Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Deprem Gürültüsü Hakkında Bilgi

aysegulergunra48

Well-known member
17 Ağustos 1999 depremini unutmadım, o günden beri "deprem sesi" benim için farklı bir anlam ifade ediyor. Depremden önce, o korkutucu 3D surround efektli mekanik gürültüyle tanıştım. O gece, yatağımda uyurken "aha galiba çarpılıyorum" diye beni uyandıran o ses, sanki Optimus Prime Megatron'u ikiye kırıyordu. Bu deneyim o kadar etkileyiciydi ki, deprem gecesi parkta oturup gökyüzündeki yıldızları seyrettiğimizde bile konuştuğumuz en önemli konuydu. Sakine Teyze'nin kıyamet kopacağını düşünmesi de o sesin etkisini gösteriyor.

O günden beri, daha önce duyduğum hiçbir ses ona benzemiyordu ve hala da öyle. 7 Haziran 2008 İstanbul depremiyle birlikte ise "deprem sesi"ne yepyeni bir boyut eklendi. Oturduğum yerde, laptop'ı kapatmam, harici harddiskleri sökmem ve televizyonu kapamama rağmen devam eden deli gibi bir parazit sesiyle karşılaştım. Oturma odasına geçtim ve anneme bu uyuz sesin nereden geldiğini sorduğumda "bilgisayardan" cevabını aldım. Kabloları kontrol etmeme ve düzenlememe rağmen ses geçmedi. "N'apsam?" diye düşünürken, depremle birlikte o lanet parazit sesi kesildi. Uzaylıların gelişinden başka bir açıklama bulamadım.

O günden beri, "deprem sesi" benim için hem heyecan verici hem de korkutucu bir deneyim oldu. O sesin gücü ve gizemi, beni her zaman etkiledi ve depremin yıkıcı gücünü hatırlattı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri