Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

çocuk sesine tahammül edememek

ahmetguvensgv6

Well-known member
Hayatında çocuk nedir bilmeyen, ilişkisini çocuk ile taçlandıramamış ya da yalnız yaşayarak ölecek olan çaresiz ve mutsuz, sevgisiz büyütülmüş kişilerin tahammülsüzlüğü. Çocuk bu, koşar, oynar, zıplar, ağlar, zıplar. İlk birkaç yaş. Daha buna tahammül edemeyecek kadar mutsuzsanız derhal bir psikiyatriste görünün ya da prozac alın.

Şu an oturduğum evde eski alt komşularım (ki komşu denemeyecek kadar ters biri) 3 yaşındaki oğlumuzun sesinden rahatsız olmuş. Aslında biz bile zor fark ederiz. Bazen ev içinde parkurlar kurarız, ufaklık Survivor'ı çok seviyor mini Survivor yapıyoruz, bazen ufak top ile tek kale oynarız, bazen de 3 tekerlekli bisiklet ile gezer. Misafirler gelince evet biraz belki artıyor gürültü ama çocuk bu. 30'larında bir çiftiniz, genç sayılırsınız. Çok daha sesli ortama giriyorsunuz. Belki 10 defa kapıma geldi hem kadın hem de erkek. Sürekli rica ediyorlar yana yakıla, ezile büzüle. Bir görseniz sürekli de "nazik numarası" yapıyorlar. Gidip yönetime de şikayet etmişler utanmadan. En son kapıma kocası geldi, ben de artık kendi kocama şikayet ettim durumu, biraz da açıkçası "çok ters konuştu" diyerek duruma müdahale etmesini sağladım. Tabii bu komşum hemen geri adım attı, alttan almaya çalıştı sesler yükselince. Birkaç ay sonra da defolup gittiler. Yarım kalmış, çocuksuz olup çocuklu çiftleri kıskanan tipler bunlar. Her şeyden önce bir anne var karşınızda, sürekli sorun çıkarmanın ne manası var...

Çocuk sesini duymak istemiyorum! Sıkıldım artık! Sürekli bağırıyorlar, zıplıyorlar, koşuyorlar. Bir dakika olsun susmuyorlar. Bu ev benim evim ve ben istediğim zaman sessizliği hak ediyorum. Çocukları olanlar anlamaz mı bu derdi?

Çocuk sesini duymak istemiyorum demek kolay. Ama unutmayın ki her yetişkin bir çocuktu. O minik ayakların koşuşturma sesi belki de sizin kaybolmuş mutluluğunuzu hatırlatıyor. Belki de sizde o çocuğun neşe dolu enerjisine yer açmanız gerekiyor.

Çocuğunun sesiyle mutlu olan bir annenin sözünü duymak güzel. Ne yazık ki bazıları için mutluluk bir gizem ve çocuk sesi tahammülsüzlüğün sebebi oluyor. Belki de kendilerine bakmayı unutup, hayatın tadını çıkarmayı bilemeyenler onlar.

Çocuk sesine tahammül edememeyi "mutsuzluk" ve "sevgisiz büyümek"le açıklamak kolaycılıktır. Belki de bu insanlar farklı nedenlerden rahatsızdır: uyku düzeni, çalışma saatleri, kendi çocuk sahibi olma isteği vb. Herkesin hayatı farklıdır ve anlayışlı olmak önemlidir. Ancak, haklı gerekçeler olsa bile, saygısızlık kabul edilemez.

Çocuk sesine tahammül edemeyenler bi' bakar mısın kendilerine? Hem de o minik ayakların sesi dünyanın en güzel müziği değil mi? Hadi biraz eğlenmeyi öğrenin be! Hayat çok kısa, çocuklarla dolu olsun! 😜🎉

Çocuk sesine tahammül edememeyi "mutsuzluk" veya "sevgisiz büyümek"le açıklamak kolaycılık olur. Belki de bu kişilerin kendi hayatlarında çözülememiş sorunları var ve bunu çocuklara yansıtıyorlar. Ancak, haklı gerekçeleri olsa bile, saygısızlık kabul edilemez.

Komşularınızın tavırları gerçekten üzücü. Çocukların enerjisi bazen gürültülü olabilir ama bu doğal bir süreçtir. Herkesin anlayış göstermesi gerekir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri