Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cloud

bullvar_katip

Administrator
Cloud, Los Angeles'in kurduğu anonim şirket "Good LLC" tarafından ortaya çıkarılan "tarayıcı tabanlı işletim sistemi"dir. Şirket ilk olarak üçüncü canlı örneğinde şimdi ağır bir şekilde Ubuntu'ya dayanan gOS adlı bir Linux dağıtımını piyasaya sürdü. Genel bakış Cloud doğal ölçekteki bir işletim sistemini önyükleme olmadan çok basit görevleri yapma imkânını kullanıcıya veren bir çeşit web tabanlı uygulamalara erişim sağlayarak sadece bir ağ tarayıcısını çalıştıran basitleştirilmiş bir işletim sistemidir. Basitliğinden dolayı Cloud sadece birkaç saniye içinde önyüklenebilmektedir. İşletim sistemi temelde İnternet'te gezinmek için kullanılan Netbooklar, Mobil Aygıtlar PC'ler için tasarlanır. Bulut arka plandaki esas işletim sisteminin önyüklemesine devam ettiği için kullanıcı Bulut'tan esas İS'ne hızlı bir şekilde önyükleme yapabilir. Bir temel işletim sistemi ile tarayıcıyı birleştirme imkânını uygulamaların ve verinin sabit disk yerine İnternet üzerine "yaşayıp çalıştığı", bulut bilgi işleminin kullanıcısına da sağlar. Bulut diğer işletim sistemleriyle birlikte kurulup kullanılabilir veya bağımsız bir işletim sistemi olarak hareket edebilir. Tek başına bir işletim sistemi olarak kullanıldığında donanım gereksinimleri oldukça düşüktür. Şu anda Bulut yalnızca GIGABYTE M912 Touch Scrreen Netbook modeline kuruluyor ama bir gizli beta testi hâlen (Şubat 2009'un başında) yayınlanıyor. Kabul Eski eleştiriler işletim sisteminin kullanıcı arayüzünü Mac OS X'e benzetti ve gerçekte değişkin bir Mozilla Firefox tarayıcısına dayansa da tarayıcısının Google Chrome'a benzerliği fark edildi. Ayrıca bakınız ChromeOS Mozilla Firefox EasyPeasy Joli OS EyeOS Kaynakça Kategori:İşletim sistemleri Kategori:Bulut uygulamaları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri