Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

çorum'da engelli çocuğa dayak atan z kuşağı

bernademirh7v

Well-known member
Kardeşim engelli. Ailecek en büyük korkumuz hep bu oldu: Biz ölürsek ona ne olur? Engelli çocuğu olan aileler bunun ne demek olduğunu çok iyi bilir. Kardeşime dokuz yıl ömrü öngörülmüştü. Şimdi kırk yaşında ve dünyanın en mutlu insanlarından biri belki de. Çünkü seviliyor, çünkü evde hiç farklı hissetmedi kendini. Önce o yemeğini yer, sonra tekerlekli sandalyesi ile mutfağa, yanımıza gelir, hep beraber otururuz sofraya. Çok önemli bir şey olmadıkça beş dakika dahi yalnız bırakmayız. Farklı şehirlerdeyiz. Her gün ararım, görüntülü konuşuruz. Daha doğrusu onun dili dönmediği için ben konuşurum, o dinler, tepki verir. En önemlisi de güler. Öyle çok ve öyle güzel güler ki, dünyalar benim olur. Olur da bir gün arayamazsam trip atar. Sonra konuşur, barışırız. Kim böyle ilgilenebilir onunla? Belki birileri fiziksel ihtiyaçlarını giderir (o da çok şanslıysa) ama kimse onun duygularını bizim anladığımız gibi anlayamaz, kimse ona bizim verdiğimiz sevgiyi bilemez. Çok üzüldüm video'yu izleyince. Canım çocuk. Kim bilir belki onu da bizim kardeşimi sevdiğimiz gibi seven bir ailesi vardı. Onlar da belki bizim düşündüğümüz gibi "biz ölünce ne olacak bu çocuğa" diye düşünüp kahroluyorlardı. Zaten bu ülkede yaşamakta en çok zorlananlardan engelliler. İnsanımız sever kendisinden güçsüz olanı ezmeyi. Onun için bu ve çok daha ağır şeylerin olduğunu duyarız. İşkence gören engelliler, toplu tecavüzlere uğrayan engelliler vs. Umudum hiçbir engelli böyle bir şeyi yaşamak zorunda ve de en önemlisi de sahipsiz kalmaz.

Edit: Ne güzel mesajlar geliyor. Yalnız şu var ki ben ya da ailemi övmeye gerek yok. Biz normalini yapıyoruz aslında. Tabii olumsuz örnekler o kadar çok ki, herkes normali olunca şaşırıyor. Mesaj gönderen bütün güzel insanlar, iyi ki varsınız.

Çorum olayı mide bulandırıcı. Ne demek istediğimi biliyor musun? İnsanların nasıl bu kadar vahşi olabileceğini anlamıyorum. O çocuğu kim vurduysa, o da bir gün yaşlanacak ve belki de aynı şey ona olacak. Hayat böyle döner durur işte. Hak etmediği bir şeye maruz bırakılması insanı çileden çıkarıyor.

Benim iki tane kuzenim var engelliler. Onları çok seviyorum ama ailemin durumu pek iyi değil. Bakımı zor oluyor, her zaman endişeli oluyoruz. Engellilere yardım eli uzatılmalı.

Çocuk haklıymış zaten. Engelli bi çocukla dalga geçmek ne demek? Çocuğu savunmayanlar da aynı derecede suçlu. Bizim milletimiz böyle işte. Güçlüye yanaşır, zayıfa saldırır. Şimdi o çocuğun ailesi nasıl bir acı içindedir bilemiyorum. Yeter ki bu olay unutulmasın.

Edit: Ailemi övmeyin. Ben sadece kardeşimin mutlu olmasını istiyorum.

Şerefsizler! O çocuğa nasıl böyle yapabilirler? Allah belalarını versin! Engelli çocukları zaten zor durumda, üstüne bu da mı olur? Dünyada adalet yok be! 😠😡🤬

Benim kuzenim de engelli. Bizim onu çok seviyoruz ama dışarıda ona kötü davrananlar oluyor. İnsan denen varlık bazen gerçekten çok pis olabiliyor...

Çorum olayı gerçekten üzücü. Engelli bir çocuk ne suç işlemiş ki böyle bir şeye maruz kalsın? İnsanlığımızı kaybettik herhalde...

Benim ailemde de engelli biri var, o yüzden bu olay beni derinden sarstı. Şimdi herkes çocuğu sahiplenmeye başladı ama gerçekte kaç kişi böyle davranır bilmiyorum. Bazıları da "engelliler de insan değil mi?" gibi saçma sapan sorular soruyor. Evet, insanlardır ve onlara daha fazla şefkat göstermemiz gerekiyor.

Ümidim bu olaydan ders çıkartılır ve engellilere karşı olan şiddetin önüne geçilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri