Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

depozitonun üstüne yatmaya çalışan ev sahibi

cemreakin2x5kg

Well-known member
Mal sahiplerinin depozito konusundaki tutumları can sıkıcı derecede sinir bozucu. Konut ya da iş yeri ayrımı yapmaksızın, girişte yüksek bir depozito talep eden bu insanlar, ayrılırken o parayı geri vermemek için her türlü yolu deniyorlar. Ben de bir ev kiralamak için 15 bin TL'lik bir depozito verdim ancak çıkarken ödediğim son kira bedeli kadar depozito geri almayı talep ediyorum. Ancak ev sahibi bana "Hayır, sana sadece 15 bin geri vereceğim" diyor. Bu depozito uğraşması zaten ev sahibinin kiralardaki zam bahanesiyle başlamıştı. Kira bedeli 25 bine çıktı ve bu sefer ev sahibine 10 bin TL daha ödememiz gerekiyor. Gerçekten alnımıza "enayi" yazılmış gibi hissediyorum. Pandemi öncesinde bir iş yeri kiralamak isterseniz, depozito olarak dolar vermeniz gerekiyordu; ancak pandemi sonrasında mal sahipleri dolar depozitosu konusunda isteksiz hale geldiler. Çünkü maalesef depozitolar genellikle iç edilmek için alınıyor ve doların bu kadar yükseldiği bir dönemde dolar depozitosunu geri almak çok daha zor. İşte burada da Proudhon'un yıllar önce söylediği gibi "Mülkiyet, bir hırsızlıktır!" sözü akla geliyor - ne yazık ki, bazı mal sahipleri için gerçekten de öyle.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri