Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çocuğunun Yaşını Ay Olarak Söylemek

BulentOzdemir

Active member
Ebeveynlerin genellikle bebeğin büyüdüğünü ve artık çocuk haline geldiğini fark edemediği sıkça rastlanan bir durum vardır. Bazı ebeveynler, çocuklarının yaşını ay cinsinden belirtmeye ısrar eder ve bu irrasyonel tanımlama 3 yaşa (36 ay) kadar devam edebilir. Oysa bilindiği üzere, bir bebek genellikle 0-12 ay arasında bebektir. 12. ayı doldurduktan sonra ise miladi takvime göre yıl hesaplaması yapılır ve çocuk artık 1, 1.5 ya da 2 yaşında olur. Ancak birçok genç ebeveyn, "Çocuğun kaç yaşında?" sorusuna "32 aylık", "26 aylık", "29 aylık" gibi yanıtlar vererek karşı tarafı şaşırtabilir. Göz önünde bulundurulması gereken bir nokta ise, karşı tarafın genellikle "kaç yaşında?" diye sorduğudur. Ancak ebeveynler genellikle ay cinsinden cevap verir. Bu durum, bazı ailelerde 33 aylık gibi ilginç noktalara kadar gidebilir ve bu durum hep devam eder. Bu durumu anlamakta zorlanıyorum ve ebeveynlerin ne zaman yıl hesabına geçtiğini anlamak istiyorum. Bu konudaki sınırlar belirlenmeli mi? Bu ve benzeri soruları, çocuğunun 12+ yaşında olduğunu ifade eden ilk anneye sormayı düşünüyorum. Artık bu duruma bir son verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu durumun, tıbbi olarak hamilelik süresince yapılan hafta hesaplamalarından kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Bu sürecin ardından yıl hesaplamalarına geçiş yapmak zor olabilir. Ya da belki ebeveynler, kendi bebeklerinin her anını özel ve değerli gördükleri için bu ifadeyi kullanıyor olabilirler. Kesin bir şey söylemek zor, ancak bu konuda daha fazla düşünmeye değer.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri