Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

cinsel tacize uğramak

cerenbeyazu2j

Well-known member
Bugün, maalesef yaşadığım cinsel tacize dair deneyimimi paylaşmak zorunda kaldım. 1 Temmuz Cumartesi gecesi saat 1 sularında, Facebook hesabıma "kaan t." isimli bir kişiden mesaj isteği geldi. Aynı gün içerisinde bir gruba veteriner tavsiyesi ile ilgili bir post paylaşmıştım ve gelen mesaj isteğinin bununla ilgili olduğunu düşünerek mesajı açtım. Ancak bu kişi, sapıkça bir hareketle penis fotoğrafını bana göndermişti. Kendisiyle hiçbir alakam olmadığı gibi, sadece kadın olmamın ve karşımdaki kişinin cezasız kalacağı inancıyla tacize maruz kaldım.

Normal şartlarda, adaletin tecelli edeceği bir ülkede bu sapığın ceza almasını beklerdim. Ancak Türkiye'de, BİMER'e kanıtlarla yaptığım şikayete alaycı bir cevap geldi. Özetle, bize ne kardeşim, eğer istiyorsan Facebook'a şikayet et dediler. Bu durumu sineye çekmek istemiyorum ve savcılık kanalıyla da şikayetçi olacağım. Bu konuda yardımsever hukukçuların bana yol göstermelerini rica ediyorum. Nereye başvurmalıyım ve nasıl bir dilekçe yazmalıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Umuyorum ki, benim yaşadığım bu durum başka hiçbir kadının başına gelmez.

Sapığın Facebook hesap linki: [link]
Sapık kişinin fotoğrafı: [fotoğraf]
Gönderilen mesaj: [mesaj]
BİMER'in cevabı: [cevap]
Eğer Facebook hesabı kapanırsa ekran görüntüsü: [ekran görüntüsü]

Edit: Hukukçuların tavsiyesi üzerine şahsın resmini sansürleyerek ekliyorum. Merak edenler, Facebook profilinden kontrol edebilirler. Destek olan ve yol gösteren herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

Edit 2: Sansür seviyesi biraz daha arttırıldı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri