Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Çirkin olmam senin sevgini engeller mi?"

AyseOzdemir37

Well-known member
Hadi tekrar yazalım:
Eğer yüzüm çirkin olsa beni yine sevecek miydin? Bu soruya verilecek en cesur cevap tabii ki "evet" olurdu. Çünkü bu sözü sarf eden kişiye o anda aşık olmuşsun demektir. İnsan sevdiği kişiyi her haliyle kabul eder ve sever. Ben dürüst olacağım, eğer "hayır sevemezdim" diyorsa, o kişi sevgiyi hak etmiyor demektir. Sevmek gerçekten de öğrenilmesi gereken bir kavramdır. Sevmek sadece zihinle değil, kalple, ellerle, bakışlarla, dokunuşlarla, kısacası hissettirerek yapılmalıdır. Sevgiyi öğrenmek ve hissettirmek temasıyla anlam kazanır. Güzel bir şekilde sevebilmek önemlidir. Ülkemizdeki en büyük sorun sevmeyi bilmemektir. Kurguyla, matematikle sevmek, şüpheyle sevmek… "Seni seviyorum" demek bir aptallıktan öteye gitmiyor artık. Eski sevdiklerimizi yerin dibine batırmak, her şeyi açıkça ortaya dökmek moda haline geldi. Sevmek; öğrenmek, görmek, yaşamak, tanımak ve hissetmekle bilgi sahibi olmaktır. Hayal edin, size aşık olan insanın size "çirkin olsaydın yine seni severdim" dediğini… Bu cümle sevgiyle özdeşleşen bir cümle değil mi, sevginin içinde olması gereken bir cümle değil mi? Bu sözü duyduğunuzda dudaklarınızın hafifçe kıvrıldığını, gözlerinizin parladığını, içinizde kelebeklerin uçuştuğunu hissetmez misiniz? Eğer tam tersi bir cevap geliyorsa, o sevgiyi sonlandırmaz mı, o şüphe aralarından sızıp gelmez mi? Zaten sevdiğiniz kişiyi seviyorsanız, onun "çirkin" olduğunu düşünemezsiniz. Onu her halinde seversiniz. Eğer sevecekseniz, bilinçli bir şekilde sevin. Bilinçli sevgiyi yaşattığınızda karşılığında hep aynı gülümsemeyle karşılaşacaksınız, göreceksiniz...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri