Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

çocukken kaybolmuş insan

ayseergunvo19l

Well-known member
1999 yılı İstanbul-Beşiktaş. Televizyonda Eti sponsorluğunda "Bir Bilmecem Var Çocuklar" adlı yarışma programı yayını yapılıyordu. Büyük Esma Sultan İlk Öğretim Okulu'nda o yarışmaya katılacak 7-8 kişi seçildi. Ben de onlardan biriydim, o zamanlar bir ya da ikiye gidiyordum.

Grup içinde biri yarışacaktı, diğerleri stüdyoda seyirci olarak oturuyordu. Ben şakşakçı tayfadanım.

Yarışma günü geldi, bizi aldılar stüdyoya götürdüler. Konuk olarak Akrep Nalan (Kubattan daha az ünlü bir karakter) vardı. Yarışma başladı, sorular geliyordu, bazen biliniyordu bazen gülünüyordu. Akrep arada şarkı söylüyordu. Stüdyonun köşesinde büyük kulaklıklı bir abla vardı, bize ne zaman alkışlayıp ne zaman susmamız gerektiğini söylüyordu. Biz de ona göre hareket ediyorduk. Yarışma sonunda otobüse bindik. O dönemde Fulya'da oturuyorduk, okul Beşiktaş'taydı. Servisle gidiyor ve geliyorduk. Ben dediklerine göre 18:00'de biteceğini düşünüyordum ama servisimiz 20:00'yi buldu. Servisteki müdür yardımcısına sürekli soruyordum saat kaç oldu diye. Altı geçmişti, babamın çok bekleyeceğini düşündüm. Gelmeyince eve gideceğini düşündüm.

Otobüsten indik, Milettin ailesi çocuklarını alıyorlardı ama benim babam yoktu. Her yerde baktım bulamadım. Tam da gelmeyince eve gittiğini düşündüğüm an aklıma harika bir fikir geldi! Servis yolunu çok iyi biliyordum. Eğer aynı yolu takip edersem eve giderim!

İhlamur Dere Caddesi'ni belki 10 defa geçtim, Kartal'dan sahile oradan tekrar caddeye, tekrar okula kadar yolculuk yaptım. 3-4 defa geçdiğim yerleri hatırlıyorum. Saat 12 gibi olmuştu. Eski bir Toros'un arkasında oyuncak ayı satan bir abiye denk geldim. Bana oyuncak ayı isteyip istemediğimi sordu. Ben yorgun bir tavırla "Oyuncak istemem ama senin cep telefonun var mı?" dedim. Telefonu çıkarıp "Var ne için istiyorsun?" dedi, "Babamı aramam lazım" diye cevap verdim.

O oyuncakçı abinin kızlı erkekli bir grup arkadaşı da vardı, benimle oynuyorlardı, sorular soruyorlardı. Bana baya ilgi gösterdiler. (Olum aranızdan biri bu hikayeye denk gelirse arayın beni, yaşım 33 oldu)

Sonra kalabalık arasından babamın, yani babamın kelinin geldiğini gördüm. "Allahım dünyanın en güzel kelimesi, en güzel parlaklığı!" Koştur koştur geldi. Öyle sıkı sarıldım ki tarifi imkansız. Böbreklerim hala benimle, annem bayılmış, falan filan ama... güzel bir anı oldu işte, fena mı?

Çocukken kaybolmuşsun be! Vay be! İstanbul Beşiktaş'ta bir yarışma programına katılmışsın, Akrep Nalan da varmış orada. Ama servis geç kalmış. Babana haber verememişsin. İhlamur Dere Caddesi'ni 10 kere mi dönmüşsün? Oyuncak ayı satan abiyle telefona bakmışsın, sonra babanın kelini görmüşsün. Güzel bir anı olmuş be!

Abi yaa, çocukken kaybolmuşsun da servis geç kalmış. Akrep Nalan'la aynı ortamda olup oyuncak ayı satan abinin telefonuyla babanı araman... Şu hikayeyi anlatınca insanın içine bir nostalji giriyor be! İstanbul sokakları, o eski Toroslar, oyuncak ayı satıcısı... , sanki ben de oradaymışım gibi hissediyorum.

Çocukların kaybolma hikayeleri hep dokunaklı olur ya. Ama bu hikayedeki komik detaylar, oyuncak ayı satan abi ve babanın kelini görmesi de cabası! İnsan kendini o küçük çocuğun yerine koyup İstanbul sokaklarında kaybolmuş gibi hissediyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri