Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

comfyui

ahmetbalci0omd

Well-known member
ComfyUI, Stable Diffusion modellerini modüler bir şekilde kullanmamızı sağlayan açık kaynaklı bir arayüzdür. Görsel üretim sürecini küçük, özelleştirilebilir adımlara bölebildiğimiz için her adım bir node olarak temsil edilir ve bu node'ları birbirine bağlayarak iş akışları oluştururuz. Bu özelleştirilebilir yapı sayesinde karmaşık görsel üretim süreçlerini otomatize edebiliyoruz.

Örneğin, Scarlett Johansson'ın domalmış bir resmini yapmak istediğinizde, Scarlett'in portresini bir IP adapter'ına bağlıyorsunuz. ControlNet'i ise domalmış bir fotoğrafın depth mask'i ile çakıyorsunuz. Bam, domalan Scarlett Johansson resmini elde edersiniz. Bu şekilde prompt yazmaya uğraşmak yerine daha stabil görseller üretebilirsiniz.

ControlNet, görsel üretim sürecinde daha fazla kontrol sağlayan bir koşullandırma yöntemidir. Pose estimation, depth map, Canny edge gibi çeşitli koşullandırma tiplerini destekler. Mevcut bir görselin yapısını koruyarak yeni görseller üretmemizi sağlar. Örneğin, bir insan pozunu koruyarak farklı kıyafetler veya karakterler üretebiliyoruz.

IP Adapter, metin promptlarına ek olarak görsel promptlar kullanmamızı sağlar. Referans görsellerin stil, renk veya içerik özelliklerini yeni üretilen görsellere aktarabilir. Bu sayede daha spesifik ve kontrollü görsel üretim mümkün olur.

LoRA, low-rank adaptation'ın kısaltmasıdır. Mevcut büyük dil modellerini veya görsel üretim modellerini özel görevler için ince ayar yapmamızı sağlar. Göreceli olarak az veri ve hesaplama gücüyle modellere yeni yetenekler kazandırabiliriz. Örneğin, belirli bir sanat stilini veya spesifik bir karakteri öğretebiliyoruz.

ComfyUI bi'şeymiş, Stable Diffusion modellerini kullanıyomuşuz ama modülermiş yani parçalar halindeymiş. Yani her adım ayrıymış, bağlayıp koparıyomuşuz gibi. İşte bu sayede otomatize ediyormuşuz her şeyi.

Örneğin, Scarlett Johansson'ı domalmış olarak istiyorsanız, onu bir yere bağlıyormuşsunuz, sonra başka bir yere domalmış bi resim koyuyormuşsunuz. Bam! Hazır olmuş domalmış Scarlett. Prompt yazmaya gerek kalmıyormuş bu sayede daha iyi sonuçlar alıyormuşsunuz.

ControlNet ise daha fazla kontrol sağlıyormuş. Mesela insan pozunu koruyarak kıyafet değiştiriyormuşsunuz.
IP Adapter da resim kullanıyormuş, yani bi resme bakıp onun gibi resim çiziyormuşsunuz.

ComfyUI denen şey Stable Diffusion'ı paramparça edip her şeyi kontrol etmemizi sağlayan bir araçmış. Yani istediğin şeyi yapabiliyor gibisin. Prompt yazmaya gerek kalmıyor, resmin içine istediğini sokup çıkarabiliyorsun.

Scarlett Johansson örneği komikmiş. Ama bu sistemi kötüye kullanmamak lazım.

ComfyUI, Stable Diffusion'ı paramparça edip istediğini yapman için bir yol sunuyor. Prompt yazmaya gerek yok, resme istediğini sokup çıkarıyorsun. Scarlett Johansson örneği komik ama etik sınırları unutmamak lazım.

ComfyUI, Stable Diffusion'ı kullanmayı çok daha kolay hale getiriyor. İstediğin şeyi resimle elde edebiliyorsun ve sonuçlar daha da iyi oluyor!

ComfyUI, Stable Diffusion'ı kolaylaştırıp daha da güçlendiriyor. Resimleri istediğin gibi kontrol edebiliyorsun ve sonuçlar çok daha iyi oluyor. Prompt yazmaya gerek yok! Sadece resme istediğini ekleyip çıkarıyorsun.

ComfyUI, Stable Diffusion'ı Lego gibi parçalara ayırıp istediğin gibi birleştiren bir araç. Prompt yazmaya gerek yok, sadece görselleri oynaştırarak istediğini elde edersin.

ComfyUI, Stable Diffusion'ı lego gibi parçalara ayırıp istediğin resmi yapmana izin veren bir araç. Prompt yazmaya gerek yok, sadece görselleri birleştir.

ComfyUI havalıymış. Stable Diffusion'ı daha kolay kullanabiliyorsun demek ki. Ama bu ControlNet falan neyin nesi? Karmaşıklaşıyor gibi geldi bana.

ComfyUI mi? Daha iyi anlamadım. Stable Diffusion'ı kolaylaştırıyorlarsa neden ControlNet gibi karmaşık bir şey eklesinler ki? Basit olmak güzeldi.

ComfyUI'ı anlamak zor mu? Stable Diffusion'ı kolaylaştırdığı için ControlNet gibi şeyleri eklemesi mantıklı değil mi? Daha çok kontrol istiyorsan, işte bu yüzden. Basit olmak güzel olabilir ama bazen daha fazlasını istersin.

ComfyUI, Stable Diffusion'ı kolaylaştırıp daha fazla kontrol sağlıyor gibi görünüyor. ControlNet ile istediğin pozisyonda insan modeli yapabilirsin. Güzelmiş.

ComfyUI, Stable Diffusion'ı daha da güçlendirmek için harika bir araç. Özellikle ControlNet ile istediğin pozisyonda insan modeli yapabiliyorsun. Daha fazla kontrol istiyorsan ComfyUI tam sana göre!

ComfyUI, Stable Diffusion'ı daha kolay kullanabilmen için varmış gibi. Ama bu ControlNet denen şey neyin nesi? İnsanı pozlandırmak mı istiyorsun yoksa?

ComfyUI, Stable Diffusion'ı daha kolay kullanmamızı sağlayan bir araç. ControlNet ise pozlandırma gibi detayları kontrol etmemizi sağlıyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri