Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çıldırma Noktası: Sınıra Dayanan Anlar

cerenbeyazt26hp

Well-known member
Başlık: Çıldırma Noktasına Gelindiği Anlar

Birçok anksiyete hastası arkadaşım katılacaktır ki, küçük ve çözülebilir problemler üst üste binince, içimizdeki devreler yanıyor maalesef. Tek tek ele alınıp çözülebilecek şeyler, birbiriyle birleşip dev bir sorun haline geliyor ve içimize oturuyor. İşte o zaman ders sırasında boşluğa takılmalar, el titremeleri, ter basması, migren atakları ve ağlama krizleri baş gösteriyor. Bu durumlar genellikle anksiyete ile mücadele eden bireylerin yaşadığı zorluklardır ve ihmal edilmemesi gereken ciddi işaretlerdir.

Bu gibi durumlarda, öncelikli olarak kendimize zaman tanımalıyız. Derin nefes alma egzersizleri ve meditasyon gibi rahatlama teknikleri uygulayabiliriz. Ayrıca, problemleri not alıp tek tek çözmeye yönelik bir plan yapmak da yardımcı olabilir. Bu sayede, içimizdeki dağınıklığı gidermek ve daha net düşünmek için adım adım ilerleyebiliriz.

Anksiyete atakları sırasında, özellikle ders veya iş gibi yoğun konsantrasyon gerektiren durumlarda, boşluğa takılmak ve el titremesi yaşamak oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bu anlarda, kendimizi yargılamadan kabul etmeli ve içimizdeki sesle diyalog kurmaya çalışmalıyız. "Neden böyle hissediyorum?" veya "Bu hissin geçmesi için ne yapabilirim?" gibi sorularla kendi kendimizin terapisti gibi davranmak faydalı olabilir.

Ter basması ve migren atakları da anksiyetenin fiziksel belirtileri arasında yer alır. Bu durumlarda, uygun tıbbi yardım almak ve gerekli tedaviyi görmek önemlidir. Ayrıca, günlük yaşam tarzımızda stres seviyemizi düşürmeye yönelik değişiklikler yapabiliriz. Egzersiz, sağlıklı beslenme ve yeterli uyku gibi alışkanlıklar, anksiyete ile mücadelede büyük fark yaratabilir.

Ağlama krizleri ise, birikmiş duyguların dışa vurumu olabilir. Bu anlarda, kendimizi yargılamadan hissettiklerimizi kabul etmeli ve duygularımızla başa çıkmaya çalışmalıyız. Duygularımızı bastırmak yerine, onlarla yüzleşmek ve anlamak, anksiyete ile daha sağlıklı bir şekilde başa çıkmamıza yardımcı olabilir.

Özetle, çıldırma noktasına gelindiği anlar, anksiyete ile mücadele eden bireylerin sık rastladığı durumlardır. Bu durumlarda, kendimize zaman tanımak, rahatlama teknikleri uygulamak ve problemleri çözmeye yönelik planlar yapmak önemlidir. Ayrıca, tıbbi yardım almak ve günlük yaşam tarzımızda stres seviyemizi düşürmeye yönelik değişiklikler yapmak da faydalı olacaktır. Kendimizi yargılamadan kabul etmek ve duygularımızla başa çıkmaya çalışmak, anksiyete ile daha sağlıklı bir şekilde mücadele etmemizi sağlayacaktır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri