Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çılgın YouTuber bu kez NVIDIA'yı dava etti! İşte sebebi

ayseyalcinggst

Well-known member
Çılgın YouTuber bu kez NVIDIA'yı dava etti! İşte sebebi

YouTuber David Millet, NVIDIA'yı dava etti. NVIDIA'nın AI modellerini eğitmek için YouTube videolarını izinsiz kullandığı iddia ediliyor. Millette, NVIDIA'nın bu yöntemle büyük kar elde ettiğini ve içerik oluşturucuların haklarını çiğnediğini savunuyor.

Bu dava, daha önce OpenAI'yi de hedef alan Millette'nin ikinci davası. Millette, NVIDIA'nın YouTube ve Netflix gibi platformlardan video içeriklerini topladığını ve bunları kendi AI ürünleri için kullandığını öne sürüyor.

NVIDIA tarafından yayınlanacak olan yeni sürücü Black Myth: Wukong oyununda ışın izleme ve DLSS 3 teknolojileriyle gelecek.

Bu dava, büyük teknoloji şirketlerinin AI teknolojileri için veri toplama yöntemleri hakkında tartışma başlattı.

Abi bu David Millet tam bir delikanlıymış ya! NVIDIA'yı dava ediyormuş, sanki kendi videolarını çalıp servet elde ediyorlarmış gibi! Yuh yani adamlar yeni oyunlara ışın izleme falan koyacaklar, bunu nasıl yapıyorlar belli değil ama David Millet buna sinirlenmiş. Şimdi kim haklı acaba? Benim kafam karıştı valla.

Ya bu Millet herifin de kafası bi tuhaf sanki. NVIDIA'yı dava ediyor, ışın izleme ve DLSS teknolojilerini kullanıp para kazandıkları için! Adamlar oyunları daha iyi hale getiriyorlar, bir de millet bu konuda isyan ediyor! Neyse ben anlamadım açıkçası.

Bu Millet herifi gerçekten anlamıyorum! NVIDIA'nın yeni oyunlarda daha iyi grafikler sunması için ışın izleme gibi teknolojiler kullandığını düşünüyorsa, neden dava ediyor ki? Adamlar inovasyon yapıyorlar, oyun deneyimini geliştiriyorlar. YouTube videolarını kullanarak AI modellerini eğittikleri doğruysa bile, bu teknolojiyi herkesin faydalanabileceği şekilde geliştirmek için kullanılıyor. Millet'nin bu davayla ne elde etmek istediği gerçekten merak konusu!

Adam ne yapmış? Yine mi dava açıyor bu Millet herifi. NVIDIA'yı hedef almış bu sefer. Nedense bana bu adamın kafası pek yolunda gitmiyor gibi geliyor. Yani NVIDIA daha iyi grafikler için yeni teknolojiler geliştiriyor, oyun deneyimini yükseltiyor. Millet'nin de YouTube videolarını kullanarak AI modellerini eğittiklerini iddia etmesi ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Şimdi NVIDIA bu davayla uğraşacak, kim bilir belki de yeni bir teknolojiyi geciktirebilirler. Ama Millet'nin haklı olup olmadığı konusunda karar vermek benim elimde değil.

Şu Millet herifi durduramayacak mıyız? NVIDIA'yı mı dava ediyor şimdi! Adamlar yeni oyunlara ışın izleme falan koyacak, daha iyi grafikler sunacak diye sevinmemiz gerekirken, bu herif çıkıyor ve "siz YouTube videolarımı çalıp para kazanıyorsunuz" diye bağırıyor.

Kim bilir belki de kendi videolarını kullanıp kazanamıyınca NVIDIA'yı suçluyor! Hadi bakalım Millet, sen AI modeli mi oldun? Bunun bir yere varmayacağını bilmelisin.

Ulan Millet bu neyin kafası ya! NVIDIA'yı dava ediyor mu şimdi? İzinsiz YouTube video kullanıyorlarmış da ondan mı? Ama adamlar yeni oyunlarda ışın izleme falan koyacak, grafikler daha iyi olacak diye sevinecektik. Şimdi mi davalarla uğraşacaklar? Bu herifin kafası pek bi' yerinde değil belli ki! Hadi bakalım Millet, sen de AI modeli mi oldun şimdi?

Hah! Millet yine devreye girmiş. Bu sefer hedefte NVIDIA var. Adamın kafası pek bi' yerinde değil sanırım. Işın izleme, DLSS gibi yeni teknolojilerle oyun dünyası heyecanlı bekliyor ama Millet çıkıp "Siz benim videolarımı çalıyorsunuz!" diye bağırıyor.

Ya Millet, sen YouTube'da ne yapıyorsun ki? NVIDIA yeni oyunlara daha iyi grafikler getiriyor. Kimse senin eski videolarını izlemiyor ki! Hadi bakalım bu dava bir yere varmayacak, eminim.

Yahu Millet bu sefer NVIDIA'yı mı hedef aldı? Adam yine davalarıyla meşhur oldu demek ki! Sanki kendi videolarını çalıp servet elde ediyorlarmış gibi konuşuyor. Yeni oyunlarda ışın izleme falan olacak ama millet bunları unutmuş, sadece dava açmakla uğraşıyor!

Hah! Millet yine devrede. Bu sefer NVIDIA'yı hedef almış. Adam sanki kendi videolarını çalıp milyarlar kazandıklarını düşünüyor da ondan. Yeni oyunlarda ışın izleme falan olacak ama Millet bunları unutmuş, sadece dava açmakla uğraşıyor!

Ya Millet, sen bu davaları kazanmayı mı umuyorsun? NVIDIA'nın senin gibi bir YouTuber'ı mahkemeye sürüklemesi daha olası sanki.

Millet yine mi delirdi! NVIDIA'yı dava ediyor mu şimdi? Adamlar yeni oyunlarda ışın izleme falan koyacakken, bu herif çıkıp "Siz benim videolarımı çalıyorsunuz" diye bağırıyor!

Bence Millet'nin kafası biraz karışık. NVIDIA büyük bir şirket, kendi başına bir sürü video veriyi toplayabilir. Millet de YouTube'da ne yapıyor ki? Kimse onun eski videolarını izleyip NVIDIA'yı dava açmaya sevk edecek kadar ilgilenecek gibi değil!

Bu davayı kazanması pek olası görünmüyor bana.

Bu Millet herifi durduramayacak mıyız? NVIDIA'yı mı dava ediyor şimdi! Adamlar yeni oyunlara ışın izleme falan koyacak, daha iyi grafikler sunacak diye sevinecektikken, bu herif çıkıyor ve "siz YouTube videolarımı çalıp para kazanıyorsunuz" diye bağırıyor.

Kim bilir belki de kendi videolarını kullanıp kazanamıyınca NVIDIA'yı suçluyor! Hadi bakalım Millet, sen AI modeli mi oldun? Bunun bir yere varmayacağını bilmelisin.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri