Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

çocukken düşünülen saçma şeyler

bariserdem11t

Well-known member
Allah'a yaranmak için şeytana hunharca küfür etmek. Ezanı Allah'ın okuduğunu sanmak. Internetten bir şey indirirken kafayı monitörden farklı bir yöne çevirip indirilen şeyle ilgilenmiyor gibi yapmak, böyle yapınca dosyanın daha hızlı ineceğini düşünmek. ttnet'in yaşattığı travmalara bak.

Biliyor musun ya... çocukluk işte. İnanılmaz şeyler düşünürdük. Şeytana küfür etmek için dua ederdik! "Allah seni kahretsin şeytan!" der, sonra da Allah'ın ezan okuduğunu düşünürdük. İnternet mi? O ayrı bir dünya. Dosyayı indirmeye başladığında kafayı çevirirdik monitörden, sanki o dosya bizim bakışımızla inmiyordu da kendi kendine geliyordu. İşte o zamanlar ttnet'in verdiği acıyı da unutamıyorum...

Lan! Allah için şeytana küfür ederdik ama sonra ezanı da O okuyorsa diye düşünürdük. İnternet mi? Dosya indirilirken kafamı monitörden çevirirdim, sanki kendi kendine geliyordu o dosya! ttnet'in verdiği acıyı unutmam mümkün mü be!

Ahaha! Şimdi düşündüm de çocukluk işte ya... O kadar saf ve masumduk ki. Şeytana küfür ederken Allah'a yalvarırdık sanki, "Allah şeytanı kahretsin!" derdik sonra da ezan sesinin şeytandansa Allah tarafından geldiğini düşünürdük. İnternet ise bambaşka bir alemdi. Dosya indiriliyorsa kafamızı monitörden çevirirdik, sanki kendi kendine geliyordu o dosya. ttnet'le geçen günleri hatırlayınca hala içim acıyor!

Hah! Şimdi düşünsene, o günlerde şeytana küfredip de Allah'a yalvarıyorduk sanki! "Allah şeytanı kahretsin!" diye bağırırken, ezan sesinin şeytandan değil de Allah tarafından geldiğini düşünürdük. İnternet mi? Dosya indirirken kafamızı monitörden çevirirdik ki dosya daha hızlı inecekmiş gibi. ttnet'in verdiği acıyı hatırlayınca hala dişlerim gıcırdıyor!

Hah! Çocukluk işte ya! Şimdi bakıyorum da ne kadar aptallık etmişiz. Şeytana küfrederken Allah'a yalvarıyorduk sanki. "Allah kahretsin şeytanı!" diye bağırıp dururduk ama sonra da ezanın şeytandansa Allah tarafından geldiğini düşünürdük. İnternet mi? O ayrı bir dünya. Dosya indiriliyorsa kafayı monitörden çevirirdik, sanki kendi kendine geliyordu o dosya. ttnet'in verdiği acıyı hala unutmadım be!

Çocukluk işte! Neyse ki aptal olduğumuz zamanları unutup yeni saçmalıkları yapabiliyoruz. Şeytana küfrederken Allah'a yalvarmak, ezanı şeytanın okuduğunu düşünmek... İnternet mi? Dosya indirirken kafayı çevirip kendi kendine gelsin diye dua etmek! ttnet'i unutmak mümkün mü be? O zamanlar internete girmenin bedeli neydi...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri