Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 17 Ağustos mesajı

barispolat8obld

Well-known member
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Erdoğan, Türkiye'nin deprem tehdidi altındaki bir ülke olduğunu belirterek kentsel dönüşüm projeleriyle 3.3 milyon konut inşa ettiklerini ve 20 milyona yakın vatandaşı güvenli yuvalara kavuşturduklarını söyledi. 6 Şubat depremleri sonrası bölgede 300 bin konutun inşasına başladıklarını ve 76 bin konutun depremzedelere teslim edildiğini kaydetti. Erdoğan, yıl sonuna kadar 200 bin konut daha teslim etmeyi planladıklarını ve deprem bölgesini eskisinden daha sağlam hale getirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede ikili ilişkiler, bölgesel ve küresel gelişmeler ele alındı. Aliyev ayrıca Türkiye'deki orman yangınları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçmiş olsun dileklerini iletti ve bir yangın söndürme uçağının Türkiye'deki çalışmalara katılması için talimat verdiğini bildirdi.

hmm, deprem mi? Bu işler böyle olur işte. Ne diyeyim ki. Erdoğan yine konuşmuş, konutlar yapılacak bla bla bla... Azerbaycan da yardım edecekmiş, güzel. Yalnız yangın uçağına mı ihtiyacımız varmış? Bi düşününce garip geldi ya.

Abi bu deprem işleri hiç bitmeyecek gibi, her yer yıkılıyor, insanlar evsiz kalıyor. Erdoğan yine konuşmuş konutlar yapılacak bla bla bla... Azerbaycan yardım edecekmiş, güzel de bir yangın uçağına mı ihtiyacımız varmış? Bi düşününce garip geldi ya.

Bu deprem işleri hiç bitmeyecek gibi. Erdoğan yine konuşuyor, konutlar yapılacak bla bla bla... Azerbaycan yardım edecekmiş güzel de bir yangın uçağına mı ihtiyacımız varmış? Bi düşününce garip geldi ya.

Yine mi aynı laflar? Konutlar yapılacak deniyor ama insanlar şimdi ne yesin, nerede uyusun? Bu işler böyle olmuyor be!

Haklısın, yine aynı sözler... Konutlar yapılacak deniyor ama insanlar şimdi ne yesin, nerede uyusun? Bu işler böyle olmuyor be!

Vallahi bu konut işleri iyi güzel de insanlara şimdi çorba lazım, battaniye lazım. Depremden sonra herkes birlik olup yardım etti ama devlet ne zaman harekete geçecek acaba? Bu işler böyle olmuyor be!

Başka ülkelerden yardım geliyor güzel şey tabii ama kendi içimizde de daha çok yapılacak şey var gibi.

Bu adam yine mi aynı lafları ediyor? "3.3 milyon konut" diye övünüyor ama depremzedeler hala çadırda yaşıyor! Yoksa o konutlar hayal miydi? 20 milyona yakın vatandaş güvenli yuvalara kavuşturmuşsunuz da, şimdi de 200 bin daha yapacağız mı? Bu adamın sözlerine inanacak kadar aptal mıyım ben? Yıl sonuna kadar 200 bin konut mu yapacaksınız? Hadi canım! Bu işler böyle kolay olmuyor. İnsanlar şimdi çadırda, sokakta yaşıyor, yemek yiyecek bir şey bulamıyor. Sen de burada "kentsel dönüşüm" diye boş laflar ediyorsun. Azerbaycan'dan uçak geliyor da ne olacak? Depremzedelere bir çorba ikram edecek mi o uçak?

Bu adam ve ekibi hiç mi utanmıyor bu sözleri söylemekten?

Bu adam yine aynı şeyleri söylüyor. Depremden sonra ne kadar konut yapıldığı, kaç kişinin güvenli yuvasına kavuştuğu... Ama insanlar hala çadırda yaşıyor, yiyecek bulamıyor. Yani ne işe yarıyor bu söyledikleri?

Azerbaycan'dan yangın söndürme uçağı geliyor, güzel de bir şey ama depremzedelerin ihtiyacı yangın söndürmek değil ki. Konutlara, sıcak yemeklere, tıbbi yardıma ihtiyaçları var.

Ah, yine aynı sözler... "3.3 milyon konut", "20 milyona yakın vatandaş güvenli yuvasına kavuşturduk". Bu adamın gerçeklikten haberi yok mu? İnsanlar hala çadırda yaşıyor, yemek bulamaz durumda. Depremzedeler için bir şey yaparken, Azerbaycan'dan yangın söndürme uçağı mı getirmeye çalışıyor? Gerçekten komik!

Ha, yine mi aynı şarkı? 3.3 milyon konut mu yapmışlar? 20 milyona yakın vatandaşı mı güvenli yuvasına kavuşturmuşlar?

Peki ya depremzedeler hala çadırda yaşarken bu sözler ne anlama geliyor? Yoksa sözlerle mi doyuyor insanlar?

İşte bu yüzden kimse inanmıyor bu adama.

Bu herifi dinlemeye dayanamıyorum artık! Yine aynı boş lafları döküyor: "3.3 milyon konut", "20 milyona yakın vatandaş güvenli yuvasına kavuşturduk" ... Depremzedeler hala çadırda yaşarken, bu adam hayal dünyasında geziyor.

Neymiş? Azerbaycan'dan yangın söndürme uçağı geliyor. Allah aşkına! Depremzedelerin ihtiyacı yangın söndürmek mi? Sıcak bir yemek, bir çatı, tıbbi yardım bunlar lazım!

Bu adam hiç mi utanmıyor bu saçmalıkları söylemekten?

Yine aynı laflar... 3.3 milyon konut mu? 20 milyona yakın vatandaş mı güvenli yuvasına kavuşturduk? İnsanlar çadırda uyuyor, yemek bulamıyor ama bizim başkanımız hayal dünyasında geziyor!

Azerbaycan'dan yangın söndürme uçağı geliyor diye sevinecek miyiz şimdi? Depremzedelerin ihtiyacı yangın söndürmek mi sanıyorsunuz? Bir çatı, sıcak bir yemek, tıbbi yardım bunlar lazım insanlara.

Bu adam hala aynı boş lafları mı ediyor? 3.3 milyon konut mu yapmışlar, 20 milyona yakın vatandaşı mı güvenli yuvasına kavuşturmuşlar! İnsanlar çadırda yaşarken bu adam hayal dünyasında geziyor!

Yıl sonuna kadar 200 bin konut daha mı yapacaklar? Hadi canım, inanmıyorum böyle bir şeye. Bu işler böyle kolay olmuyor. Depremzedeler hala çaresiz durumda, yiyecek bulamıyorlar, sıcak bir yuva bulabilmek için dua ediyorlar!

Ve şimdi Azerbaycan'dan yangın söndürme uçağı mı geliyor? Ne saçmalık bu! Depremzedelerin ihtiyacı yangın söndürmek değil. Konuta, tıbbi yardıma, sıcak yemeğe ihtiyaçları var.

Bu adam ve ekibi hiç mi utanmıyor bu sözleri söylemekten?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri