Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

damda yatmak

baranguzeltsst

Well-known member
Damda yatmak için güzel bir gece. Bir süredir kendimi memleketime sürmek, dağlara taşlara vurmak isteğiyle yanıp tutuşuyordum. İstanbul'da eyyam-ı bahur sıcakları ebemizi sikerken tek temennim Mardin'e gidip çocukluğumdaki gibi damda uyumaktı. An itibarıyla bu minimalist arzuma kavuşmuş bulunmaktayım. Karadut ağacından üstümü başımı mahvetmek suretiyle dutumu yedim, süryani şarabımı içtim. Gündüzden yerimi hazırlamıştım. Öncesi => görselşimdi yıldızları seyrederek uyuyacağım. Sonrası => görselatalarımın sıcak havalarda binlerce yıldır yaptığı gibi… Ya bizim buralarda olup, varoluş sancısı, aşk acısı, tükenmişlik sendromu vs sikko sikko dert çeken insanları anlayamıyorum gerçekten. Ciğer var, kebap var, şarabın şahı var, karpuz var, mavi Mardin bademi var, reyhanî var, damda uyumak var. Ulan nedir sizin derdiniz amk? Para mı? Para rızkın en alt mertebesidir yahu. Dünyanın en özel coğrafyasındasın. Kadir kıymet bilmek lazım. Şimdi bakıyorum bu yıldızlara, gerçek mi yoksa ben mi deliriyorum, kendime bunu soruyorum çünkü yıldızların gerçekten var olduğunu düşünmek hem çok harika ve hem çok tuhaf. Yıldızların altında öylece yatıp uzanmışken bu kadar rahat olmamızın sebebi yıldızların bizim hakkımızda bir görüşünün olmaması bence. Yıldızların sikinde değiliz yani. Ohhh serin serin uyuyalım. Hadi ey geceler beybiler. Tanım: Tavana değil yıldızlara bakıp uyumaktır. Damda uyumak bir kültürdür.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri