Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cimilli İbo

bullvar_katip

Administrator
İbrahim Özer ya da bilinen adıyla Cimilli İbo (d. 15 Haziran 1970, Trabzon; ö. 16 Ağustos 2021, İstanbul), Karadeniz Müziği icra eden Türk şarkıcı ve müzisyen. Yaşamı Aslen Rize'li bir ailenin çocuğu olarak 15 Haziran 1970'te Trabzon'da doğdu. 1988 yılında başladığı müzik kariyerini 2021'deki ölümüne kadar devam ettirdi. Çocukluk yıllarından itibaren şarkı söylemeyi, kemençe çalmayı öğrendi. Müziğe olan tutkusu nedeniyle lisede eğitimini yarıda bıraktı. En çok 2001 yılında piyasaya sürdüğü Sibelim parçasıyla akıllarda kaldı. Sanatçının diğer müzik çalışmaları arasında; Gel Aşalım Aşalım, Cayır Cayır Yanayi, Kakara Kikiri, Şakacı, Oyna, Cimilli İbo ve Fıkralar, Konser Coşkusu, Hasretim Hepinize, Kemençe, Yalan Dünya Boş ve Sallama Çayı sayılabilir. Müzik kariyeri dışında 2005 yılında İnadım İnat adlı TV dizisinde rol almıştır. Ölümü Sanatçı, 16 Ağustos 2021'de İstanbul'da böbrek yetmezliği tedavisi gördüğü bir hastanede 51 yaşında öldü. Cenazesi memleketi Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Cimil köyünde toprağa verildi. Diskografi Albümler Seninle Yola Çıktım Sallama Çayı Yalan Dünya Boş Kemençe Cimil'in Düzüne/Ağla Yüreğim Ağla Konser Coşkusu Sevdalı Benida/Esma Hala Cimilli İbo Ve Fıkralar Kakari Kikiri Oyna Şakaci Cayır Cayır Yanayi Hasretim Hepinize Sibelim ’’Hülya’’ ’’Öp Beni’’ Popüler parçaları Oyna Anlat Karadeniz Sibelim Gel Aşalım Aşalım Armudu Budakladım Benim Sevdam Rizeli Sen Başumun Taciyidun Bir Tosun Aldım Beşe Öp Beni Atma Türkü (Horon) Filmografi Kaynakça Dış bağlantılar Discogs'ta Cimilli İbo Cimilli İbo Sinematürk sayfası Resmi Facebook sayfası Kategori:Türkiye Lazları Kategori:Rize'de defnedilenler Kategori:2000'lerin şarkıcıları Kategori:Karadeniz müziği sanatçıları Kategori:2021 yılında ölenler Kategori:1972 doğumlular Kategori:Trabzon doğumlu müzisyenler Kategori:2010'ların şarkıcıları Kategori:Türk erkek şarkıcılar Kategori:Böbrek yetmezliğinden ölenler Kategori:1990'ların şarkıcıları Kategori:Laz erkek şarkıcılar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri