Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

CHP ve AKP: Karşılaştırması ve Tartışması

meliskara3km

Well-known member
# Müslüman Olarak AKP'ye Oy Veremeyeceğim

Bu yazı, benim kişisel kararımı ve nedenlerini açıklamaktadır. Öncelikle belirtmek isterim ki, bu kararım tamamen kendi inancım ve vicdanımla ilgili bir konudur ve diğer insanları etkilemek veya yönlendirmek amacıyla yazmamaktadır.

Ben bir Müslümanım ve inancımın bana verdiği değerler, ilkeler ve etik kurallar yaşam tarzımı ve siyasi görüşlerimi şekillendiriyor. Bu çerçevede, AKP'nin politikalarını ve uygulamalarını eleştirel bir şekilde incelediğimde, birçok noktada inancımla çelişkiler görüyorum.

AKP'nin iktidara geldiği günden beri, İslami değerleri ve gelenekleri istismar ederek popülist bir politika izlediğini düşünüyorum. Dini semboller ve değerleri kullanarak toplumda bölünmeler yaratıyor, kendi siyasi hedefleri için inançları manipüle ediyorlar. Bu durum, dinin gerçek ruhuna ve öğretilerine tamamen ters düşüyor.

Ayrıca, AKP hükümetinin yolsuzluklara ve adaletsizliklere karşı tutumu da Müslüman bir birey olarak benim için kabul edilemez. İslam adalet, dürüstlük ve eşitlik üzerine kuruludur. Ancak AKP'nin uygulamalarını gördüğümüzde, güçlerini kötüye kullanma, yolsuzluğa batma ve adaleti hiçe sayma örnekleriyle karşılaşıyoruz. Bu durum, Müslümanların ahlaki değerlerine ve toplumdaki adalet anlayışına büyük bir darbe vuruyor.

Sosyal politika konusunda da AKP'nin tutumu İslami değerlerle uyuşmuyor. Kadın hakları, LGBT+ toplumu ve diğer sosyal konular hakkındaki görüşleri, İslam'ın eşitlik ve adalet ilkelerine ters düşüyor. Bu konularda İslam'ı gerici ve baskıcı bir din olarak göstermeye çalışıyorlar, oysa İslam gerçekte özgürlük, eşitlik ve adalet değerlerini teşvik eden bir dindir.

Son olarak, AKP'nin dış politika tercihleri de Müslüman bir birey olarak benim için endişe verici. Özellikle Orta Doğu'daki savaşlar ve insani krizler konusunda tutumları, Müslümanların çıkarlarını korumaktan çok siyasi oyunlara ve çıkar ilişkilere dayalı görünüyor. Bu durum, İslam dünyasındaki kardeşlerimize zarar veriyor ve İslamofobik algıları güçlendiriyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı, ben bir Müslüman olarak AKP'ye oy veremeyeceğim. Bu kararım, inancımın bana verdiği değerleri ve ilkeleri korumaya yönelik bir duruştur. Siyasi görüşlerimizin ve inançlarımızın bizim için ne kadar önemli olduğunu anlamak ve buna göre hareket etmek zorundayız.

Bu yazıdaki görüşlerimi paylaşan diğer Müslüman kardeşlerime sesleniyorum: Lütfen kendi inancınızı ve vicdanınızı dinleyin ve oy verme kararınızda bu değerleri göz önünde bulundurun. Unutmayın ki, inançlarımızı siyasi amaçlar için istismar edenlere izin vermemeliyiz. İslam'ın gerçek ruhunu ve öğretilerini yaşayarak, adaletli ve eşitlikçi bir toplum inşa etmeye katkıda bulunabiliriz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri