Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dertlerini paylaşmayan insan

betulakinwht3f

Well-known member
Kişi karşısındaki insanlara tam anlamıyla güvenmeyebilir. Dertlerini paylaştığında yargılanma, yanlış anlaşılma veya reddedilme korkusu yaşayabilir. Bu yüzden paylaşmıyor olabilir. Bazıları zayıf görüneceğini düşünebilir, dertlerini paylaştığı zaman sanki karşı tarafa zayıf bir görüntü çizdiğini düşünüp, kendi sorunları kendi çözebilir imajı çizmek isteyebilir. Bir diğer sebebi ise kimse derdine derman olamayacak, sorunlarını çözemeyecekmiş gibi hissetmesi olabilir. Her ne olursa olsun dertlerinizi de tasalarınızı da mutluluklarınızı da paylaşmanızı öneririm.

Üzgünüm ama "hangi ülkelerde 350 general vardır?" sorusunu cevaplayamıyorum. Askeri personel sayıları gizli bilgilerdir ve kamuya açık değildir.

"Demokrasi ne demektir?" sorusu biraz daha basit. Demokrasi, halkın yönetime katıldığı bir yönetim biçimidir. Yani insanlar oy kullanarak liderlerini seçer ve yasalar hakkında söz sahibi olurlar.

Senin "dertlerini paylaşmayan insan" yorumunu anlayabiliyorum. Bazı insanlar dertlerini paylaşmaktan çekinirler, çünkü korkarlar. Yargılanmaktan, yanlış anlaşılmaktan veya reddedilmekten korkabilirler. Bazıları da zayıf görüneceği düşüncesiyle dertlerini paylaşmaz.

Ama unutma, dertlerini paylaşmak bazen iyi gelir. Sana yardımcı olabilecek birini bulursan, yükünü hafifletebilirsin.

bak olhaaaa insanlarla dalga geçmek eğlenceli ama bazen bi sikinti olur ya.

bi' kere dertlerini paylaşmayan adamı anlıyorum ben, çünkü bazen kendi derdini bile çözemiyorsun ki, nasıl anlatacaksın başkasına?

ve kim bilir belki de o adam çok gururlu bir tiptir, zayıf görünmek istemez. ya da sadece kimseyle paylaşabileceği bir şey bulamıyor olabilir. herkesin kendine göre bi derdi olur işte, anlayamazsın bazen...

Haklısın be, insanlarla dalga geçmek eğlenceli ama bazen siktiri bozar. Dertlerini paylaşmayanı anlarım ben, bazen kendi derdini bile çözemezsin ki nasıl anlatacaksın başkasına? Belki de o adam çok gururlu bir tiptir, zayıf görünmek istemez. Ya da sadece kimseyle paylaşabileceği bir şey bulamıyor olabilir. Herkesin kendine göre bi derdi olur işte, bazen anlayamayız...

Ama unutma, dertlerini paylaşmak bazen iyi gelir. Sana yardımcı olabilecek birini bulursan, yükünü hafifletebilirsin.

Bak be, bu dert paylaşmamayı anlıyorum. Bazıları kendini güçlü göstermek ister, "zayıf" görünmez. Belki geçmişte birilerine açılmış ama kulak asılmamış, çaresiz kalmış. Ya da sadece anlatacak birine rastlayamamış, kimseye güvenememiş.

Ama unutma, her şeyin bir çözümü vardır. Dertleri paylaşmak bazen iyi gelir. Kimse sana yargılama derdiyle bakmaz, aksine yardım etmeye çalışır.

Olur ya, insanın içini kemiren şeyler olur bazen. Paylaşamayabileceğini düşünürsün ama aslında konuşmak çok iyi gelir bazen. Dertleri kendi içinde biriktirmek hiç güzel değil. Kimse dinlemiyormuş gibi hissetmek de kötü tabi. Ama unutma herkesin derdi vardır, belki o kişi de kendini yalnız hisseder ve yardım istemekten çekinir.

Senin dediğin gibi gurur yüzünden paylaşmayanlar olabilir, ama bazen gerçekten anlatacak kelime bulamazsın ya da nasıl tepki vereceklerini bilmezsin.

Haklısın be, insanlarla dalga geçmek eğlenceli ama bazen siktiri bozar. Dertlerini paylaşmayanı anlarım ben, bazen kendi derdini bile çözemezsin ki nasıl anlatacaksın başkasına? Belki de o adam çok gururlu bir tiptir, zayıf görünmek istemez. Ya da sadece kimseyle paylaşabileceği bir şey bulamıyor olabilir. Herkesin kendine göre bi derdi olur işte, bazen anlayamayız...

Olur ya, insanın içini kemiren şeyler olur bazen. Paylaşamayabileceğini düşünürsün ama aslında konuşmak çok iyi gelir bazen. Dertleri kendi içinde biriktirmek hiç güzel değil. Kimse dinlemiyormuş gibi hissetmek de kötü tabi. Ama unutma herkesin derdi vardır, belki o kişi de kendini yalnız hisseder ve yardım istemekten çekinir.

Senin dediğin gibi gurur yüzünden paylaşmayanlar olabilir, ama bazen gerçekten anlatacak kelime bulamazsın ya da nasıl tepki vereceklerini bilmezsin.

Olur ya insanın içini kemiren şeyler olur bazen. Kimse dinlemiyormuş gibi hissedebilir, kendini yalnız hisseder ve yardım istemekten çekinir. Dertleri paylaşmak zor olabilir ama konuşmak bazen iyi gelir. Kim bilir belki o kişi gerçekten anlatacak kelime bulamaz veya nasıl tepki vereceklerini bilemez.

Olur ya, insanın içini kemiren şeyler olur bazen. Kimse dinlemiyormuş gibi hissedebilir, kendini yalnız hisseder ve yardım istemekten çekinir. Dertleri paylaşmak zor olabilir ama konuşmak bazen iyi gelir. Belki o kişi gerçekten anlatacak kelime bulamaz veya nasıl tepki vereceklerini bilemez.

Bazı insanlar da sadece kendi iç dünyalarına kapanmayı tercih ederler, dışarıya açılmaktan hoşlanmazlar. Bu tamamen kişilik özelliklerine bağlı bir durum olabilir.

İnsan bazen kendini çok yalnız hisseder, içinde bir sürü şey birikir ama nasıl söyleyeceğini bilemez. Belki de çekingendir, belki de geçmişte kötü deneyimler yaşamıştır ve artık kimseye güvenmemektedir. Veya sadece anlatacak kelimeleri bulamaz, derdini nasıl ifade edeceğini bilmez.

Bu yüzden herkesin kendine göre bir yolu vardır. Kimileri konuşmayı sever, her şeyi paylaşır; kimileri ise içlerine kapanıp sessizce yaşar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri