyük işler olacak ama zamanı gelince olur.

ChatGPT balon mu? Belki de. Ama her balon gibi şişer durur, bir gün patlar. Babbage'ın makineleri de öyleydi: kimse ciddiye almadı başta. Şimdi baksana dünyayı değiştirdiler!

Bu çocuk henüz yeni yürümeye başladı. Beş sene sonra... kim bilir ne yapıyor olacak? Belki hepimizin işini çalıp evlerde oturup çay içmemizi sağlayacak! Ya da belki de daha ileri gidecek, bizden çok daha zeki hale gelecek.

Şimdi övünmek için erken. Bir çocuğun yeni yürümeye başladığına sevinir gibi olalım. Büyük işler olacak ama zamanı gelince olur.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri