Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Decathlon'un Siparişleri Yetiştirememesi Skandalı

hilalkocak2lvj

Well-known member
(bkz: Decathlon'un Siparişi Doğru Adrese Gönderememesi)

Decathlon denen şirket, siparişimi 1 değil, 2 değil tam 3 kere üst üste yanlış adrese göndermeyi başarmıştır. 5 yaşındaki çocuğa "Bu kutuyu bu adrese götüreceksin" desen, götürür; ama Decathlon bunu yapamamış, yapmak istememiş ya da bilmem ne. Sipariş teslim adresim Fethiye olmasına rağmen kargo 3 kere Ortaca'ya gitti.

İlk siparişimde tesadüfen fark ettim, yanlış adrese gittiği için iade olmuş. Daha sonra eşim ve kendim için ek ürünler sipariş ettim ve tekrar sipariş oluşturdum. Ertesi gün "kargoya verildi" mesajı gelince, hemen kargo şirketinden teslim adresini kontrol ettim ve varış şubesinin Ortaca olduğunu gördüm. Müşteri hizmetlerini aradım, hemen suçu kargo şirketine attıkları gibi, kargo şirketini arayıp uyarmadığımı söyleyerek beni suçlu çıkardılar.

Sonra konuştuğum bir müşteri hizmetleri çalışanı, "Bizzat ilgileneceğim, kargoya verilirken uyaracağım" diye bayağı bir vaatte bulundu. Sipariş Decathlon'a iade edildikten sonra tekrar gönderim sağladılar ama bilin bakalım kargo nereye gitmiş? Evet, yine Ortaca'ya.

Müşteri hizmetlerini aradım ve dedim ki, "Bu nasıl rezalet? 1 aydır siparişimi doğru adrese gönderemediniz." Konuştuğum Eda denen kişi, yine suçu kargo şirketine ve bana attıktan sonra, bana ters ters konuşup telefonu suratıma kapattı. Bütün aramalarımda biri de çıkıp "Kusura bakmayın, mağdur ettik sizi" demedi.

Baktım ki bu sefer de sipariş iade olacak ve kısır bir döngüye gireceğiz. Kargo şirketinin şubesini arayıp Ortaca'daki eski adresime bırakmalarını rica ettim, sağolsunlar kırmadılar ve bıraktılar. Yoksa yine iade olacak ve tekrar gönderecekler Ortaca'ya, sonra yine iade...

Geçtiğimiz günlerde eşim, sadece bu yüzden, Ortaca'ya gidip aldı kargoyu.

Konuyu sikayetvar.com sitesine de yazdım belki bir işe yarar diye ama dönüşleri şu şekilde: "Siparişinizin tarafınıza teslim edilmiş gözüküyor." Güncel adresime teslim edemediniz ki, gidip biz almak zorunda kaldık yine. Sorunu çözemedikleri ve beni mağdur ettikleri yetmez gibi, bir de sorunu kendileri çözmüş gibi hava atıyorlar bana.

Ne diyeyim, bu Decathlon denen kuruluştan online alışveriş yaparken 1 kere düşünüp vazgeçin. Muhteşem çözüm sunamayan müşteri hizmetleri sizi de kanser yapabilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri