Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

çocuk sahibi olmak istemenin asıl sebebi

barisguvenrwp

Well-known member
Uzun bir süre düşündüm, annem dahil olmak üzere çocuğu olan insanlara sordum ama bir tane bile mantıklı cevap alamadım. Beni neden doğurdun? Neden böyle bir karar verdiniz mesela? Bilmem, sevmek için belki. Neden çocuk sahibi oldunuz? Aile olmak için. Çocuk olmayan ev tatsız tuzsuz olur. Çocuk sahibi olmaya sizi iten şey neydi? Soyadımızı devam ettirmek. Siz de sorun annenize - babanıza aynı cevapları verecektir. Türkiye'nin hali ortada. Ben çocuğu doğurdum, maddi olarak kendimi hazırladım diyelim; tecavüzcü, gaspçı, dolandırıcı, ülkenin adalet sistemi... Özgücan'a hiç girmeyeyim, konuyu zaten anladınız dışarısı sıradan insan gibi görünen canavarlarla dolu. Hiçbir şey yoksa bile bir kadın olarak doğumda ölme riskim var mı? Var. Yada çocuk büyürken de ölebilirim. Peki babası yada akrabaları sizin çocuğunuza ne kadar bakabilir? Elinden geldiği kadar. Bunca riskin içinde böyle bir dünyaya çocuk getirmek için sebepler; onu sevmek (yani zaman geçsin, evde eğlence olsun, aramıza biri katılsın hoşluk olsun, romantizm olsun) yada bir diğer cevap - aile olmak (komşu, akraba baskısı bitsin, çocuk doğuramayan kadın damgası yememek),veya soyad devamı (derdini sikeyim butonu nerde? - Kacimizin genetigi devam etsin denecek kadar iyi yahu!) İşte bunlar bir takım üzerine düşünülmeden sunulmuş sebepler. Çocuk doğmasın neslimiz tükenmesin demiyorum fakat dünyaya bir çocuk getirmek gerçekten çok ciddi bir sorumluluk. Dünyaya getirip yeterince ilgilenmeden yada maddi anlamda bazı şeylerden yoksun birakarak büyüttüğünüz o çocuklar sizin gibi mutsuz yetişkinler oluyor. Çiftlerin oturup neden çocuk yapıyoruz'' temalı konuşmalar yaptığını da sanmıyorum. Gelişine yasaniyor ve Allah'a emanet ediliyor anladığım kadarıyla. Eğitim seviyemiz, suç oranları, ülkenin koşulları baz alındığında aslında şu farkındalığın yaratılmasının ne denli önemli olduğunu açıkça görebiliriz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri